ŠOLC I MAKRON TRAŽE NOVE IZBORE NA SEVERU KiM: Franuski i nemački lideri se sastali sa Vučićem i Osmanijevom
Podeli vest
Francuska i Nemačka pozvale su danas Beograd i Prištinu da što pre organizuju nove izbore u opštinama na severu KiM u kojima je došlo do tenzija, rekao je danas francuski predesednik Emanuel Makron, nakon razgovora koji su on, nemački kancelar Olaf Šolc i šef evropske dilomatije Žosep Borelj održali sa predsednicima Srbije i tzv Kosova Aleksandrom Vučićem i Vjosom Osmani na marginama sastanka Evropske zajednice u Moldaviji.
Makron je rekao i da su evropski zvaničnici zatražili da izborna pravila za naredne izbore budu razjašnjena, prenosi Rojters.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je današnji sastanak evropskih lidera u Kišinjevu važan ne samo zbog situacije na severu KiM, već i mnogih drugih razloga, poput povlačenja stranih investicija
01.06.2023
16:15
Preneo je da su se Vučić i Osmani saglasili da će u narednim nedeljama biti ''jasnih odluka" u vezi sa situacijom na severu KiM.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vučić će sa svojim prijateljima a našum neprijateljima da ih natera na silu da izađu na izbore na koje nisu izašli jer nema čak ni te beznačajne ZSO.Ako budu slušali ovog čoveka izgubiće sve!
Konačno i liderima EU postaje jasno da je ovakvo stanje na Kosmetu neodrživo i da su izbori jedino ispravno rešenje. Ne može manjina da vlada većinom. Što pre raspisati izbore i okončati ovu sagu.
Novi izbori i legitimno izabrani gradonačelnici srpskih opština i povratak srpske administracije na posao je prvi korak ka normalizaciji stanja na severu Kosmeta. EU i SAD bezuslovno mora da nametne nove izbore Kurtiju bez pogovora.
Treba ponoviti izbore na severu Kosova i Metohije jer nigde u svetu nisu uspešni sa samo 3% kao što je Kurti to hteo na severu Kosova i Metohije da uradi.
Narvno da se ponove pa dosta je laznog Kuttija,laznih izbora i lakrdije koju pravi.Formiranje ZSO je nesto sto je Kurti zaboravio ali ima, mnogo vise onih koji nisu.
To što Šolc i Makron traže izbore na severu KiM je veliki pomak za Srbiju.Vučić svojom upornošću i doslednošću će uspeti sa pokaže o dokaže da je Srbija ta koja se zalaže za mir.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je današnji sastanak evropskih lidera u Kišinjevu važan ne samo zbog situacije na severu KiM, već i mnogih drugih razloga, poput povlačenja stranih investicija
Na plenumu Filološkog fakulteta došlo je do otvorenog nezadovoljstva među blokaderskim studentima, koje je kulminiralo oštrim kritikama na račun "krovnih struktura" blokaderskog pokreta, uz predlog da se fakultet potpuno povuče iz daljih aktivnosti.
Svi vodeći ruski mediji preneli su reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je na Informer televiziji ukazao da su odosi Evropske unije i Sjedinjenih Država došli do tačke bez povratka nakon objave Pentagona o povlačenju trupa SAD iz Nemačke.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Dve kompanije iz automobilske industrije - Bohai i Schlote grupa - suočavaju se sa gašenjem poslovanja u nemačkoj pokrajini Saksoniji-Anhalt, zbog čega će biti ugroženo više od 1.000 radnih mesta.
"Pežo 408" bio je jedan od najzapaženijih modela na ovogodišnjem sajmu automobila i već se ističe kao jedan od najboljih u C-segmentu po dizajnu, tehnološkoj opremljenosti i modernom pristupu elektrifikaciji.
Oko 17 časova u soliteru na Carini u prokuplju se otkačio lift u kojem je bilo dete. Na sreću, dete je prošlo bez povreda, a iz lifta su ga izvukli vatrogasci, nakon što su stanari u zgradi shvatili šta se dogodilo.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali sastao se danas sa delegacijom Misije Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) koju predvodi Anet Kjobe i izjavio da fleš procena rasta BDP-a Srbije u prvom kvartalu iznosi tri odsto.
Nastavnik geografije Zoran Nišević koji je prvi ušao u odeljenje 7/2 u OŠ ''Vladislav Ribnikar'' 3. maja kada je Kosta K. usmrtio devetoro svojih vršnjaka i čuvara škole, tokom svog svedočenja, ispričao je tada detalje krvavog pira.
Brutalan napad dogodio se oko 18 časova u Karađorđevoj ulici u Umki, kada je, prema nezvaničnim informacijama, vozilo marke "bmw" preseklo put automobilu u kom se nalazio N. S. (43).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, intenzivnim radom, rasvetlili su razbojništvo, izvršeno pre tri dana i uhapsili A. D. (1985) iz Subotice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas u Jerevanu tokom sastanka sa britanskim premijerom Kirom Starmerom da je Ukrajina spremna za sledeću rundu pregovora o okončanju rata u trilateralnom formatu.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Predsednik stare Jugoslavije Josip Broz Tito imao je četvoro dece sa dve žene. Grob njegovih preminulih potomaka nalazi se u mestu Sveto Trojstvo gde je posećivao večito prebivalište svojih rano preminulih mališana.
Pevačica Ana Sević raznežila je pratioce najnovijom objavom na društvenim mrežama, na kojoj je zabeležila nežan trenutak svoje ćerkice u igri sa kućnim ljubimcem.
Mina Naumović podelila je sa pratiocima nekoliko zajedničkih fotografija sa suprugom, voditeljem Ognjenom Amidžićem, i tom prilikom mu uputila duhovitu čestitku.
Radomir Taki Marinković, otac učesnice Elite Maje Marinković, otvorio je dušu i pred kamerama ispričao bolnu porodičnu priču koju je godinama nosio u sebi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar