Damjan Knežević nije neko ko se pojavio juče, on je aktivan na "ulici" duži niz godina. Njegova borba protiv migranata je bila karta koja mu je uslovno rečeno otvorila vrata u krug nas desničara, rodoljuba. Dok se bavio migrantima imao je donekle simpatije desnog bloka, onog uličnog, i tu treba da razdvojite tzv uličnu desnicu od političke, jer politička parlamentarna ne postoji, to su interesne grupe koje malo toga mogu da pruže narodu, rekao je predsednik Pokreta Levijatan Pavle Bihali.
- Godinama unazad na raznim protestima na kojima je moj pokret učestvovao sretali smo Damnjana i njegove momke, nije ih bilo mnogo, uvek tu oko desetak, i činili su se ok, kooperativni, Damnjana i lično poznajem, par puta smo imali ozbiljne razgovore.
Damnjan je sad iskočio jer je narod veoma nezadovoljan onima koji sebe predstavljaju u parlamentu kao desničarima, sa druge strane mislim da mu se daje previše pažnje. Svako može da bude opasan, ne radi se o tome, nego o percepciji stvarnosti i ponašanja u datom momentu, a sve uslovljeno političkim prilikama i tu teeba imati širinu. Kada kažem širinu mislim na strane agenture, zar nam jedan 5. oktobar nije bio dovoljan?
To da Rusi stoje iza Damnjana malo mi je verovatno, bez namere da nipodaštavam Narodne patrole, verujem da bi Rusi ipak zaigrali na nekog mnogo ozbiljnijeg, da se našalim malo, mene (MOŽDA) niko iz Rusije nije zvao a i da jeste to se ne radi ovako.
Takođe danas je portal Sputnik objavio jedan članak gde sa ne baš lepim rečima govori o Damnjanu, ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, ali ipak mislim da Rusi ne stoje iza Damnjana, pre bih rekao da je zaveden na neki drugi način.
Lično, svoju "uličnu" borbu sam preneo na teren politike, jer jedino je tako ispravno doći danas u parlament, a sutra na vlast, ulica kao put kojim se dolazi na vlast je uvek i isključivo popločana stranim agenturama.
Da vas podsetim, na prošlim izborima (gde nam je falilo 275 glasova za ulazak u Parlament) u RIK smo uneli potpise u kutijama na kojima je bilo slovo Z, nisam video druge "desničarske" stranke da su nešto slično uradile.
Foto: printscreen
Damnjan Knežević
Da se budem jasan do kraja, pravi desničar nikada nije protiv svoje države i naroda, a pogotovo ne udara na vojsku i policiju.
Da li mi se predsednik Vučić i niegova politika sviđaju? Pa ne baš, ali ovde govorimo o institucijama, predsednik Republike Srbije je institucija, a njega je birao moj narod i ma koliko god mi se ne sviđa taj izbor, ja to moram da poštujem. O Vučiću sam sve rekao u predizbornoj kampanji i moj stav je poznat, ali pozivati na ubistvo predsednika republike je nedopustivo čak i u naznakama. I Tadić je bio predsednik pa mi tako nešto nije padalo na pamet već sam borbu vodio argumentima a ne nasiljem i nasilnim povicima.
Ulične političke borbe se moraju preneti u parlament i tu moja organizacija i ja vidimo svoju šansu da damo doprinos u stvaranju bolje Srbije. Protiv sam NEM-FRA sporazuma kakav god da je, protiv sam NATO i EU, ali to nije povod da rušim svoju državu ili pozivam na atentate, a pogotovo što taj sporazum, a kako tvrdi i cela opozicija niko od njih nije video.
Damjan je neiskusan, brz, hirovit i videli smo veoma sklon manipulaciji, a ko je sa njim manipulisao i još manipuliše to ćemo vreme pokazati - kaže Bihali.
Grupa maskiranih mladića sa fantomkama i kapuljačama, predvođena vođom ultradesničarske organizacije Narodne patrole Damjanom Kneževićem porušila je zaštitnu ogradu i došla do glavnog ulaza u zgradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Grupa maskiranih mladića sa fantomkama i kapuljačama, predvođena vođom ultradesničarske organizacije Narodne patrole Damjanom Kneževićem porušila je zaštitnu ogradu i došla do glavnog ulaza u zgradu.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar