Na vlast se dolazi izborima, a ne protestima, propagiranjem nasilja i maltretiranjem oni koji misle drugačije, poručio je predstavnicima opozicije ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i član Predsedništva Srpske napredne stranke Goran Vesić navodeći da njihovi zahtevi pokazuju kako oni razumeju vlast - da političke protivnike treba hapsiti, proterati, ubiti, sprečiti da se kandiduju
Vesić, koji je i član Predsedništva SNS, rekao je da je na protestu “Srbija protiv nasilja” bilo svih zahteva osim najlogičnijeg za opoziciju bilo gde na svetu a to je da se održe izbori.
- U demokratijama se na vlast dolazi izborima i ako ste opozicija i želite da dođete na vlast jer smatrate da postojeća vlast više nema podršku i legitimitet, potpuno je normalno da tražite izbore jer se na izborima dobija vlast, ali kao što vidite, oni imaju sve druge zahteve, samo ne da traže izbore. Kada im predsednik Vučić kaže da vlada može da podnese ostavku i da se izbori održe do kraja septembra, onda nastaje histerija i beže od izbora kao đavo od krsta - istakao je Vesić gostujući na televiziji Pink.
Vesić je rekao da je izražavanje političke volje tako što maltretirate ljude koji ne žele da učestvuju u protestu potpuno nedopustivo i istakao da je zatvaranje mosta krivično delo za koje organizatori protesta treba da odgovaraju. Dodao je da opozicija ne želi izbore već blokade saobraćajnica i da neko podnese ostavku.
Vesić je rekao da bi, iako svako ima pravo na izražavanje svog političkog stava na svaki način, pa i protestom, bilo dobro da protesti budu prijavljeni i da se održavaju u skladu sa zakonom tako da se ne maltretiraju građani što se, kako kaže, upravo dogodilo na mostu “Gazela”. Dodao je da preko mosta Gazela dnevno prodje 128 hiljada vozila kao i 1351 vozilo javnog prevoza u kojima se svakog dana preveze skoro 200 hiljada ljudi.
- Kada se sve to uzme u obzir, onda vam je jasno kakva je šteta naneta, kako onima koji koriste “Gazelu” za prevoz teretnog saobraćaja jer 7.171 lako teretno vozilo dnevno predje preko Gazele tako i onima koji su krenuli iz jednog u drugi deo grada - rekao je Vesić.
Foto: MGSI
Kako je dodao, juče se u emisiji “Utisak nedelje” mogla čuti “histerija pretnji i uvreda protiv Vučića i jasno je poručeno da izbori nisu potrebni, te da treba ubiti sadašnju vlast i proterati ljude”.
- Oni koji učestvuju u toj emisiji, a to su eminentni predstavnici opozicije, kažu da izbore ne mogu da dobiju i oni to jako dobro znaju. Dobro znaju da je predsednik Vučić pre samo godinu dana dobio više od 60 odsto glasova - rekao je Vesić.
Opoziciji je poručio da, ako žele da dođu na vlast, traže izbore na kojima će građani reći čiju politiku žele da se sprovodi.
- Opozicija ne želi izbore već samo da neko podnese ostavku, da li je to ministar, neko iz REM-a. Ne žele da razgovaraju već traže da se nekome ukine nacionalna frekvencija jer se njima uredjivačka politika te televizije ne svidja. Nihovi zahtevi pokazuju kako oni razumeju vlast – uhapsiti, proterati, ubiti, sprečiti Vučića da se kandiduje… - rekao je Vesić.
Naveo je da najtragičnije to što oni koji organizuju proteste zloupotrebljavaju ubistvo dece što je, dodao je, teška tragedija za našu zemlju.
U tragedijama koje su se dogodile u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” i u Mladenovcu izgubljeno je mnogo mladih života, podsetio je Vesić i dodao da sva društva koja su se suočila sa takvim tragedijama pokušavaju zajednički da nađu rešenje.
- Umesto da zajednički o tome razgovaramo, da vidimo kakve promene su nam potrebne u sistemu obrazovanja ili socijalnoj zaštiti, da se vodi rasprava u društvu mi imamo grupu koja pokušava da na nesreći koja se dogodila u našoj zemlji profitira i zauzme vlast, ali ako može ne na izborima već zaustavljanjem ‘Gazele’, maltretiranjem i proterivanjem ljudi - rekao je Vesić.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Goran Vesić, najavio je postavljanje još deset punjača za elektronske automobile do kraja godine, a do kraja 2024. godine plan je da Srbija ima stotinu takvih punjača!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Goran Vesić, najavio je postavljanje još deset punjača za elektronske automobile do kraja godine, a do kraja 2024. godine plan je da Srbija ima stotinu takvih punjača!
Ruski televizijski propagandista Vladimir Solovjov pozvao je u programu državne televizije da Rusija raketira fabriku u Velikoj Britaniji u kojoj se proizvode krstareće rakete „storm šedou“, nakon izveštaja da su ti projektili korišćeni u ukrajinskim napadima na ciljeve duboko na ruskoj teritoriji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Predsednik Republike Srbije Aleksadar Vučić juče je predstavio sveobuhvatni paket državnih mera, koje su usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje građana. Jedna od mera, jeste smanjenje cena lekova.
Policijski službenici Uprave policije u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju identifikovali su kriminalnu grupu koja je, kako se sumnja, omogućila skrivanje i bekstvo osobama osumnjičenim za teško ubistvo izvršeno 22. juna 2026. godine u Beogradu.
Biljana Paunović, majka devojčice ubijene u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", Adriane Dukić, gostujući u jednom podkastu napomenula je da je jedino ono za šta ona sada živi momenat kad će se ponovo susresti sa svojom ćerkom.
Mlađi muškarac, čiji identitet još nije poznat, popeo se na limeni krov koji spaja zgrade Policijske uprave u Smederevu, Istražnog zatvora i suda, u samom centru grada, uz pretnje da će izvršiti samoubistvo.
Ministarstvo odbrane Rumunije saopštilo je danas da je bezbedno detoniralo fragmente drona pronađene u selu Račel na jugoistoku zemlje, u blizini granice sa Ukrajinom.
Ruska protivvazdušna odbrana presrela je i uništila 419 ukrajinskih dronova tokom prethodne noći, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane na društvenim mrežama.
Ukrajinski oligarh Vadim Jermolajev jedna je od tri povređene osobe u eksploziji koja se u ponedeljak uveče dogodila u stambenoj zgradi u Monaku, dok je osumnjičeni u bekstvu, saopštile su danas vlasti.
Beba je poginula, a tri osobe su povređene jutros u ukrajinskom napadu na Jegorjevsk u Moskovskoj oblasti, saopštio je načelnik oblasti Andrej Vorobjov.
Antenna Entertainment – deo Antenna Group, jedne od vodećih međunarodnih medijskih i entertainment grupacija, otkupila je prava za emitovanje odabranih naslova iz produkcije TS Media, čime se dodatno potvrđuje rastuće interesovanje globalnih emitera za domaći audiovizuelni sadržaj.
Crteži na zidovima česta su pojava u domovima sa malom decom, ali pre nego što posegnete za četkom i farbom, isprobajte jednostavan trik sa lakom za kosu koji mnogi roditelji hvale.
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
Mina Naumović, supruga voditeljka Ognjena Amidžića, objavila je na Instagramu kakve uvrede dobija zbog braka sa njim i da je okrivljuju za razvod njega i manekenke Danijele Dimitrovske.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.