MAJSTOR IGRE, JOKIĆ! Ne mogu ga nikako zaustaviti: Pogledajte najbolje Nikoline poteze protiv Atlante (VIDEO)
106. 12. 2025. u 08:35
206. 12. 2025. u 08:35
ATA Images
Vesti
U izjavi novinarima u Bačkoj Palanci, Vesić je istakao da Vlada sada ima rok od 15 dana da donese Uredbu kojom će precizirati uslove i način na koji će se vršiti pruključenje.
- Ta Uredba je skoro završena, razgovarali smo sa nadležnima u Elektrodistribuciji, Srbijagasu, drugim komunalnim preduzećima i definisali smo taj podzakonski akt i on će biti usvojen u inarednih 7 do 10 dana - precizirao je ministar.
Vesić: Zakon o planiranju i izgradnji – progresivan, usklađen sa propisima EU i u interesu građana
Kako je istakao, plan je da prijave građana za priključenje počnu od 15. septembra i da traju do 15. oktobra, dok će Vlada Srbije period od 1. do 15. septembra iskoristiti za medijsku kampanju, kako bi svi koji žive u nelegalnim objektima znali kakva su im prava i kako mogu da se prijave za priključak.
Vesić je pojasnio i da će građani prijave podnositi u opštinama, na posebnim šelterima. Opština će, kada utvrdi ko sve ispunjava zakonske uslove da može da se priključi, spiskove dostaviti nadležnim komunalnim preduzećima, koji će vršiti priključenje u skladu sa svojim pravilnicima i cenama.
- To priključenje ne mora da se završi do 15. oktobra, već je to rok za prijavu, odnosno rok za podnošenje zahteva. Dinamika priključenja zavisiće od samih komunalnih preduzeća, sa kojima će građani sklapati ugovore - napomenuo je Vesić.
Još jednom je istakao da se pravo priključenja na komunalne usluge odnosi isključivo na građane koji su vlasnici stanova, u kojima žive, i mogu samo jednu nekretninu na ovaj način da priključe, te da se ne odnosi na poslovne objekte niti na investitore koji su nelegalno gradili i ostali u situaciji da nemaju tu vrstu priključka.
- Dokazivanje da građani žive u tim objektima biće lako, postohaće formular koji će biti dostavljen opštinama, i koji će građani popuniti. Kad opština utvrdi spisak, prosleđuje ga preduzećima, koja zatim vrše priključenje - dodao je ministar Vesić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
06.12.2025
10:00
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
06.12.2025
08:00
Zvanični srednji kurs dinara za evro menja se u ponedeljak, 8. decembra i tada će iznositi 117,3950 dinara.
06.12.2025
07:00
Zbog planiranih radova na mreži Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
06.12.2025
06:30
Građani Dolova kod Pančeva u šoku su nakon što je otkriven užas koji se dešavao u njihovom komšiluku.
06.12.2025
09:59
Stravičan zločin dogodio se 6. decembra 2020. godine u šumi u mestu Jarak kod Sremske Mitrovice i to zbog tartufa.
06.12.2025
08:09
U međimurskom naselju Sitniceu četvrtak je došlo do ubistva i pokušaja ubistva, kada je Josip Oršuš (40) iz vatrenog oružja usmrtio sestru (28) svoje partnerke, dok se njegova partnerka (29) bori za život.
06.12.2025
09:28
Majka i brat Keli, devojke za čije je ubistvo osuđen državljanin Srbije na 18 godina zatvora, sa suzama u očima slušali su izricanje presude pred sudom u Lozani, prenose švajcarski mediji.
06.12.2025
08:47
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
06.12.2025
07:15
Ramzan Kadirov pozvao Ukrajince da izađu i kažu svoju reč protiv Zelenskog.
06.12.2025
10:25
Najmanje deset osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
06.12.2025
11:00
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
06.12.2025
10:53
Bezbednosni štit iznad nuklearnog reaktora u Černobilju, u Ukrajini, koji je u februaru pogođen dronom, više ne može da obavlja svoju primarnu funkciju blokiranja radijacije!
06.12.2025
08:59
Učenici širom Nemačke u petak su izostali iz škole kako bi protestovali protiv vladine reforme vojnog roka.
06.12.2025
09:56
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Glumica Margo Robi otkrila je detalje o erotskim scenama u filmu "Orkanski visovi" u kom glumi uz Džejkoba Elordija.
05.12.2025
14:14
Kolač mekan kao pahulja pravi se za nekoliko minuta, bez mnogo prljavih sudova i komplikovanih sastojaka, ovaj desert je pravo čudo.
06.12.2025
09:40
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
06.12.2025
08:00
Zima je period kada se mnoge žene žale da im se kosa masti brže nego ikad, nekima već nakon jednog dana izgleda slepljeno i beživotno.
06.12.2025
07:00
Posne palačinke se lako prave, a fil od pečene bundeve, cimeta i malo margarina daje im toplu, domaću aromu koja podseća na tradicionalne poslastice.
06.12.2025
06:00
Iako to najčešće neće priznati, postoje mali signali kojima vam žena stavlja do znanja da želi s vama da se upusti u seksualni odnos.
05.12.2025
23:20
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
06.12.2025
10:04
Danas se navršava pet godina otkako je preminuo legendarni pevač Džej Ramadanovski, a njegova ćerka Marija otkrila je da je danas posebno emotivna.
06.12.2025
09:34
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
06.12.2025
09:04
Pevačica Džejla Ramović otkazala je svoj nastup u Skoplju zbog problema sa dokumentacijom, ali i neprijatnosti prilikom privođenja koje je nedavno doživela.
06.12.2025
08:24
Biznismen Bogoljub Karić juče je proslavljao svoj rođendan, a među gostima našla se voditeljka Sanja Marinković koja je objavila fotografije sa slavlja.
06.12.2025
07:44
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar