POZORIŠTE "BOŠKO BUHA" OSTAJE NA ISTOJ LOKACIJI? Završen sastanak premijerke Brnabić sa predstavnicima pozorišta
Premijerka Srbije Ana Brnabić održala je konferenciju nakon sastanka sa predstavnicima pozorišta Boško Buha.
23.03.2023
18:09
Printscreen/TV Pink
Vesti
Ona se prvo osvrnula na Ohridski sporazum i dešavanja u vezi sa dogovorom Beograda i Prištine.
- Ja sam od predsednika Vučića naučila da budem malo više realistična, umesto optimistična, u ovom trenutku nemam veru da će u skorije vreme da se formira ZSO. Ovo je svakako korak u dobrom smeru i moram reći da je to, iako predsednik ne voli da kaže tako, ogroman njegov uspeh za Srbe na KiM - rekla je Brnabić.
Kada je u pitanju pozorište "Boško Buha" premijerka kaže da je ceo slučaj politizovan.
- U čitavoj ovoj priči jedino dobro je da smo konačno videli u kolikoj meri su tajkunski mediji spremni da obmanjuju javnost i plasiraju laži kako bi politički zloupotrebili određene ljude, u ovom slučaju to su glumci. Ja ću pokušati plastično da objasnim gledaocima. Ako se informišete iz tajkunskih medija, vidite naslove da "Grad hoće da zatvori pozorište za decu", da je to "Nasilje koje vlast sprovodi nad institucijama", "Aca Bosanac je vlasnik zgrade pozorišta, a prostor foajea i sale pozorišta u njegove ruke je dospeo još 2017. godine", "Pozorište prodato u potaji ispod cene", "Boško Buha završio u rukama Peconija i Ace Bosanca dok je Beogradom upravljao Siniša Mali" - kaže Brnabić pokazujući naslove u tajkunskim medijima.
Ona kaže da je tokom današnjeg dana došlo do vrhunca "divljanja".
- Danas se oglasila i Jelena Obućina sa N1 koja kaže da je sa pozorištem "Boško Buha" završeno. Ona je rekla i da se snima veliki broj serija i filmova pa "glumci ne pokazuju solidarnost". Naravno, čak 103 puta je povećan budžet za snimanje filmova i serija. Oni ne kažu da je to za pohvalu. Ono što je najzanimljivije je patološka opsednutost Aleksandrom Vučićem - navela je premijerka.
Ona je danas održala sastanak sa predstavnicima pozorišta.
- Sada da vam kažem šta je istina. Donela sam sve ugovore i sporazume. Istina je da je ovo prodato 2009. godine. Dakle, 24. aprila 2009. godine je ovo prodato. Je l' tada Aleksandar Vučić bio na vlasti?! SNS? Tada je napravljen ugovor o kupoprodaji na način gde se ne precizira gde se tačno nalazi prostor te zgrade, i zato što je tako napravljeno, nije se znalo, bile su žalbe, a onda je nakon svega 2017. godine to uknjiženo i razrešeno. Ono što je važno je da se to desilo 2009. godine. Dakle, mi sa tim "Nit' luk jeli, nit' luk mirisali". Samo pozorište nikada nije bilo predmet privatizacije ni restitucije i oduvek je bilo uknjiženo na grad Beograd. Ovde se radi o 230 kvadrata foajea, što je opet problem koji treba da rešimo. Hvala ovim medijima koji su nam objasnili šta se zaista desilo, a to je da je taj prostor prodat, u njihovo vreme, 2009. godine ispod cene - kaže Brnabić.
Foto: Printscreen/TV Pink
Ona dodaje da je grad isplanirao da obnovi pozorište.
- Grad Beograd je 2021. godine krenuo u proces da rekonstruiše pozorište. Mi smo dobili saglasnost za rekonstrukciju, dobili građevinsku dozvolu za to. CIP je uradio predračun za radove na rekonstrukciji i konačno krajem 2022. godine usvojen je budžet i odvojena sredstva za to. Dakle, ovo niste videli nigde u medijima. Dakle, ne da nismo planirali da zatvorimo, čak smo i budžetirali rekonstrukciju, odvojili smo i dodatnu scenu na Savskom trgu jer smo hteli da imaju još jednu scenu. Ovo je još jedna laž od strane tajkunskih medija, da optuže nas koji smo hteli da ga rekonstruišemo i da dodamo još jednu scenu. Glumci su intrumentalizovani, oni su meni danas rekli da veruju da će Grad da rekonstruiše dečije pozorište. Oni su iskoristili glumicu koja plače da napadnu Aleksandra Vučića i SNS. Zamislite koliko su tek spremni da manipulišu kada su u pitanju neke druge stvari. Pozorište ostaje tu gde jeste i može eventualno da dobije još jednu scenu. Rešićemo i imovinsko-pravne poslove sa tim ljudima koji su to kupili 2009. godine i koji nikada nisu bili zainteresovani za taj deo pozorišta gde je scena i koji žele da se problem reši - rekla je premijerka Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ne propustite!
28.04.2026
13:45
Ne propustite!
26.04.2026
19:19
Ne propustite!
25.04.2026
11:29
Samo na TV Informer!
24.04.2026
15:04
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom prvomajskih praznika biti primenjeni redovi vožnje javnog prevoza za nedelju.
30.04.2026
09:15
Narodna banka Srbije (NBS) saopštila je zvanični srednji kurs. Dok evro miruje, dinar je zabeležio blagu promenu u odnosu na američki dolar.
30.04.2026
07:00
Ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavili su prekide vodosnabdevanja za danas, 30. april.
30.04.2026
07:17
Dok se jedan deo Srbije sprema za razvedravanje, planine će zabeliti sneg, a prvomajski uranak obeležiće opasni prizemni mrazevi i niske temperature.
30.04.2026
06:42
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
30.04.2026
06:30
Dečak sa Cetinja stradao je nakon što je na njega pala konstrukcija gola, preneo je portal RTCG.
29.04.2026
22:48
Na društvenim mrežama osvanuo je snimak bahate vožnje u kontrasmeru u Beogradu.
29.04.2026
22:33
Beogradska policija uhapsila je A. M. (79) zbog sumnje da je u porodičnoj kući u Vrčinu, nakon bizarne svađe oko računa za struju, potegao kuhinjski nož na svog unuka A. M. (35) i naneo mu povrede.
29.04.2026
21:57
Ministarstvo unutrašnjih poslova ukazuјe na porast broјa slučaјeva nepropisne vožnje kolovoznom trakom namenjenom za kretanje vozila iz suprotnog smera, što predstavlja јedan od naјtežih saobraćaјnih prekršaјa.
29.04.2026
21:12
Sinoć je u Beogradu došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je povređen muškarac.
30.04.2026
07:19
Cena nafte marke "Brent" porasla je iznad 122 dolara po barelu, dostigavši najviši nivo od 2022. godine, zbog zastoja u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana i blokade Ormuskog moreuza.
30.04.2026
08:50
Predsednici Rusije i SAD Vladimir Putin i Donald Tramp tokom telefonskog razgovora izrazili su "slične ocene" o ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, kaže pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
30.04.2026
07:50
Udari hipersoničnim raketama "Kindžal" izazivaju strah u pozadini Oružanih snaga Ukrajine, jer PVO, uprkos sistemima "Patriot", ne može efikasno da ih zaustavi, tvrde ruski izvori.
30.04.2026
07:00
Evropa se suočava sa ozbiljnim nedostatkom plana za okončanje sukoba u Ukrajini i ubrzano se priprema za njegovo dugoročno odugovlačenje.
30.04.2026
07:00
Večeras je na Informer TV emitovana 43. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
29.04.2026
22:30
Dragan Nikolić bio je bard domaćeg glumišta, koji je rođen na današnji dan 1943. godine u Beogradu, a rođendan nije prosalvljao zbog smrti svog brata.
29.04.2026
15:15
Glumica Zlata Petković je gotovo celu svoju trudnoću sa prvim detetom držala u tajnosti.
29.04.2026
14:14
Mina Sovtić, ćerka glumice Anice Dobre, "pohvalila" se kako je upisala Fakultet dramskih umetnosti (FDU).
29.04.2026
12:41
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
29.04.2026
11:56
Ako za Prvi maj nemate roštilj, to ne znači da morate da se odreknete pečenja i dobrog zalogaja. Uz malo snalažljivosti, moguće je dobiti sličan ukus i atmosferu, bilo da ste kod kuće ili napolju.
30.04.2026
10:20
Zdrava kosa nije samo ona koja blista, već i ona koja je mekana, elastična i izgleda prirodno negovano. Dobra vest je da se do takvog izgleda može doći bez komplikovanih tretmana, uz nekoliko osnovnih koraka u nezi.
30.04.2026
09:40
Ako koristite novije AirPods Pro slušalice, poput modela druge ili treće generacije, verovatno ste primetili nekoliko sitnih otvora na dnu MagSafe kućišta, sa obe strane priključka za punjenje. Imaju tačno određenu funkciju koja je povezana sa unapređenim mogućnostima samog kućišta.
30.04.2026
09:00
Ako vam je pakovanje za put uvek stresno jer ne možete da stane sve što ste zamislili da ponesete, probajte "sudoku metodu" slaganja garderobe.
30.04.2026
08:00
Domaći burger sos je jedna od onih stvari koje potpuno promene ukus običnog obroka. Kada ga jednom probate, industrijske verzije iz prodavnice više vam neće delovati ni približno isto.
30.04.2026
06:00
Una Čolić starija ćerka pevača Zdravka Čolića promenila je imidž i na društvenim mrežama pokazala kako sada izgleda.
30.04.2026
09:07
Pevačica Tina Ivanović i njen bivši suprug Zvezdan Anđić odlučili su da prodaju zajedničku imovinu i kuću i hotel stavili na oglas.
30.04.2026
08:33
Komšije muzičke zvezde Zorice Brunclik presrećne su što se pevačica vratila na scenu nakon dva meseca pauze koju je imala zbog lošeg zdravstvenog stanja.
30.04.2026
08:02
Pevačica Nataša Bekvalac napustila je Srbiju sa sestrama Kristinom Bekvalac i Tanjom Mrkić, te je na Instagramu pokazala gde su otputovale.
29.04.2026
23:52
Pevač Mitar Mirić godinama je prisutan na estradi i publika ga voli, ali je jednom prilikom sve šokirao kada nije znao koliko azbuka ima slova.
29.04.2026
23:23
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar