• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

08.08.2023

10:21

Živi dokaz da Kurti ima njihovu punu podršku! Brnabić odgovorila Ališi Krns koja traži da zapadne zemlje zaštite lažnu državu od Srbije!

Tanjug/Strahinja Aćimović

Vesti

Živi dokaz da Kurti ima njihovu punu podršku! Brnabić odgovorila Ališi Krns koja traži da zapadne zemlje zaštite lažnu državu od Srbije!

Premijerka Ana Brnabić je na tviteru odgovorila britanskoj poslanici i predsednici Spoljnopolitičkog komiteta Donjeg doma Parlamenta Ališi Krns koja traži da zapadne zemlje zaštite lažnu državu Kosovo od Srbije.

"Ovo pismo i tvitovi Krns, Rota i Menendeza su više nego dobrodošli, jer pružaju živi dokaz da Kurti zaista uživa punu podršku i ohrabrenje za podrivanje mira i stabilnosti na Balkanu, izbegavajući primenu postignutih sporazuma - oba Briselskog sporazuma, odbijanje osnivanja Zajednice srpskih opština već više od 10 godina i Ohridskog sporazuma kojim je predviđena primena Briselskog sporazuma), kao i za podrivanje osnovnih ljudskih prava Srba na Kosovu i Metohiji", napisala je Brnabić
 
"Sve što neko treba da zna o demokratiji i vladavini prava na "Kosovu" je sledeće: 

1. Od početka ove godine pripadnici kosovskog* bezbednosnog aparata pucali su na 6 Srba i niko nije odgovarao
2. Pripadnik kosovske* policije, koji je na Badnje veče pucao na dečaka (11 godina) i mladića (21 godina) pušten je iz pritvora i sada je na slobodi
3. Od početka Kurtijeve administracije 2021. godine, do danas, nezakonito su uhapšena 32 pripadnika srpske nacionalnosti, od kojih su neki, bez podizanja optužnice, bili u zatvoru preko 20 meseci, uz pretrpljenju torturu, maltretiranje i svakodnevne uvrede na nacionalnoj osnovi", piše premijerka i dodaje:

 


 
"Najupečatljiviji primer (ne)pristrasnosti i (ne)objektivnosti onih koji su inicirali ovo pismo, jeste to što je Ališa Krns uspela da postane jedna od retkih osoba čije je izjave KFOR morao da demantuje. Kada je Krns izjavila da Srpska pravoslavna crkva švercuje oružje na Kosovo*, KFOR je, kao vojna misija NATO-a, izjavio: „Nema dokaza o navodnom švercu koji se vrši... u pravoslavnim crkvama kolima hitne pomoći“. Uprkos ovoj jasnoj izjavi KFOR-a, Krns nastavlja da ponavlja ove laži, čak I u ovom pismu. I to sumira sve što treba znati o samom pismu", istakla je Brnabić. 

 

Ališa Kerns je poznata po izrazito pristrasnim stavovima u korist Prištine, i sa druge strane stalnim optužbama na račun Srbije.
 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set