Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje na RTS-u gde govori o aktuelnoj situaciji na Kosovu i Metohiji i hapšenju Srba. On je tokom gostovanja napomenuo da će ići na sastanak u Brisel, ali samo na razgovor sa Žozepom Boreljom.
Prva sednica strateškog saveta za saradnju Srbije i Mađarske održana je danas na Paliću, a prethodio joj je sastanak predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijerke Ane Brnabić sa predsednicom Mađarske Katalin Novak i predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom.
20.06.2023
14:07
- Na osnovu ovoga što ste malopre izneli (o stanju na KiM), da li se mi to spremamo za rat - pitao je novinar N1.
- Srbija se ne sprema za bilo kakve ratove, Srbija je učinila sve da deeskalira sukob! Znam ja šta je Vaša namera, da kažete da vas vraćam u devedesete, u rat, a ako ne reagujem na progon Srba da kažete da obećavam odbranu Srba pa ih nikad ne branimo! Šta god da uradimo, bićemo krivi! SRBIJA SE NE SPREMA ZA RAT, ALI JE SPREMNA DA SAČUVA ŽIVOTE SVOG NARODA I DA SAČUVA SVOJU ZEMLJU - istakao je predsednik Vučić.
Predsednik AAK Ramuš Haradinaj zatražio je od Vlade tzv. Kosova da razmotri savet američkog sekretara Entonija Blinkena i drugih saveznika za deeskalaciju situacije na severu.
27.06.2023
16:17
VUČIĆ ODGOVORNIM STAVOM RAZORUŽAO NOVINARA N1!
Novinar N1: Na osnovu ovoga što ste malopre izneli (o stanju na KiM), da li se mi to spremamo za rat?
Predsednik Vučić: Srbija se ne sprema za bilo kakve ratove, Srbija je učinila sve da deeskalira sukob! Znam ja šta je Vaša… pic.twitter.com/FXCSXAwZ7U
— Detektor laži (@LaziDetektor) July 6, 2023
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je danas da je odluka Višeg suda u Kraljevu, da se potvrdi optužnica protiv trojice tzv. kosovskih policajaca i da se oni puste da se brane sa slobode, sudska a ne politička odluka i istakao da će se Srbija boriti za sve Srbe uhapšene na KiM.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je govorio o prigovorima zbog čega Vojska Srbije Srbije ne ulazi na teritoriju Kosova i Metohije, te pita šta u stvari ti ljudi, koji prigovaraju, žele.
Predsednik Srbije Alesandar Vučić govorio je o trenutnoj situaciji na Kosovu i Metohiji i istakao da lažni premijer Aljbin Kurti neće formiranje Zajednice srpskih opština, već želi rat!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruska državna agencija RIA Novosti prenela je upozorenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića o sve intenzivnijoj vojnoj saradnji Hrvatske, Albanije i samoproglašenog Kosova, ističući da bi takav savez mogao biti usmeren protiv Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje na RTS-u gde govori o aktuelnoj situaciji na Kosovu i Metohiji i hapšenju Srba. On je tokom gostovanja napomenuo da će ići na sastanak u Brisel, ali samo na razgovor sa Žozepom Boreljom.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je danas da je na teritoriji Srbije ove nedelje registrovan veći broj obolelih od gripa u odnosu na prethodnu nedelju.
Vlada Srbije produžila je zabranu izvoza nafte i naftnih derivata do 2. aprila 2026. godine. Uz to, država pušta i 40.000 tona dizela iz rezervi kao dodatnu meru za zaštitu tržišta.
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
Otac M.L. (65) i sin M.L. (38) iz mesta Aradac kod Zrenjanina, osumnjičeni su za ubistvo Ivana Vilogjavina (35), a radi se o vlasnicima kafane u kojoj je Ivan kobne noći bio i poslednji put viđen.
Izrael je izveo prve napade na iransku mornaricu u tom području, saopštio je portparol izraelske vojske, ističući da su pomorske sposobnosti Irana u velikoj meri onesposobljene.
Poljska agencija za vazdušnu navigaciju (PANSA) u ponedeljak je pustila u rad dva nova radara usmerena na poboljšanje nadzora vazdušnog prostora i operativne bezbednosti.
Centralna komanda američke vojske (CENTCOM), nadležna za Bliski istok, potvrdila je da je jedan lovac F-35, koji je bio u misiji iznad Irana, morao prinudno da sleti u bazu na Bliskom istoku.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Ako ste primetili da vas noge bole pri hodu, deluju hladno, bledo ili imaju sjajnu kožu, to možda nije samo umor već znak da krv ne cirkuliše kako treba.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Influenserka Luna Đogani ponovo je uspela da privuče ogromnu pažnju na društvenim mrežama, nakon što je objavila provokativnu fotografiju koja je prikupila mnoštvo reakcija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar