AMERIKANCI HAPSE JEREMIĆA!?! Tužilac najavio "obavezujuće naloge za privođenje" u istrzi korupcije!?!
Podeli vest
Kako se saznalo za veliku korupcionašku aferu u SAD, u koju se Jeremić upleo kako bi sebi obezbedio fotelju u UN, lider Narodne stranke je u velikoj tenziji, a sada je i predsedavajući Odbora Predstavničkog doma za nadzor i odgovornost Džejms Komer objasnio koliko je ozbiljna ova afera.
Predsedavajući nadzornog odbora Predstavničkog doma Džejms Komer u sredu je objasnio zašto još uvek nije izdao sudske pozive u istrazi o porodičnom biznisu Bajden, insistirajući na tome da praktikuje uzdržanost da bi "pokazao dobru veru“, nakon što je Hanter odbio da se povinuje zahtevu komiteta.
Još jednom je potvrđeno šta je lider Narodne stranke Vuk Jeremić radio dok je bio na funkciji – punio je sopstvene džepove, umesto da je spasavao Kosovo i Metohiju, a kako kažu albanski mediji "radio je biznis" - radio je biznis koji je kalja obraz Srbiji i ponovo je stavlja u neuigodnu situaciju.
22.02.2023
16:26
Direktan nalog istražnih organa SAD, odnosno istražnog komiteta Kongresa, zahteva od Vuka Jeremića da im do 7. marta ove godine dostavi sva dokumenta u vezi sa komunikaciji s Hanterom Bajdenom, sinom američkog predsednika Džozefa Bajdena.
Jeremić će zatim morati da se do 14. marta dogovori o datumu kada će svedočiti o svojim vezama s Hanterom Bajdenom i uticajnim ljudima iz Kine koje je povezivao sa Hanterom.
Komer istražuje porodicu Bajden zbog devet potencijalnih kršenja zakona, uključujući utaju poreza, pranje novca i prevaru. Ali sa Hanterovim oštrim odbijanjem Komerovog zahteva da dostavi mnoštvo bankovnih podataka i komunikacije između članova porodičnog biznisa Bajden, mediji iz establišmenta pokrenuli su pitanje zašto Komer nije izdao sudske pozive da pribavi relevantne informacije.
- Dajemo ljudima dosta vremena. Kada dajete sudske pozive, ako želite da pobedite na sudu, morate pokazati dobronamerni trud da ste pokušali da dobijete informaciju. Dakle, proveravamo neke kutije - rekao je Komer.
- Ne radi se samo o izdavanju sudskog poziva - rekao je Komer. "Radi se o pobedi."
Komer je objasnio da namerava da izda oko 12 sudskih poziva pojedincima koji se možda neće voljno pridržavati nadzora odbora. Potencijalni sudski pozivi se ne odnose samo na porodičnu poslovnu šemu Bajdena, već i na dodatne istrage koje je pokrenuo, kao što je istraga o smrtonosnom povlačenju predsednika Džoa Bajdena iz Avganistana i Bajdenovom skandalu sa poverljivim dokumentima.
- Važno mi je da se ljudi pridržavaju desetak sudskih poziva koje izdajem - rekao je Komer.
- Znači, mi smo na putu i idemo. U novembru, Comer je prvo upozorio na svoju nameru da izda sudske pozive svima koji odbiju da se povinuju njegovim istragama.
U februaru, Komer je za Foks njuz rekao da će "sledeći korak biti sudski pozivi“ u istrazi porodice Bajden.
- Iskoristićemo moć sudskog poziva - rekao je on.
Hanter nije jedina osoba ili entitet koji odbija da se povinuje. Američko ministarstvo finansija blokiralo je komitet zadržavanjem 150 izveštaja o sumnjivim aktivnostima (SAR) o elektronskim transferima između porodice Bajden koje su označile američke banke, zbog čega je predsednik komiteta zapretio sudskim pozivom. SAR često sadrže dokaze o potencijalnim kriminalnim aktivnostima, kao što su pranje novca i prevara.
- Uskoro ćete videti sudske pozive za informacije o banci - rekao je Komer Luu Dobsu u ponedeljak. Bankarski zapisi porodice Bajden predstavljaju ključnu zbirku informacija koje će pružiti detalje o tome kako porodično preduzeće funkcioniše i željenu transparentnost Hanterove anonimne prodaje umetničkih dela i stranih poslovnih transakcija, zajedno sa saznanjem o tome da li je Džo Bajden i dalje kompromitovan od strane stranih vlada kroz poslovanje njegove porodice. .
Istrage republikanaca takođe je obustavio bivši FBI-jev „upunik“ Timoti Tibo, koji je navodno „nepropisno“ „ugasio“ istragu Hanterovog laptopa koja verovatno nije povezana sa tekućom krivičnom istragom u vezi sa prijavom poreske prevare od strane predsednika predsednika. Comer je u poslednje vreme dobio dobre vesti. Čini se da se nekoliko članova užeg kruga porodice Bajden barem delimično povinuje Comerovim istraživanjima.
Keti Čang, jedna od asistentkinja Džoa Bajdena, pristala je da delimično ispoštuje istragu odbora o skandalu sa poverljivim dokumentima i biznisu porodice Bajden. Pored toga, očekuje se da će Hanterov glavni finansijski poručnik Erik Šverin „uskoro“ dostaviti dokumente istrazi odbora, rekao je portparol komiteta za Breitbart news.
Tokom 2018. i 2020. godine, Breitbart viši saradnik i predsednik Instituta za odgovornost vlade Peter Švajzer objavio je Tajne imperije i profile u korupciji. Svaka knjiga je bila broj 1 na listi bestselera Njujork Tajmsa i otkrila kako su Hanter Bajden i Džo Bajden leteli avionom Air Force Tvo 2013. u Kinu pre nego što je Hanterova firma potpisala ugovor vredan 1,5 milijardi dolara sa podružnicom kineske vlade Bank of China manje od dve nedeljama nakon putovanja. Švajcerov rad je takođe razotkrio druge ogromne i unosne strane poslove i kronizam porodice Bajden.
Istraživački rad političke urednice Breitbarta Eme-Jo Morris u Nev Iork Post-u o „laptopu iz pakla Hanter Bajden“ takođe je zauzeo međunarodne naslove kada je ona, zajedno sa Mirandom Devine, otkrila da je Džo Bajden bio intimno umešan u Hanterove poslove, a izgleda da je čak i imao 10 odsto udela u kompaniji koju je potomak formirao sa zvaničnicima na najvišim nivoima Komunističke partije Kine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Još jednom je potvrđeno šta je lider Narodne stranke Vuk Jeremić radio dok je bio na funkciji – punio je sopstvene džepove, umesto da je spasavao Kosovo i Metohiju, a kako kažu albanski mediji "radio je biznis" - radio je biznis koji je kalja obraz Srbiji i ponovo je stavlja u neuigodnu situaciju.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Gošća INFO JUTRA na Infomer TV kod novinarke Katarine Odalović bila je ministarka za brigu o porodici brigu i demografiji koja je govorila o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
Alen Pongrac, poreklom iz Apatina, koji je godinama gradio život u Švajcarskoj, odlučio je da se sa suprugom i dvoje dece vrati u Srbiju, uprkos svemu što je u inostranstvu stekao.
U porodici Ilić iz Lopušnika kod Petrovca na Mlavi ne zna se ko više voli lov! I baba i deda, i sinovi i snajke, a i unuk Petar već treću godinu ne propušta tradicionalnu "Šakalijadu"...
Na svečanosti povodom Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić uručio je Zlatnu medalju za hrabrost „Miloš Obilić“ posthumno ubijenom policajcu Nikoli Krsmanoviću (34) iz Loznice. Odlikovanje je primila njegova majka Ljiljana Krsmanović.
I. N. (69) preminuo je dok su vatrogasci gasili požar na njegovim automobilima u krugu jedne fabrike u Ljukovu. Nesrećnom čoveku izgorela su tri vozila, a onda ga je izdalo srce, saznaje Informer.
Srpska državljanka L. P. (34) priznala je novinarki u kameru da je ubila i zakopala muža u dvorištu porodične kuće u Leptokariji! Šokirana ovim priznanjem, novinarka je posle emisije obavestila nesrećnu porodicu koja je prethodno pet meseci tragala za Kostasom Siamitrasom (58).
Dečak S.S. (15) koji je teško povređen prošle srede u saobraćajnoj nesreći i to kada je, najverovatnije, pretrčavao Zrenjaninski put, preminuo je na Univerzitetsko dečijoj klinici "Tiršova".
Sportski direktor Partizana, Zoran Savić, razočaran je zbog odluke sudija da se Ajzei Kenanu ne dosudi nesportska greška u finalu Kupa Radivoja Koraća.
Košarkaški savez Srbije je objavio saopštenje u kome se zahvaljuje svima koji su učestvovali u organizaciji Kupa Radivoja Koraća, kao i klubovima učesnicima.
Košarkaš Crvene zvezde Nikola Kalinić u jednom trenutku večitog derbija sprečio je Karlika Džonsa iz Partizana da ustane sa parketa, tako što ga je uhvatio za glavu dok je plejmejker crno-belih ležao na terenu.
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos odlučio je da u finišu produžetka sa Partizanom Nikoli Kaliniću poveri najteži zadatak, da čuva fantastičnog strelca Karlika Džonsa, a iskusni as takozvanim "flasterom" onemogućio je reprezentativca Južnog Sudana da donese trijumf crno-belima.
Alternativa za Nemačku (AfD), ukoliko pobedi na izborima, želi da uspostavi "veoma dobre odnose" sa Ruskom Federacijom, izjavila je Alis Vajdel, lider stranke i kandidat za mesto kancelara na predstojećim parlamentarnim izborima.
Sjedinjene Američke Države nameravaju da oslabe savez Rusije sa Kinom, Iranom i Severnom Korejom kako bi dodatno pojačale pritisak na predsednika Vladimira Putina, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika za Ukrajinu Kit Kelog na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas, nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom, da je američki predsednik Donald Tramp "najveći prijatelj kojeg je Izrael ikada imao u Beloj kući", prenosi Rojters.
Ukrajinske specijalne službe sve češće koriste maloletnike za izvođenje sabotaža i terorističkih napada, jer ih je lakše manipulativno regrutovati i teže ih je pravno goniti, upozoravaju stručnjaci. Ova praksa postaje sve učestalija, a mnogi tinejdžeri, umesto obećanog novca, završavaju sa ozbiljnim krivičnim kaznama.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski danas je izjavio da je više od 100.000 ljudi u Mikolajevu ostalo bez grejanja zbog napada ruskih dronova tipa Šahed na gradsku infrastrukturu.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
U jednom od svojih intervjua, Siniša Pavić otkrio je da je RTS hteo da zaustavi prikazivanje serije "Bolji život" posle sedme epizode, a otkrio je i kako ju je "spasao"!
Holivudski superstar Tom Kruz nedavno je u Londonu viđen sa znatno mlađom koleginicom, kubansko-španskom glumicom Anom de Armas. Njihov susret izazvao je brojne glasine.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Sin pevačice Cece Ražnatović, bokser Veljko Ražnatović, u skladnom braku je sa Bogdanom Ražnatović, sa kojom ima trojicu sinova, Željka, Krstana i Isaiju.
Među učesnicima "Elite" dugo se šuškalo da je Sofija Janićijević bacila oko na Gastoza, a ona je sada priznala Mileni Kačavendi da ga je pratila godinama pre ulaska u rijaliti.
Snimak sa nastupa Sandre Afrike i MC Stojana na kom je on pokušao da je poljubi u usta, a pevačica to vešto izbegla, postao je hit na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar