SRAMOTA NJUJORK TAJMSA! Kako su se ofirali! Baš “uverljiv odgovor” - I TO BAŠ NOVOJ!
Podeli vest
Prljava kampanja tajkunskih medija protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića eskalira svakog dana sve više, ali sada je dostigla, čini se, vrhunac!
Nakon što je predsednik Vučić, gostujući na TV Hepi, otkrio pozadinu "famoznog" teksta Njujork Tajmsa, ovo američko glasilo "uverljivim" odgovorom "potvrdilo je" da njihov tekst o Vučiću nije naručen, i to su učinili baš na tajkunskom portalu Nova.rs.
NA mitingu koji je Srpska napredna stranka održala 19. aprila 2019. godine bilo je oko 150.000 ljudi, dok se na skupu koji je najavio predsednik Aleksandar Vučić za 26. maj očekuje još veći broj građana.
10.05.2023
15:26
Na pomenutom tajkunskom mediju osvanuo je naslov "Nova S: EKSKLUZIVNO Odgovor Njujork tajmsa na Vučićeve optužbe da je tekst o vezama države sa Belivukom naručen".
Da nije tužno, bilo bi smešno. Njujork tajms šalje odgovor baš ovom portalu i nijednom drugom.
Foto: printscreen
Tekst potpisa
Njihov odgovor prenosimo u celosti:
“Članak ‘Njujork Tajms Magazina’ o srpskom suđenju i vezama između najvišeg rukovodstva zemlje i nasilnih narko-bandi zasnovan je na desetinama intervjua, dokumenata, sudskih transkripata i rigoroznog izveštavanja sa terena Roberta Vorta. Svaki drugi insinuacija je lažna”, navodi se u odgovoru.
Biće da ih je zasvrbelo to što je prdsednik Vučić obelodanio odakle odjednom tekst o njemu i o njegovim navodnim vezama sa kriminalnim klanom Veljka Belivuka.
Podsetimo, predsednik je u svom gostovanju na TV Hepi rekao da zna da je tekst naručen i da je rađen u Srbiji.
- Ja znam da je tekst u ‘Njujork tajmsu’ naručen, radili su ga odavde. Poruku sam razumeo, nisam se uplašio, niti sam fasciniran lažima kojima ste plasirali - rekao je predsednik i dodao:
- Kažu, Vučić je išao pa se tukao na stadionima svojevremeno. Ja se time ne ponosim, niti sam to ikada krio - poručio je on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tekst o navodnim vezama Vučića i klana Belivuka koji je izašao u Njujork tajmsu je rađen u Srbiji. Vučić tačno zna i ko ga je napisao ali poručuje da ga to ne plaši.
Iza cele te priče oko plasiranja nameštenih i lažnih priča u Njujork Tajmsu,definitivno stoje tajkunski mediji koji će na svaki mogući način pokušavati da napadnu Vučića.
Predsednik je pojam za sve, moze da pise ko sta hoce, niko ne moze ni da se priblizi njegovoj velicini, zna sve moguce informacije, prati sve, ulaze gde treba i kad treba, zato ga narod i voli. A ljubomora je cudo, neka ih, neka se krckaju...
Najlakse je nabaciti krivicu na jednog coveka! Obicno na coveka koji smeta, tako je i sada! Krivite predsednika, a sta vi radite? Treba da ih je sramota! Nas predsednik radi samo ono sto je korisno za Srbiju i sto ce joj dati dobrobit! Bravo za Njujork tajms koliko ste ispali smesni i jadni!
Tajkunski mediji se samo bave time kako da blate i napadaju Vučića.Očigledno je da drugo ništa ne umeju da rade,a ponajmanje znaju da se bave činjenicama i istinom. Samo zele nemire.
Kad nemaju šta moraju da laju na prazno. Svi se frljaju sa nekim dokazima ali ti dokazi su im negde kući ne mogu da ih pronadju. Nisko je to što opozicija misli da će preko stranih medija pokupiti koji poen, a ustvari to je samo dokaz da je Vučić na pravom putu.
Potpuno ocekivani napadi na predsednika Vucica i Srbiju,jer im ne odgovara jaka,stabilna i ujedinjena Srbije.jer sa takvom Srbijom ne mogu da upravljaju kao sto su radili do 2012 godine.
Srecom vecina Srbije je pokazala da u ovakve gluposti ne veruje pa im nikakav odgovor i ne treba.Sto o Vucicu ovakvi pisu losije to ga narod vise voli.
NA mitingu koji je Srpska napredna stranka održala 19. aprila 2019. godine bilo je oko 150.000 ljudi, dok se na skupu koji je najavio predsednik Aleksandar Vučić za 26. maj očekuje još veći broj građana.
Učesnici crvenog tima Exatlona – Jovan Radulović Jodžir, Boško Marinković, Aleksa Erski i Elica Erski, lana Stanišić, Tijana Jović i Nevena Petrović – posetili su Ivanjicu, rodno mesto svog klupskog kolege Radojice Lazića.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Posle odličnih utisaka gledalaca nakon prve emisije, Igor Ćurčić u utorak uživo od 22 sata sprema nove divne priče i izuzetno lepo druženje sa gostima i gledaocima.
Profesor doktor Miloš Laban, politički analitičar i doktor Aleksandar Lukić iz Instituta za političke studije gostujući u Info jutru komentarisali su neuspešnu saradnju Amerike i Britanije u ratu na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je tokom obilaska kompanije "Sigma" u Crvenki da će Srbija za 90 dana imati sigurne rezerve dizela i benzina.
Prema informacijama iz Predškolske ustanove iz Čačka, dečak (5) jutros je nešto posle osam časova izašao sam iz vrtića i uputio se na adresu na kojoj je ranije živeo sa majkom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da država mora značajno da unapredi zdravstvenu infrastrukturu u pojedinim delovima zemlje, kao i da se nova oprema očekuje u narednih šest meseci.
Darko Glišić, ministar za javna ulaganja, obišao je selo Beserovina kod Bajine Bašte, gde je sa meštanima razgovarao o ključnim problemima sa kojima se suočavaju, pre svega o lošoj putnoj infrastrukturi i zastareloj vodovodnoj mreži.
U Kraljevu se nastavlja niz vandalskog divljanja. Posle nedavnog skrnavljenja spomenika narodnog heroja, ovog vikenda iz parka Pljakin šanac u centru Kraljeva, odneta je bronzana bista teška više od 200 kilograma.
Tanja Miljković čestitala je rođendan suprugu Marku Miljkoviću, kojem se sudi za zloglasne zločine pred Specijalnim sudom u Beogradu, i to putem bilborda.
U Višem sudu u Nišu danas je održan prvi dan suđenja M.M.M. i M.M, roditeljima 13-godišnjeg dečaka koji je ubio svog vršnjaka Andreja Simića 2023. godine u Niškoj Banji.
Dečak Demir K. (13) koji je teško povređen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći u Sjenici, trenutno je stabilno i njegovo stanje se iz dana u dan popravlja na Institutu za majku i dete u Beogradu.
Viši sud u Jagodini doneo je presudu kojim J.M.(45) osuđuje na 11 godina zatvora jer je u julu 2022. godine izbola bivšeg supruga M.M. kuhinjskim nožem.
Rade M. iz Obrenovca, vlasnik šlep službe, juče je u teškoj saobraćajnoj nesreći na Šabačkom putu izgubio suprugu Marinu M. (49) i ćerku Valentinu M. (25).
Američko Ministarstvo odbrane identifikovalo je vojnika poginulog u iranskom napadu na bazu u Saudijskoj Arabiji kao 26-godišnjeg narednika Bendžamina N. Peningtona.
Dramatične scene odigrale su se u jednom hotelu u Alsfeldu u ranim jutarnjim satima u nedelju. Nekoliko gostiju iznenada se požalilo na ozbiljne zdravstvene probleme. Hitne službe su alarmirane oko 3 sata ujutru.
Takmičarka u kvizu "Potera" ispravila je gramatičku grešku tragaču Žarku Stevanoviću, a na njegovom licu se videlo da mu zbog toga nije bilo nimalo prijatno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar