SAGLASILI SMO SE DA ZALAGANJE ZA MIR NEMA ALTERNATIVU! Vučić se sastao sa ministrom spoljnih poslova UAE (FOTO)
Podeli vest
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa ministrom za spoljne poslove i međunarodnu saradnju Ujedinjenih Arapskih Emirata šeikom Abdulom bin Zajedom al Nahjanom.
- Sa prijateljem šeikom Abdulom bin Zajedom al Nahjanom nastavio sam odlične razgovore koje smo započeli u Beogradu u januaru ove godine, sa posebnim fokusom na još brži razvoj sveobuhvatne i strateške bilateralne i ekonomske saradnje između Srbije i UAE.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je iz Abu Dabija da Srbije ne bi bilo bez jake vojske, i da ćemo zato ulagati mnogo novca u napredak "Odbrambene industrije Srbije" i poboljšanje i povećanje svih kapaciteta i sposobnosti srpske armije.
21.02.2023
08:23
Neizbežno, razmenili smo mišljenja i o najnovijem razvoju geopolitičke situacije i tektonskim poremećajima u arhitekturi međunarodnih odnosa, koji su otvorili brojne nove konflikte i doneli veliku neizvesnost i duboke podele između nacija i država. Saglasii smo se da zalaganje za mir nema alternativu u međunarodnim odnosima, kao i da su naše zemlje iskreno posvećene tom cilju.
U vremenima kada se ruše stara i stvaraju nova savezništva, Srbija sa ponosom ističe prijateljstvo sa #UAE, kao jednim od glavnih faktora mira ne samo na Bliskom istoku, već i na daleko širem planu.
Hvala Vam još jednom na čvrstom i iskrenom partnerstvu, dragi prijatelji iz UAE! - piše na Instagram nalogu "buducnostsrbijeav".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovi prijateljski odnosi i te kako utiču na dalji razvoj Srbije. Zahvalni smo našem predsedniku što u ime svih nas stvara i gaji ovakve odnose sa drugim državama!
Razgovori između predsednika i šeika Abdulom bin Zajedom al Nahjanom nastavljaju se odlični razgovori sa posrednim fokusom na još brži razvoj između Srbije i UAE.
Odlična prilika da se odnosi dveju zemalja unaprede, saradnja Srbije i UAE je na zavidnom nivou.UAE su pokazali da su Srbiji iskreni prijatelj, drago nam je što se odnosi sa njima produbljuju.
UAE su do sada Srbiji vise puta pomogali kada smo se nalazili u veoma teskom polozaju, a nase dve zemlje imaju i vazne zajednicke projekte od obostranog interesa.. Prijatelje iz UAE valja cuvati i uvazavati. To su iskreni i dobronamerni ljudi.
Sjajna saradnja naše dve zemlje je na veoma visokom nivou, a ogleda se u mnogim oblastima od zajedničkog interesa i možemo biti zadovoljni sa ovako divnim odnosima sa UAE.
Dobro je što Srbija ima odlične odnose sa ovom zemljom u ovo doba velike energetske krize. Šeik Bin Zajed i Vučić su povezani jakim prijateljskim vezama, njihovo prijateljstvo je iskreno bez ikakvih skrivenih motiva i koristi.
Iskreno se nadam da će saradnja Srbije i UAE u narednom periodu biti još na najvišem mogućem nivou u interesu obe države. Predsednik UAE Šeik Muhamed je uvek dobro došao u našu lepu Srbiju.
Međusobna podrška i povezanost su bitni za dalji napredak i jačanje odnosa dve zemlje. Pokazali su i dokazali UAE da su nam veliki i iskreni prijatelji, a takođe i mi im uzvraćamo takvo prijateljstvo.
U UAE imamo svakako pouzdanog partnera, koji ima velikih mogućnosti da nam pomogne u svakom trenutku, a dobro je znano da se na muci poznaju prijatelji. UAE su pokazali koliko nas cene i poštuju. Hvala im na tome.
Cenim što Vučić održava dobre odnose sa skoro svim državama sveta. Veoma dobru saradnju imamo sa UAE u oblasti energetike, koja svakako može biti daleko bolja, a nadamo se da će doći do unapređenja saradnje u naučno-tehnološkoj oblasti.
Odnos koji se zasniva pre svega na prijateljstvu mora da bude plodonosan. Sarađujemo sa mnogima, ali mi se čini da nam je najbolja saradnja sa istočnim zemljama kao što je UAE.
Pravi prijatelji su nam uvek potrebni,posebno sada kada vidimo kakve se sve stvari u svetu dešavaju.UAE vidimo da su nam pravi prijatelji i takvo prijateljstvo treba poštovati.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je iz Abu Dabija da Srbije ne bi bilo bez jake vojske, i da ćemo zato ulagati mnogo novca u napredak "Odbrambene industrije Srbije" i poboljšanje i povećanje svih kapaciteta i sposobnosti srpske armije.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Voćari u Srbiji zbog nestabilnog vremena najviše strahuju upravo u ovom periodu. Kratkotrajni mraz može potpuno da uništi rod, kao što je bilo u većini regiona prošle godine sa kajsijom i trešnjom.
Odredbama Odluke o radnom vremenu zanatstva i trgovine na teritoriji Beograda uređuje se radno vreme trgovinskih formata i zanatskih objekata u vreme vaskršnjih praznika, podsetili su iz Sekretarijata za privredu.
Više od trideset najuspešnijih učenika uzrasta od 10 do 13 godina iz osnovnih škola sa Kosova i Metohije boravi na Kopaoniku od 3. do 8. aprila, u okviru tradicionalnog programa zimovanja koji MK Group realizuje u saradnji sa Kancelarijom za Kosovo i Metohiju.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Muškarac N. R. (30) koji je poginuo u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, izleteo sa puta i udario u betonski krst, osumnjičen je da je neposredno pre zločina ubio čoveka (68) u njegovoj porodičnoj kući u Bečmenu.
Maloletni B.P. (16) napao je i izbo svog dedu Milana P. (77) i njegovu partnerku Mirelu M. (51) u porodičnom lokalu u centru Obrenovca, a na mestu zločina se i danas mogu videti lokve krvi i tragovi nasilja.
Zorica R. (35) i Miroslava R. (24) osuđeni su danas na po pet i po gdina zatvora zbog trgovine ljudima u saizvršilaštvu jer su u toku 2023. godine i u toku 2024. godine oštećenog eksploatisali za prosjačenje, zloupotrebom njegovog poverenja, teških prilika, silom i pretnjama.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da ukrajinsko vojno osoblje učestvuje u konsultacijama o tome kako će funkcionisati Ormuski moreuz.
Sjedinjene Američke Države blisko će sarađivati sa Iranom, najavio je američki predsednik Donald Tramp, uz poruku da Vašington već razgovara sa Teheranom o ublažavanju tarifa i sankcija.
Cenu rata na Bliskom istoku platiće i građani Bosne i Hercegovine, kroz drastična poskupljenja osnovnih prehrambenih proizvoda koja bi do žetve mogla da iznose i do 70 odsto, upozoravaju poljoprivrednici.
Američki dolar je danas oslabio prema svim glavnim svetskim valutama nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran postigli dvonedeljno primirje, što je smanjilo potražnju za ovom valutom kao sigurnim utočištem i oborilo cene nafte.
Vlada Velike Britanije zabranila je Kanjeu Vestu dolazak u zemlju gde je trebalo da bude glavni izvođač na Vajrles festivalu u julu, u Londonu, javljaju britanski mediji.
Samsung je najavio da će aplikacija Samsung Messages prestati da funkcioniše u julu 2026. godine, pa korisnicima preporučuje prelazak na Google Messages.
Luna i Nina, ćerke densera Gagija Đoganija, priznale su da imaju problem u komunikaciji sa ocem, te da se sa njim dopisuju putem veštačke inteligencije, sa kojom se on svađa, jer ne kapira da priča sa robotom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar