VAŽNI SUSRETI PREDSEDNIKA VUČIĆA U KATARU: Prisustvo na ovoj konferenciji od ogromnog je značaja za Srbiju!
Podeli vest
Prisustvo na ovoj konferenciji od ogromnog je značaja za Srbiju, ne samo zbog tema o kojima se ovde govori, već i zbog važnih susreta sa predstavnicima brojnih zemalja, sa kojima sam razgovarao o mnogim bitnim temama, napisao je na Instagramu predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u zvaničnoj poseti Kataru
Predsednik Srbije Aleksandar VUčić govoreći o pregovorima u Briselu rekao je da su se mnogi nadali da će on nešto da potpiše, kako bi se dočepali “fotelja” i “pune kase za koju nisu zaslužni”.
05.03.2023
09:28
- Izuzetno važan sastanak imao sam sa predsednikom Maldiva Ibrahimom Mohamedom Solihom, kojeg sam detaljnije upoznao sa situacijom u regionu Zapadnog Balkana. Saglasili smo se da su očuvanje mira i stabilnosti, kao i poštovanje međunarodnog prava, jedini pravi put za rešavanje svih izazova i otvorenih pitanja. Govorili smo i o ekonomskoj saradnji za koju itekako ima prostora, a dogovorili smo i razmenu poseta na visokom i najvišem nivou - rekao je Vučić i dodao:
- Imao sam i više nego srdačan susret sa prijateljem Mahmudom Abasom, predsednikom Države Palestine, sa kojim sam govorio o aktuelnim globalnim kretanjima i pitanjima od interesa za naše zemlje, dok sam sa posebnim zadovoljstvom pozdravio predsednicu Vlade Narodne Republike Bangladeš, šeiku Hasinu Vazed, izuzetno hrabru ženu koja se na svim forumima energično bori za boljitak svoje zemlje. Pozvao sam uvaženu sagovornicu da poseti Srbiju, kako bismo mogli da nastavimo dobre razgovore o potencijalima za saradnju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na današnjoj konferenciji u Kataru vode se mnoge bitne teme za svaku zemlju koja je prisutna. Drago nam je da će predsednik Vučić predstavljati našu zemlju i ukazati na probleme koje se dešavaju kao i u svakoj zemlji.
Bitan dan za našu zemlju. Predstavljanje naše zemlje na konferenciji u Kataru gde naš predsednik Vučić ukazuje na ono što je urađeno što će se raditi a i na eventualne probleme u toku procesa izgradnje zemlje.
Србија има добре односе са многим државама а конференције попут ових много значења за Србију јер Вучић увек направи неку добру сарадњу из које долази још бољи посао за Србију и српски.
Пуна подршка Вучићу у овој огромној борби коју води за своју Србију и свој народ. Треба издржати све препреке и сва ометања на путу за што већи напредак Србије.
Вучић је од Србије направио одлично место за живот и улагања управо на начин као што и данас ради, увек је присутан на великим конференцијама на којима има одличне састанке са великим силама.
Srbija je danas u mnogo boljem stanju nego ranije, a u isto vreme je Srbija čvrsto opredeljena za očuvanje političke stabilnosti u regionu, to smo videli i danas u Kataru.
Postoji interes obeju zemalja za uspostavljanje partnerskih odnosa i razvoj saradnje, očekujemo i nadamo se da se ekonomske veze unaprede, kako kroz povećanje spoljnotrgovinske razmene, tako i kroz katarske investicije u Srbiji.
Svaki prijatelj i svaki investitor je dobrodošao u našu zemlju, Srbija je mala samostalna zemlja, otvorena za sve ljude koji imaju dobre namere. Naš predsednik na najbolji način promoviše našu zemlju.
Ne prodje dan, a da Vucic nije na nekom veoma vaznom radnom zadatku. Grabi svaku priliku za Srbiju. Cestitam za sve nove dogovore, pregovore i potencijalne investicije. Uspesna poseta predsednika Kataru.
Predsednik Vucic ce Srbiju na ovoj konferenciji predstaviti kao zemlju buducnosti, ubrzanog razvoja, zemlju koja ima dosta toga da ponudi. Svaka nova investicija koja bude rezultat ove posete, ce direktno uticati na jacanje ekonomije Srbije, na smanjenje nezaposlenosti.
Verujemo u predsednika da ce sastanak po nas proci dobro kao i uvek.Vučić uvek pokreće razgovore koji su konstruktivni i važni za našu Srbiju, pa je tako i sada
Srbija je lider u regionu i postovana je od svetskih lidera.Precednik uživo,prilika cuti sve kako je bez prikrivenih namera i bez ikakvih iluzija čisto stanje kako je.
Susreti sa visokim zvaničnicima i otvoreni razgovori o najvažnijim temama, samo mogu doneti našoj zemlji pogodnosti. Veoma važna poseta predsednika Vucica, bice ovo jos jedan veliki iskorak Srbije ka svetu.
Biće ovde dosta prostora za unapređenje saradnje, radujem se tome.Očekuju se veoma važni razgovori koji se tiču budućnosti Srbije kao i pitanje novih investicija.
Vucic stvara kontakte na svim stranama sveta.Predsednik Vučić je pokazao da izbor pravih bilateralnih partnera donosi dobro i napredak Srbiji,taj odnos moramo negovati.
Srbija je prijatelj sa Katarom i ostalim članicama.Ovu tradicionalno dobru saradnju sa zemljama ucesnicamasamita treba nastaviti i produbiti koliko god je moguce, pogotovu u ekonomskoj sferi.
Vazno je da sirimo saradnju i na drugim oblastima u kojima nismo saradjivali.Srbija je iskren prijatelj svima koji joj ne rade iza leđa, ali joj se to ne vraća istom merom.
Srbija je ponosna što se ovako mudra politika vodi u našoj zemlji. Razvoj ekonomije ne prestaje i planiranje lepe budućnosti je uvek glavna naša misao.
Širenje strateškog partnerstva na Bliski istok je odličan način da Srbija proširi svoje poslove ka ovom delu sveta, jer je ovo područje vrlo perspektivno i ekonomski moćno.
Srbija nastavlja da održava dobre prijateljske odnose i da unapređuje saradnju sa veoma značajnim i moćnim državama. Lepo je videti kako smo rado viđeni i poštovani gosti svuda u svetu.
Srbija u Kataru imace niz dobrih bilateralnih sastanaka, gde ce pokusati da privuce nove investicije, da prezentuje ono sto mozemo da ponudimo i da saradjujemo na svim nivoima.
Predsednik Srbije Aleksandar VUčić govoreći o pregovorima u Briselu rekao je da su se mnogi nadali da će on nešto da potpiše, kako bi se dočepali “fotelja” i “pune kase za koju nisu zaslužni”.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Novoobjavljeni dokumenti pokazuju da je Džefri Epstin pomno pratio i evropska politička kretanja, uključujući nemačku scenu i aktere poput Angele Merkel i stranke Alternativa za Nemačku (AfD).
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar