NIN je preneo tekst američke novinarke u kojem se pohvalno govori o potezima Aleksandra Vučića nakon stravičnih tragedija koje su pogodile Srbiju.
"Amerika treba da se stidi", piše ova novinarka, aludirajući na hitre mere koje je država Srbija, na čelu sa Vučićem preduzela nakon dva uzastopna masakra.
Foto: printscreen
Srpske vlasti uradile su nešto što se u SAD retko dešava: Uhapsili su oba roditelja učenika koji je pucao u školi zbog toga što su oružje učinili dostupnim svom detetu. Nakon pucnjave kod Mladenovca predsednik je obećao da će "razoružati zemlju".
Ovim su se i Amerikanci poklonili predsedniku Vučiću koji je odlučnim i nepopularnim merama reagovao kako bi se oružje učinilo nedostupnim svima onima koji bi da ubijaju.
Iako najrazvijenija zemlja sveta, Amerika nije bila u stanju da se uhvati u koštac sa ovim problemom na ovaj način i to je svima jasno.
Morali su da priznaju da je Srbija bila sposobnija, a nisu jedini.
Da podsetimo, čuveni Gardijan je juče takođe hvalio predsednika Vučića i državu Srbiju, odajući priznanje na adekvatnim potezima.
Foto: printscreen
Jedini koji ne dele ovo mišljenje, bar ne javno, još su lešinari iz opozicije, koji verovatno razmišljaju isto, ali žele da se okoriste o najveću tragediju koja nas je snašla.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mudre, brze i velike odluke predsednika Vučića doprinele su da se zemlja razoruža i oružje skloni od svih koji bi da ubijaju. Ceo svet je uvideo da su to najbolje reakcije jednog državnika.
Srbija je reagovala posle masakra, kao što bi sve zemlje trebalo da reaguju. Ovo nam je bila opomena velika, ali mere koje su donete su tu da se takvo nešto ne ponovi.
Moraju se ugledati na Srbiju mi smo jedna adekvatna i stalozena zemlja reagovali smo veoma brzo i sankcionisali potencijalne opasnosti istog trenutka i izdali veoma ostre mere uz pomoc i potkrov naseg predsednika Vucica
Državno rukovodstvo Srbije na čelu sa Vučićem hitno je reagovalo posle dve tragedije koje su zadesile Srbiju. Donete su mere i izmene o Zakonu o oružju koje će smanjiti broj oružja u posedu građana i znatno smanjiti rizik da se ovakve i slične tragedije ponove.
Srbija na čelu sa predsednikom Vučićem odreagovala je na najbolji i najbrži način u cilju daljeg sprečavanja tragedija!!! Kad čovek ima razum ,pamet,mirne glave donosi ispravne odluke!!! A to je predsednik Vučić!!
Jedna mala Srbija je uspela da na geskama uci da odmah posle teske tragedije dela i implementira mere za koje ocekujemo da ce dati rezultate. I na tome joj se treba diviti .
Vucic je reagovao odmah i to sa rigoroznim merama i mnoge vece sile bi trebale da uce od njega i svaka mu cast na hrabrosti i brzoj reakciji jer nam je bila preko potrebna.
Srbija jeste pokazala da su životi važniji od oružja. Vučić je doneo odlične mere i to u rekordnom roku. Naše je da budemo jedinstveni i da svi donete mere poštujemo.
Srbija ovim merama pokazuje da je ozbiljna država da odgovorno shvata trenutnu situaciju i da ce na preventivnom planu uložiti sve svoje kapacitete da nam se vise ovakve tragedije nedesavaju.
Bilo popularne ili ne ove mere već daju rezultate jer veliki broj nelegalnog oružja i municije je predato što nije bio slučaj. Ostale mere će siguran sam dati brzo rezultate.
Predsednik Vučić nije kriv za ove tragedije i uzalud opozicija pokušava da ga oblati. Predsednik Vučić vodi odgovornu politiku, dostojno svakog građanina Srbije.
I dok američki novinari na sva usta hvale Vučića i poteze koje je sproveo odmah posle tragedija koje su nas zadesile, naša, srpska opozicija traži njegovu smenu. Da li može još biti ironičnije.
Interes i bolje sutra u Srbiji je sustina Vuciceve politike. Vucic je reagovao kao covek pre svega i odmah uveo rigorozne mere i to ceo svet podrzava i hvali.
Само јаки побеђују на свим нивоима. Председник Вучић се ухватио у коштац са проблемом одмах и донео мере које нису баш популарне али је светан да ће само тако заштити свој народ.
Pritom u SAD-u se tragedije ovog tipa često dešavaju pa još nisu naučili hitno i pravovremeno da reaguju. Srbiju je ovaj masakr iznenadio, ali svaka čast i policiji i hitnoj pomoći i predsedniku na reakciji.
Naša zemlja definitivno nema zdravu opoziciju, to je mentalni sklop ravan neandertalcima. Sve mere koje su sprovedene, verovatno će preduprediti da se ovakva dela više nikada ne ponove.
Kada se dogodi stravičan zločin, važno je da preventivno reagujemo i da budemo pribrani. A ne da organizujemo proteste i širimo nasilje i mržnju u najosetljivijem trenutku, a to je opozicija uradila.
Mala smo zemlja, ali efikasno reagujemo kada se nažalost dogodi nešto poput tragedije koja nas je zadesila. Ovakve stvari više ne smeju da se ponove, zato svi treba da budemo jedinstveni, podržavaju nas iz Amerike, a bitno je da kod nas organizuju proteste.
Amerika je pohvalila sve mere koje je Vučić preduzeo posle tragedija koje su zadesile Srbiju. Poručila je da bi svi trebali da se ugledaju na Srbiju i na to kako se Vučić poneo nakon masakra u Beogradu i Mladenovcu
Država Srbija se jako dobro pokazala u ovoj užasnoj situaciji koja nas je zadesila, i veoma brzo sprovela niz hitnih mera. Bitno ja da se život vrati u normalu što pre.
Pozitivno je što se Srbija našla u centru pažnje nakon tragičnih događaja, a još važnije je da je pokazala sposobnost da se nosi sa situacijom na odgovoran način.
Važno je učiti od pozitivnih primera i primeniti ih u praksi. U ovom slučaju, Srbija je pokazala kako treba da izgleda odgovoran i odlučan pristup u rešavanju problema.
Srbija je dokazala da može da bude lider u regionu i da bude uzor drugim zemljama.
Ovaj pozitivan stav prema Srbiji može da otvori vrata za dalji ekonomski razvoj i poboljšanje međunarodnih odnosa.
U svetu koji je pun problema i izazova, važno je da se fokusiramo na pozitivne primere i načine na koje možemo da poboljšamo situaciju, a Srbija je definitivno jedan od tih primera.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glavni iranski pregovarač i predsednik parlamenta Mohamed Bager Kalibaf sastao se danas sa pakistanskim ministrom unutrašnjih poslova Mohsinom Nakvijem, koji je izrazio nadu u zaključenje pregovora između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar