Poslanici Skupštine Srbije danas će nastaviti sednicu, na kojoj će biti razmatran izveštaj Vlade Srbije o bezbednosnoj situaciji u zemlji posle masovnih ubistava u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu i na području Smedereva i Mladenovca, u Malom Orašju i Duboni..
Na dnevnom redu je i predlog za formiranje Anketnog odbora radi utvrđivanja činjenica i okolnosti koje su dovele do tragedija, koji je podneo poslanik Radomir Lazović, kao i Predlog za glasanje o nepoverenju ministru unutrašnjih poslova Bratislavu Gašiću, koji je podneo 61 narodni poslanik.
Skupština Srbije završila je današnji rad u 18.00 časova, a raspravu o vladinom izveštaju o bezbednosnoj situaciji u zemlji posle dva masovna ubistva nastaviće sutra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozicija od skupstine pravi cirkus, vise su puta to pokazali! Smucili su se ovom narodu, sramota je sto uopste pojedinci poput Ćute, Milivojevica, Lazovica i sede u tim klupama!
Važno je da se poslanici Skupštine Srbije posvećuju bezbednosnoj situaciji u zemlji. Rasprava o ovom pitanju pokazuje njihovu ozbiljnost i brigu za dobrobit građana.
Izveštaj Vlade Srbije o bezbednosnoj situaciji pruža mogućnost da se analiziraju nedavni događaji i preduzmu adekvatne mere kako bi se sprečile slične tragedije u budućnosti.
Formiranje Anketnog odbora radi utvrđivanja činjenica i okolnosti koje su dovele do tragedija je korak ka pronalaženju odgovornosti i sprečavanju njihovog ponavljanja. Transparentna istraga je važna za građane i izgradnju poverenja u institucije.
Ova sednica Skupštine Srbije pokazuje da se politički lideri posvećuju rešavanju ozbiljnih pitanja bezbednosti i da rade zajedno kako bi se osigurala sigurnost građana.
Bezbednost dece u školama je važna tema koju ova sednica obrađuje. Pokazuje se da se preduzimaju koraci kako bi se osiguralo da mlađe generacije budu zaštićene i da se preduzmu mere za sprečavanje sličnih incidenata.
Ova sednica Skupštine Srbije pruža priliku za javnu debatu o pitanjima bezbednosti i podstiče aktivno učešće građana u političkom procesu. To je važan korak u izgradnji demokratske kulture i participativnog društva.
Posle tragedije koja je potresla ceo region, drzava je veoma brzo intervenisala i donela mere koje su se pokazale efikasnim. Zahvaljujuci merama drzave, gradjani se ponovo osecaju bezbedno.
Očekujemo da će sednica Skupštine obezbediti otvoren i konstruktivan dijalog, kao i donošenje odluka koje će doprineti unapređenju bezbednosti i sprečavanju sličnih tragedija.
Očekujemo da će ova sednica Skupštine omogućiti temeljitu analizu događaja i donošenje odgovarajućih mera koje će doprineti jačanju bezbednosti i sprečavanju sličnih tragedija.
Nastavak sednice Skupštine Srbije i razmatranje izveštaja Vlade o bezbednosnoj situaciji nakon masovnih ubistava u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i na području Smedereva, Mladenovca, Malog Orašja i Dubone je korak ka traženju odgovornosti i rešavanju ovih tragičnih događaja.
U trenucima kad je nasu drzavu zadesila tragedija poput ove veoma je vazno na ovakvim sednicama zajedno i slozno razmotriti sve sto ce doprineti ppovecanju bezbednosti svih nas!
Skupština Srbije završila je današnji rad u 18.00 časova, a raspravu o vladinom izveštaju o bezbednosnoj situaciji u zemlji posle dva masovna ubistva nastaviće sutra.
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Izgrađen u 12. veku, manastir Studenica jedan je od najvažnijih srpskih srednjovekovnih spomenika koji nosi priče o izlečenju bolesti očiju, reumatskih tegoba i duševnih patnji.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na naftne derivate koja će važiti do kraja maja, objavljeno je u Službenom glasniku.
U nemačkim supermarketima sve je češća pojava praznih polica sa tofu proizvodima, pa tako naglo rastuća potražnja i problemi u proizvodnji stvaraju ozbiljne poremećaje na tržištu.
Granica konzumiranja elektronskih cigareta i vejpova se spušta – čak i deca od 11 godina konzumiraju ovakve cigarete. Posledice su višestruke, po pluća, ali i centralni nervni sistem.
Građevinski radnik Branko D, koji već 25 godina živi i radi u Beču, ostao je bez posla i bez gotovo 13.000 evra zarađenog novca nakon nesreće na gradilištu i otkaza koji je usledio uprkos njegovoj povredi.
Dragan Vasiljević, direktor policije, izjavio je danas da su se u potragu za telom Aleksandra Nešovića ubijenog 12. maja na Senjaku, uključili i pripadnici Vojske Srbije i Srpske žandarmerije na teritoriji Jarkovačkog jezera kod Inđije.
Nišlijki Anici B. (47) koja je osuđena na 5 godina zatvora zbog podvođenja maloletne ćerke, ponovo će se suditi jer je Apelacioni sud ukinuo prvostepenu presudu. Njoj će se na optuženičkoj klupi pred Višim sudom u Nišu pridružiti i njen prijatelj, Piroćanac Branislav M. (50) koji je prvostepeno osuđen na pet godina i šest meseci zatvora a zbog krivičnog dela trgovina ljudima u saizvršilaštvu.
U Belorusiji su počele zajedničke vojne vežbe sa Rusijom posvećene borbenoj upotrebi nestrateškog nuklearnog oružja, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.
Nebo iznad izraelskog grada Bejt Šemeša u subotu uveče odjednom je planulo. Prvo jak bljesak, zatim vatrena kugla i detonacija koja je stanovnike ovog grada kod Jerusalima odmah podsetila na najgore dane rata sa Iranom.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Reditelj Džozef Gordon-Levit režira novi triler za Netfliks pod nazivom "2034" u kojem je veštačka inteligencija u središtu priče. Glavna uloga pripala je glumici Rejčel Mekadams koja boravi u Beogradu zbog snimanja ovog filma.
Ovaj jednostavan domaći sos pravi se brzo, a kombinacija kremastih i blago kiselkastih ukusa čini ga savršenim dodatkom uz burgere, sendviče ili pomfrit.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Društvene mreže gore od komentara da je italijanski predstavnik na Evroviziji 2026 iskopirao nastup srpskog izvođača Stefana Papića, poznatijeg kao Brat Pelin.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar