RATNOM VETERANU SA KOŠARA I NJEGOVOM KOLEGI KURTIJEV SUD ODREDIO PRITVOR! Srbi uhapšeni na osnovu lažne optužbe za terorizam!
Podeli vest
Osnovni sud u Prištini odredio je jednomesečni pritvor dvojici Srba iz centalne Srbije, pod sumnjom da su izvršili krivično delo “pripremanje terorističkih dela protiv ustavnog poretka tzv. Kosova”, potvrdio je advokat Miloš Delević.
Prema njegovim rečima, S.J. i I.S. su uhapšeni na administrativnom prelazu Jarinje, optuženi su za posedovanje oružja i vršenje krivičnog dela huliganstvo, kao i da su došli na Kosovo i Metohiju kako bi se pridružili protestima na severu.
Na administrativnom prelazu Jarinje, pripadnici tzv. kosovske policije uhapsili su u utorak uveče Srbina i njegovog prijatelja iz Slovenije, koji je vozilom došao iz pravca Raške, potvrdili su njegovi prijatelji i porodica.
01.06.2023
11:47
- Oni u svojim automobilima nisu imali apsolutno ništa čime bi mogli da ugroze ustavni poredak Kosova. Nisu imali vatreno oružje, ni eksplozivna sredstva, pa smo kolega Pantović i ja, postavili pitanje, čime su to ugrozili ustavni poredak Kosova. Naravno, sud je usvojio ovaj apsolutno neosnovan zahtev tužilaštva. Nažalost, nismo bili iznenađeni - rekao je Delević za Tanjug.
Kaže da je pritvor određen na zahtev Specijalnog tužilaštva tzv. Kosova, a da će zajedno sa kolegom Ljubomirom Pantovićem, uložiti žalbu Apelacionom sudu na rešenje o određivanju pritvora. Delević je dodao i da će uhapšeni Srbi ostati u pritvoru u Prištini i da čekaju odluku u koji će kosovski zatvor biti prebačeni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na administrativnom prelazu Jarinje, pripadnici tzv. kosovske policije uhapsili su u utorak uveče Srbina i njegovog prijatelja iz Slovenije, koji je vozilom došao iz pravca Raške, potvrdili su njegovi prijatelji i porodica.
Rusija će na međunarodnom sajmu bespilotnih sistema UMEX 2026 u Abu Dabiju predstaviti novu liniju bespilotnih letelica, javila je ruska novinska služba.
Takozvani "kosovski premijer" u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izjavio je da je Srbija "bolje nego ikada razumela da je Kosovo država", iako je malo verovatno da će ga uskoro priznati!
Bračni par Elica i Aleksa Erski zadali su sami sebi novi zadatak u Exatlonu i počeli da nagovaraju svoje saborce da preuzmu ulogu kapitena, a prvi koji se "javio" za preuzimanje uloge jeste Radojica Lazić.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ujutru se očekuje slab i umeren mraz, a na pojedinim lokalitetima magla i niska oblačnost, uglavnom u Podrinju i u Timočkoj Krajini, navodi se u prognozi RHMZ-a. Temperatura će se kretati od -9 do -2 stepena, a najviša dnevna biće od -1 do 7.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu naložilo je psihijatrijsko veštačenje Dalibora Demirovića (43) iz Pečenjevca, koji je osumnjičen da je 2.novembra 2025.godine ubio nevenčanu suprugu Katarinu G. (36) u porodičnoj kući u ovom selu kod Leskovca, a potom njeno telo sakrio u zamrzivač.
Viši sud u Zagrebu juče je izrekao nepravosnažnu presudu majci koja je u januaru prošle godine ubila svoju ćerku bacivši je u reku Savu. Sudija je u obrazloženju posebno naglasila težinu zločina, ističući da je optužena usmrtila dete koje joj je bezuslovno verovalo kao majci.
Đorđije Đoko Pavićević je najpre razmišljao da kamioni Sandera Stanaja ulaze u luku i direktno preuzimaju cigarete, ali je od toga odustao jer je smatrao da je to rizično, pa je izabrao drugačiji način izvlačenja duvanskih proizvoda iz Slobodne zone u Baru.
Tokom leta predsednika SAD Donalda Trampa ka Davosu, avion Er Fors Van se iz predostrožnosti vratio u zajedničku bazu Endruz zbog manjeg električnog kvara, nakon čega je Tramp u drugom avionu nastavio put ka Švajcarskoj, saopštila je Bela kuća.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je Iran da će na kontinuirane pretnje atentatom na njega, koje upućuju lideri u Teheranu, biti odgovoreno "dizanjem te zemlje u vazduh".
Francuski predsednik Emanuel Makron napustio je sinoć Davos bez pokušaja da se sastane sa predsednikom SAD Donaldom Trampom, koji danas treba da stigne na Svetski ekonomski forum koji se održava u tom švajacarskom gradu, prenosi "Mond".
Nakon ponovljenih pretnji američkog predsednika Donalda Trampa da želi da pripoji Grenland Sjedinjenim Američkim Državama, Francuska je zatražila vežbu NATO na tom arktičkom ostrvu, saopštila je Jelisejska palata.
Sin legendarnog Miodraga Petrovića Čkalje želeo je da ode bez pompe i buke. Porodica je ispunila njegovu poslednju želju i sve je obavljeno daleko od očiju javnosti.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Doktorka Dejanira Hitenmozer, glavna veterinarka klinike Small Door Veterinary, izdvojila je tri važne stavke koje bi svaki pas trebalo da ima ispunjene na dnevnom nivou, jer one značajno utiču na kvalitet njegovog života.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar