OPASNA POJAVA STIŽE NA BALKAN Izdato upozorenje: Čuvajte se, strašnije je nego što mislite
104. 02. 2026. u 17:22
204. 02. 2026. u 17:22
Privatna arhiva
Vesti
Predsednik Narodne Skupštine, dr. Vladimir Orlić je posle kolegijuma, rekao da će se na dnevnom redu sednice, u skladu sa dogovorom koji je postignut, naći svi predlozi opozicije -Izveštaj Vlade o bezbednosnoj situaciji u Srbiji, Izveštaj REM o programima televizija, predlog o formiranju radne grupe (Anketnog odbora) poslanika, koja će se baviti pitanjima okolnosti i odgovornosti za tragične događaje, i merama koje treba preduzeti i predlog opozicije za smenu ministra unutrašnjih poslova. Takav dnevni red je i zvanično predložio Predsednik Narodne skupštine dr Vladimir Orlić, koji je sazvao sednicu Skupštine za četvrtak, 18. maj 2023. sa početkom u 15.00 časova. Kao što vidite, Srpska napredna stranka je asertivno izašla u susret zahtevima opozicije, uobličila ih, kanalisala, dodala svoje predloge. Tako radi odgovorna stranka, tako radi državnik, predsednik Aleksandar Vučić.
Sednica Skupštine je mogla biti sazvana tek po okončanju sednice Odbora za kulturu i informisanje, koji je razmatrao Izveštaj REM-a. Da vas podsetim, dragi čitaoci, autor ovog teksta je poslanik i zamenik presednika pomenutog Odbora. Danas 17.5.2023. održana je sednica Odbora za kulturu i informisanje, kao deo priprema sa održavanje sednice Skupštine, koja treba da raspravlja o dve tragedije. Na dnevnom redu Odbora je bila samo jedna tačka: „Razmatranje Izveštaja o nadzoru programa komercijalnih pružalaca medijskih usluga za period od oktobra 2022. godine do kraja marta 2023. godine sa posebnim osvrtom na izveštavanje o slučajevima nasilja u televizijskim programima (broj 02-977/23 od 16. maja 2023. godine), koji je podnelo Regulatorno telo za elektronske medije (REM)“.
Na sednici Odbora su izvanredno govorili predstavnici SNS – gđa Nataša Jovanović, gđica Staša Stojanović, g. Milorad Bojović i g. Dušan Marić. I predstavnici REM, g. Milorad Vukašinović i g. Stevica Smederevac su odlično govorili. Mi iz SNS smo se sjajno pripremili za sednicu Odbora, nastupili smo kao tim, i razbili smo opoziciju. Čestitam svim govornicima iz SNS i iz REM. Izneli smo sve najvažnije činjenice i objasnili sve što je ključno. Govorio je i autor ovog teksta.
Evo teksta mog izlaganja: „Na početku, izražavam saučešće porodicama svih stradalih u dve tragedije. Izveštaj REM je profesionalno urađen, i odnosi se na period od oktobra 2022. do marta 2023. godine. Podsetiću da REM nije nadležan za Internet, a najveći deo sadržaja koji sadrže ili promovišu nasilje se nalazi na Internetu. Slažem se sa konstatacijom REM da se potpuno preuveličava uticaj rialiti programa. TV B92 praktično nema rialitija- udeo rialitija u emitovanom programu manje od 1%. TV Prva- ima pozitivan rialiti „Radna akcija sa Tamarom“ i muzičke – „Zvezde granda“ i „Nikad nije kasno“ – udeo rialitija u emitovanom programu je oko 6%. TV Hepi optužuju zbog rialitija „Parovi“. TV Hepi ne prikazuje „Parove“ skoro dve godine - udeo rialitija u emitovanom programu je 11%. TV PINK - jedini od 4 televizije sa nacionalnom frekvencijom, ima pravi rialiti „Zadrugu“ - udeo rialitija u emitovanom programu je 39%. Treba reći i da opoziciona TV Nova ima sramni rialiti „Survivor“. Vrlo nedosledno, opozicija traži ukidanje samo rialitija na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. Da je iskrena u svojim namerama, opozicija bi tražila ukidanje rialitija na SVIM televizijama, dakle i rialitija „Survivior“ na TV NovaS, koji čini 80% gledanosti te TV. Setimo se ko je u Srbiju 2006. doveo rialitije, pa i glavni rialiti „Veliki Brat“? Dragan Đilas (tada najviši funkcioner DS), tih godina kada je bio ministar i gradonačelnik, on je doveo u Srbiju rijaliti programe. Demokratska stranka, preteča SSP, NS, SDS itd., naravno, tada nije tražila zabranu rijalitija! Zbog čega tada 2006. godine, sadašnja opozicija nije tražila da se ukinu rialitiji, na prvom mestu Đilasov „Veliki Brat“?
Promocijom i praktikovanjem verbalnog i fizičkog nasilja opozicija i njeni mediji (N1, novaS, DANAS, NIN, Vreme, novine Nova, Direktno itd) već najmanje 5 godina stvaraju bolesnu atmosferu u društvu, koja pogoduje nastajanju tragedija, poput one u OŠ „Vladislav Ribnikar“ ili u one u Mladenovcu. Dehumanizaciju i demonizaciju protiv predsednika Vučića, pripadnika SNS, i svih onih koji ih ne podržavaju, generiše opozicija. Dehumanizacija je zasnovana je na tome da opozicija i njeni mediji, u nama ne vide ljude koji su kao oni, odnosno opozicija smatra da mi uopšte nismo ljudi. Predstava opozicije o onima koje satanizuju je raščovečena, dehumanizovana. To im omogućuje da prema žrtvama imaju samo neprijateljska osećanja: prezir i mržnju.
Najbolji primer koji opisuje svu tu mržnju je bio trosatni propagandni film TV „N1“ „Vladalac“ iz februara 2020. U tom filmu ime Aleksandra Vučića pominje se 442 puta u negativnom kontekstu, uz više od 43 uvrede („zao, radioaktivan, bolestan, toksičan, neuračunjljiv, negativan rođen…“). Postoji ogroman Dnevnik opozicionog nasilja, sa fizičkim napadima, napadima na Skupštinu, na RTS, sa pretnjama smrću… Sav ovaj dnevnik opozicionog nasilja u pozitivnom svetlu prikazuju opozicioni mediji, najmanje 6 godina. Evo jednog primera. Narodni poslanik DS, Srđan Milivojević, pretio je mučenjem, silovanjem i smrću, sinu i bratu predsednika Vučića. Milivojević je na svom Tviter nalogu 08.12.2021. napisao stravičnu objavu: “Andrej i Danilo pronađeni u šahtu kao Gadafi”. Niko iz opozicija nije osudio ovu bezumnu gadost, pozdravili su je. Od 2018. opozicija je napala, razlupala, uništila više od 50 prostorija SNS. Ukupan broj napada opozicije na prostorije SNS je 76. Mnoge prostorije SNS su razbijane više puta. Niko to nije osudio.
Evo u nedelju je ideolog opozicije Jovo Bakić na TV Nova ponovio svoje pretnje smrću svima iz vlasti -da će nas juriti po ulicama, ubijati i bacati u reke i to je slavljeno do danas, 4 dana na svim opozicionim medijima. Tako su fašisti u Novom Sadu u II svetskom ratu, ubijali Novosađane i bacali ih u Dunav. Tako su ustaše u Jasenovcu ubijali Jevreje, Rome i Srbe, i bacali ih u Savu“.
Skandal na sednici Odbora je izazvao pijani poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta, koji je pretio smrću predstavnicima REM-a i poslanicima SNS. On je rekao predstavnicima REM da im je to poslednji izveštaj u životu. I predstavnicima REM i nama iz SNS je poručio da će u petak sve biti rešeno na ulici, kada će opozicija ispred Skupštine održati još jedan svoj skup. Upozorio sam Ćutu da ne preti smrću nikome, i pitao ga: „Pijanduro jedna, da li ćete u petak da napadete Skupštinu i da nas jurite po ulicama? Da li ćete da upadnete u REM i da ubijate članove REM?".
Na kraju sednice replicirao sam članovima Odbora iz opozicije. Zaključak koji sam predložio je usvojen sa 10 glasova „za“, 6 „protiv“ i jednim uzdržanim. Zaključak glasi: „Povodom razmatranja Izveštaja o nadzoru programa komercijalnih pružalaca medijskih usluga za period od oktobra 2022. godine do kraja marta 2023. godine sa posebnim osvrtom na izveštavanje o slučajevima nasilja u televizijskim programima - 1. Prihvata se Izveštaj o nadzoru programa komercijalnih pružalaca medijskih usluga za period od oktobra 2022. godine do kraja marta 2023. godine sa posebnim osvrtom na izveštavanje o slučajevima nasilja u televizijskim programima“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
04.02.2026
11:00
Aforističar Branko Odalović "naoštrio je pero" i nekoliko pasusa posvetio Exatlonu, najekstremnijem sportskom rijalitiju na svetu.
04.02.2026
09:00
Plavi tim krenuo je u novu borbu u Exatlonu uz čuvenu pesmu grupe Flamingosi.
04.02.2026
07:10
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
03.02.2026
22:56
Aleksa Erski zasmejao ceo Exatlon kamp kada je u šali opsovao Anabelu Zonai.
03.02.2026
22:45
Gosti Info jutra govorili su motivima za bacanje bombe na kuću pop zvezde Zdravka Čolića.
04.02.2026
10:33
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
02.02.2026
11:31
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
31.01.2026
12:15
Ne propustite, samo na TV Informer!
30.01.2026
11:00
Sutra će biti isplaćene januarske plate uvećanje za 5,1 odsto zaposlenima u javnom sektoru, a u petak povećanje dobijaju zaposleni u policiji i prosveti, rekao je ministar finansija Siniša Mali.
04.02.2026
14:30
Rok za legalizaciju objekata po zakonu "Svoj na svome" koji bi trebao da istekne sutra, 5. februara, produžen je za još tri dana. Jedno od ključnih pitanja jeste šta će se desiti ukoliko nelegalni objekat nije prijavljen na vreme.
04.02.2026
12:31
inistarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović danas je razgovarala sa izvršnim direktorom Nuklearne energetske kompanije Emirata (ENEC), Mohamedom Ibrahimom Al Hamadijem o saradnji dve države u oblasti nuklearne energije.
04.02.2026
14:08
Priljubljen uz stenu, čudo arhitekture i Božija kuća, manastir Crna Reka prkosi vekovima u selu Ribariće kod Tutina
04.02.2026
13:47
Umesto da prate nastavu - đaci na časovima snimaju lajv, odnosno uživo prenose dešavanja u učionici na Tik toku! Ovakvo ponašanje odvlači im pažnju od učenja, a pored toga može da bude opasno za bezbednost, ali oni toga nisu ni svesni, upozoravaju stručnjaci.
04.02.2026
12:00
Porodice ubijenog bračnog para, Ivane i Predraga Novakovića iz Arilja obaveštene su o ukidanju presude okrivljenom Branku Pušici i kako su istakli, nadaju se da će pravda ovog puta biti zadovoljena.
04.02.2026
15:38
U kanalu u Ugrinovcima, u Grobljanskoj ulici, meštani su pronašli leš i odmah obavestili policiju.
04.02.2026
13:51
Suđenje Branku Pušici, koji je osuđen na 18 godina zatvora pred Višim sudom u Užicu zbog ubistva bračnog para Ivane i Predraga Novakovića, biće ponovljeno, jer je tako naložio Apelacioni sud u Kragujevcu.
04.02.2026
12:11
Žena, za sada nepoznatog identiteta poginula je jutros u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na putu Zrenjanin – Novi Sad, kod benzinske pumpe.
04.02.2026
13:58
Policija u Beogradu, Treće odeljenje Uprave kriminalističke policije zajedno sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su teško ubistvo u pokušaju na Čukarici i uhapsili V.M. (21) iz Crne Gore.
04.02.2026
11:34
Glumac pozorišta i televizije Nikolaj Tkačenko poginuo je tokom borbenih dejstava u zoni specijalne vojne operacije krajem 2025. godine, potvrđeno je iz više izvora, a vest o njegovoj smrti izazvala je snažne reakcije u umetničkoj zajednici.
04.02.2026
17:10
Nakon najnovijih ruskih napada, termoelektrane u Kijevu i drugim regionima Ukrajine pretrpele su teška oštećenja, pokazuju brojni snimci koji se pojavljuju u javnosti.
04.02.2026
16:55
Poslednja audio-poruka ubijenog libijskog političara Seifa al-Islama Gadafija, objavljena nakon njegove smrti, ponovo je u fokus stavila strano mešanje u Libiji i posledice Arapskog proleća 2011. godine, koje su, prema njegovim rečima, dovele do raspada države, ogromnih ekonomskih gubitaka i dugotrajnog političkog haosa.
04.02.2026
16:40
U dokumentima američkog finansijera i osuđenog pedofila Džefrija Epstina pojavio se i bivši poslanik ruske Državne dume, Ilja Ponomarjov, koji je tamo predstavljen kao „glavni protivnik Vladimira Putina“ i čak kao potencijalni politički naslednik u slučaju promene vlasti.
04.02.2026
16:10
Nastavci i rimejkovi filmova sve češće pune bioskope, a reditelj Miloš Avramović, smatra da je to znak krize ideja, ali i finansijske koristi.
04.02.2026
17:01
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
04.02.2026
13:12
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
04.02.2026
13:24
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
04.02.2026
10:48
Reditelj Džejms Kameron otkrio je da je na početku karijere, radeći na niskobudžetnom filmu "Bitka iza zvezda", dobio zadatak da članovima filmske ekipe deli kokain, što je tada, kako kaže, bila uobičajena praksa.
04.02.2026
15:02
Slatki klasik koji se ne zaboravlja su oblande sa orasima, keksom i čokoladom. Gotove su brzo, a ukus im je savršen.
04.02.2026
15:40
Ulje origana odavno se koristi u prirodnoj medicini, a ne samo u kulinarstvu, zbog snažnih zaštitnih i lekovitih svojstava.
04.02.2026
13:00
Ideja za smajlije je potekla sa Univerziteta Karnegi Melon, gde je istraživač Skot Falman osmislio simboličan način da se u pisanju jasno razlikuju šale od ozbiljnih poruka.
04.02.2026
14:20
Februar je presudan period za sređivanje vrta i poslednja prilika da se biljke orežu pre nego što započne intenzivan rast i sezona gnežđenja ptica.
04.02.2026
12:20
Voćni kolač sa grizom je najsočniji desert koji miriše na dom i detinjstvo. Tajna je u načinu slaganja, a kroz vazdušasto testo se prepliću ukusi jabuke i crvenog voća iz zamrzivača.
04.02.2026
11:40
Pevačica Nada Topčagić odbila je pesmu "Zlatnik" Zorana Marijanovića koja je danas veliki hit Tanje Savić jer se plašila da će je ljudi osuditi.
04.02.2026
16:21
Pevačica Edita Aradinović progovorila je o trudnoći i otkrila kako je njena majka reagovala kada je saznala lepe vesti.
04.02.2026
14:28
Pevačica Blaguna Beti Đorđević sahranjena je danas na groblju Orlovača uz prisustvo porodice i najbližih prijatelja.
04.02.2026
13:59
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Vrhovnog suda FBIH, potvrdio je optužnicu Federalnog tužilaštva FBIH, te prihvatio sporazum o priznanju krivice protiv Amara Hodžića poznatijeg kao Buba Koreli.
04.02.2026
13:37
Pevačica Milica Todorović se porodila juče u jednoj privatnoj klinici, a porođaj je prošao u najboljem redu. Prva joj je u posetu došla prijateljica i buduća kuma Bobana.
04.02.2026
13:26
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar