Misija OEBS-a na tzv. Kosovu pozvala je prištinske institucije da nakon sedam godina sprovedu odluku o vraćanju zemljišta manastiru Visoki Dečani.
U objavi OEBS-a na Tviteru ističe se da je odluka o vlasništvu manastira nad zemljištem ostala samo na papiru.
- Sedam godina kasnije, odluka Ustavnog suda o vlasništvu manastira Visoki Dečani nad 24 hektara zemlje ostaje na papiru. Misija OEBS na Kosovu ponavlja svoj poziv institucijama da podržavaju vladavinu prava i upišu zemljište na ime manastira - navedeno je na Tviteru.
Seven years on, the Constitutional Court decision on Visoki Dečani Monastery’s ownership of 24 hectares of land remains on paper. @OSCEKosovo reiterates its call on institutions to uphold the rule of law and register the land in the Monastery’s name.
Ambasadori Francuske, Nemačke, Italije, Ujedinjenog Kraljevstva, Sjedinjenih Američkih Država i Evropske unije u Prištini, pozvali su u zajedničkom saopštenju Vladu lažne države da u potpunosti i hitno sprovede zakonitu registraciju zemljišta manastira Visoki Dečani.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ambasadori Francuske, Nemačke, Italije, Ujedinjenog Kraljevstva, Sjedinjenih Američkih Država i Evropske unije u Prištini, pozvali su u zajedničkom saopštenju Vladu lažne države da u potpunosti i hitno sprovede zakonitu registraciju zemljišta manastira Visoki Dečani.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da ima poštovanje za svakog političkog protivnika i da će blokadere i dalje zvati na dijalog, iako oni na to neće pristati.
Sjedinjene Američke Države poslaće još 5.000 vojnika u Poljsku, najavio je američki predsednik Donald Tramp, povezujući tu odluku sa pobedom novog poljskog predsednika Karola Navrockog i odnosima koje Vašington sada gradi sa Varšavom.
Na zidu zgrade u Jug Bogdanovoj ulici broj 45 u Kraljevu nastao je mural posvećen dr Milivoju Pavloviću, endokrinom hirurgu, koji je preminuo u decembru prošle godine.
Pojas Presvete Bogorodice, svetinja doneta sa Hilandara, nalazi se u Hramu Svetog Save u Beogradu, a vernici imaju jedinstvenu priliku da izbliza vide ovo čudo.
Program "Ekspo Plejmejkers" za samo nekoliko dana od otvaranja prijava privukao je čak 5.000 volontera iz Srbije, regiona, Evrope i drugih delova sveta.
U restoranu "Džeri" na Novom Beogradu juče je došlo do pucnjave kada je ranjen vlasnik lokala G.S, a sada se pojavio i dramatičan snimak na kojem se vidi kako pripadnik SAJ-a koji se tu slučajno zatekao savladava napadača M.D.
Veliki požar izbio je danas u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Botošu, kod Zrenjanina, a kako se može videti na fotografijama i snimcima sa lica mesta, kupola crkve je potpuno uništena.
Juče oko pet časova u Čumićevom sokačetu izbio je jeziv požar koji je u potpunosti progutao jedan od lokala u samom centru Beograda, a kako se nezvanično saznaje, vatra je podmetnuta.
Srpsku pravoslavnu crkvu u Botošu, kod Zrenjanina, zahvatio je požar, a vatrogasci se trenutno nalaze na terenu, potvrđeno je u Policijskoj upravi u Zrenjaninu.
Ukrajina i njeni zapadni saveznici sve su uvereniji da ruska ofanziva gubi snagu, nakon što je Kijev uspeo da stabilizuje liniju fronta i zaustavi očekivani prolećni nalet Moskve, piše Blumberg.
Ukrajina je spremna da deluje preventivno ukoliko se sa teritorije Belorusije ili iz ruske Brjanske oblasti pojavi nova pretnja po Kijev i sever zemlje, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski tokom posete Slavutiču u Kijevskoj oblasti.
Novi mađarski premijer Peter Mađar odbio je da potpiše dokumentaciju za isplatu otpremnina članovima bivše vlade Viktora Orbana, poručivši da novac neće završiti kod funkcionera prethodne vlasti, već u humanitarne svrhe.
NATO bi trebalo da pomogne Ukrajini da svoje napade dronovima usmerava „u pravom pravcu“, izjavio je švedski premijer Ulf Kristerson, nakon serije incidenata u kojima su ukrajinske ili sumnjive ukrajinske bespilotne letelice ulazile u vazdušni prostor članica Alijanse.
Glumac Slaviša Čurović dobio je niz uvreda i pretnji smrću na Fejsbuk profilu zato što je podelio stavove o referendumu 21. maja 2006. godine i nezavisnosti Crne Gore, koji su su suprotni crnogorskim ekstremistima.
Čuveni britanski glumac Majkl Kiting preminuo je u 79. godini života, ostavivši iza sebe neizbrisiv trag u televizijskoj istoriji i uloge koje su gledale generacije i u bivšoj Jugoslaviji.
Poznata holivudska glumica Demi Mur, koja ove godine učestvuje kao članica žirija na Kanskom festivalu, privukla je veliku pažnju na premijeri filma "La Bola Negra" zahvaljujući potpuno drugačijem izgledu.
U periodu bivše Jugoslavije, kada je novca bilo malo, a izbor namirnica u prodavnicama ograničen, domaćice su često od najjednostavnijih sastojaka pravile kompletan i zasitan ručak za celu porodicu kao što je krompir varivo.
Olivije Krid, poznati kreator parfema i čovek koji stoji iza čuvenog mirisa Creed Aventus, preminuo je u 82. godini, preneli su strani mediji. Vest o njegovoj smrti potresla je ljubitelje luksuznih parfema širom sveta, posebno one koji godinama smatraju Aventus jednim od najpopularnijih muških mirisa.
Nacionalna opera i balet u Skoplju oprostila se od operskog prvaka Riste Velkova, istaknutog umetnika koji je tragično izgubio život u saobraćajnoj nesreći na skopskoj obilaznici.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar