"TREĆI SVETSKI RAT POČINJE 29. MARTA!" Šok-rečenica u najuglednijim francuskim novinama
118. 03. 2026. u 20:01
218. 03. 2026. u 20:01
Tanjug
Vesti
Ona je juče, tokom skupštinske rasprave o smeni ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića, istakla da je početkom nedelje bila u Londonu i imala prilike da iz prve ruke vidi kako izgleda politička debata opozicije i vlasti.
Predsednica Vlade Srbije, podsećamo, boravila je u Velikoj Britaniji gde je imala niz sastanaka, između ostalog i sa šefom britanske diplomatije Džejmsom Kleverlijem i specijalnim izaslanikom za Zapadni Balkan lordom Stjuartom Pičom.
- Bila sam u Londonu početkom nedelje u dvodnevnoj poseti gde sam potpisala sporazum sa britanslim ministrom energetike Grantom Šapsom o saradnji u toj oblasti, kako bismo postepeno i polako išli ka zelenoj tranziciji. I lično sam videla kako izgleda njihova politička debata upravo o energetici. I tamo postoji vlast i opozicjia, opozicija se ne slaže sa vlašću ali čim vlast predstavi plan za energetiku, opozicija predloži svoj. To se upravo i desilo. I onda, izvolite imate plan vlasti, imate plan opozicije, građani mogu da vide suočene stavove. Imaju na stolu sve predloge i onda mogu da diskutuju normalno o pravim, suštinskim stvarima. Vidite šta nudi vlast, a šta dobije opozicija. Nikada opozicija nije samo kritikovala vlast, govorila da ništa ne valja, a da nije davala svoj predlog koji građani mogu da vide - rekla je Brnabić.
Ona je podvukla da na Zapadu, opozicija ima argumente, ima svoje predloge i planove, neki program sa kojim izađe pred građane.
- Dok naša opozicija poziva na blokadu Gazele, ostalih međunarodnih putnih pravaca. To mogu, ali ne mogu da dođu na sednicu skupštine koju su oni sami tražili? Neki od vas nisu došli na svoje radno mesto, da obezbede kvorum, koji možete imati samo sa svojim poslanicima. Mi nikada ne dobijemo predloge opozicije. Troje poslanika su za 5 dana zasedanja pričali o merama. Ko je rekao, izvolite ljudi, ovo je naš plan mera, mi ovo predlažemo? Pa da raspravljamo o merama. Ne, vi samo kažete vi ste krivi za ubistvo dece, vi ste odgovorni. Baš vam je to neka mera, policija u školama, oduzimanje oružja, to ništa ne valja. U redu, ja u to ne verujem, ali hajde da razgovaramo o tome. Ali kako da razgovaramo kad vi nijednu jedinu meru niste predložili? - rekla je premijerka.
- To je problem politike u Srbiji, to je problem sa kojim se suočava čitavo naše društvo dragi građani Srbije. Gde je ta naša ozbiljna opozicija, koja traži normalnu, pristojnu, demokratsku Srbiju? Naša opozicija je toliko puna ideja da zna samo da kaže vi ste krivi za sve. Gde su vaše mere? Gde je vaša odgovornost prema građanima? Gde je vaša odgovornost prema ljudima koji protestuju na ulici, da kažete šta treba uraditi? Nema je, nema mera, nema plana, nema ničega - zaključila je Brnabić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
16.03.2026
15:49
Na Informer televiziji, od danas je počeo prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
16.03.2026
07:26
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Menadžer Grada Beograda Miroslav Čučković izjavio je danas da je TBM mašina za kopanje beogradskog metroa završena u Kini i da će od 20. aprila biti poslata u Srbiju.
18.03.2026
21:00
Fitnes trener Ivana Vasić je bežeći od rata na Bliskom istoku vozila 3.000 kilometara i za tri dana iz Iraka kolima stigla u Beograd zajedno sa svoja dva psa.
18.03.2026
17:00
Danas je potpisan ugovor sa lokalnom samoupravom Aranđelovca i time započeta prva faza rekonstrukcije Starog zdanja.
18.03.2026
22:00
Gorska služba za spasavanje uspešno je realizovala još jednu akciju na Rtnju kada su dve osobe ostale same na planini sa ispražnjenim telefonima i van staze.
18.03.2026
20:11
Skup u organizaciji "Medijske mreže" u Privrednoj komori Srbije okupio stručnjake koji poručuju da su za uspešnu energetsku tranziciju ključni ulaganja, stabilan sistem i dugoročno planiranje.
18.03.2026
19:22
Ubistvo vođe baklanskog kartela Živka Bakića naručile su i organizovale vođe kriminalnog klana koje se nalaze van teritorije Srbije, otkriveno je tokom istrage likvidacije koja se dogodila 16. januara u Sopotu.
18.03.2026
23:41
Telo Nenada K. (58) pronađeno je 16.marta u zgradi u Čačku, a njegov nestanak prijavljen je samo dan ranije. Zbog sumnje da su ga ubili, policija je uhapsila trojicu muškaraca.
18.03.2026
20:46
Pištolj kojim je Kosta K. 3. maja 2023. godine počinio masakr, imao je dodatke kojima je smanjen trzaj oružja, pa je preciznije mogao da puca.
18.03.2026
20:00
Oko 19 časova došlo je do eksplozije u ulici Borivoja Stevanovića 5 u beogradskom naselju Medaković.
18.03.2026
19:36
Policija u Beogradu uhapsila je A.N. (26) i N.K. (32) pripadnike organizovane kriminalne grupe koja se tereti za izvršenje teških krivičnih dela.
18.03.2026
19:29
Američki predsednik Donald Tramp protivi se daljim napadima na iransku energetsku infrastrukturu, nakon što je Izrael izveo vazdušne napade na iransko gasno polje Južni Pars.
18.03.2026
23:47
Kina je započela direktne pripreme za mogući sukob sa Sjedinjenim Američkim Državama u narednim godinama, dok pažljivo analizira rat SAD protiv Irana kako bi otkrila slabosti američke vojne strategije, prenosi Blumberg.
18.03.2026
22:40
Iran i dalje transportuje sopstvenu naftu kroz Ormuski moreuz istim tempom kao pre početka rata, prema podacima Bloomberga.
18.03.2026
22:10
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je saučešće vrhovnom vođi Irana Modžtabi Hamneiju povodom smrti sekretara Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, kojeg je nazvao „istinskim prijateljem Rusije“, mudrim i dalekovidim političarem.
18.03.2026
21:40
Glumac Sergej Marin (38) koji u seriji "Katarina Velika" glumi Grigorija Orlova, igrao je u srpskom hit filmu "Balkanska međa" (2019).
18.03.2026
21:05
Književniku Veselinu Dželetoviću, prema čijem romanu je snimljen film "Žetva", i ekipi koja je radila na ovom ostvarenju, nuđeni su milioni da iz filma izbace da su ljudi ubijani i kidnapovani na Kosovu i Metohiji, a njihovi organi vađeni u "Žutoj kući".
18.03.2026
14:10
Narodno pozorište u Beogradu saopštilo je da je preminula istaknuta umetnica Ljiljana Danilović Cincar.
18.03.2026
15:44
Danas je došlo do požara u srpskom paviljonu u Veneciji gde se održava čuveni filmski festival, a sada su se pojavile i prve fotografije sa mesta nesreće.
18.03.2026
15:07
Urednik rubrike Kultura na portalu Informer u svojoj kolumni piše o svojim utiscima filma "Žetva".
18.03.2026
10:25
Ukoliko su vam dosadne tradicionalne poze, onda je "jednorog" pravi izbor za vas. Garantuje nezaboravne orgazme i eksploziju zadovoljstva.
18.03.2026
23:20
Kuhinjski ormarići mogu brzo postati magnet za mrave, moljce i druge sitne napasti, ali postoji veoma jednostavno rešenje koje je prirodno i jeftino, lovorov list.
18.03.2026
21:40
Sigurno vam se bar jednom desilo da priključite telefon na punjenje, a baterija se uopšte ne puni. To ume baš da iznervira, ali rešenje je često jednostavnije nego što mislite, a pritom veoma jeftino.
18.03.2026
21:00
Hroničan umor, nervoza i pad energije mogu biti znak da organizmu nedostaje jedan važan vitamin iz B grupe koji ima veliku ulogu u radu mozga, proizvodnji energije i jačanju imuniteta.
18.03.2026
20:20
Mlad mesec u astrologiji simbolizuje nove početke, neočekivane prilike i sveže ideje koje dolaze u pravom trenutku. Sledeći put ćemo ga videti 19. marta, a ovaj ciklus posebno će osvežiti energiju i doneti šanse za napredak Ribama, Bikovima i Rakovima.
18.03.2026
19:00
Putem društvenih mreža pratioci su počeli da spekulišu kako je pevačica Aleksandra Prijović koleginici Barbari Bobak preotela saradnika, a objavljena je i njegova fotografija.
18.03.2026
23:55
Pevač Uroš Živković govorio je o svom privatnom životu, ali i odnosu sa Milicom Todorović koja mu nije odgovorila na poruku nakon njegove izjave o vezi sa oženjenim.
18.03.2026
23:13
Mlada i talentovana pevačica Tea Bilanović večeras, 18. marta, organizovala je veliku proslavu povodom promocije svog novog albuma "Random".
18.03.2026
22:47
Pevačica Barbara Bobak otkrila je da joj je jako žao zbog smrti Dragana Lazića, te da ne može da zamisli koliko je njegovoj supruzi i deci teško.
18.03.2026
22:32
Pevačica Tanja Savić prvi put je otvoreno govorila o estetskim intervencijama na svom licu, priznajući da se zbog pojedinih zahvata danas kaje.
18.03.2026
22:12
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar