Nezadovoljna Priština! Tokom protesta letela i jaja, gađane kancelarije KEK-a, hoće Kurtiju "da objasne stvari"
Podeli vest
Radnici obezbeđenja Kosovske energetske korporacije (KEK) održali su danas protest ispred zgrade ove kompanije i vlade privremenih institucija u Prištini od kojih su zahtevali da ispuni ono što je obećala dok je bila u opoziciji.
U znak nezadovoljstva, jajima su gađali kancelarije KEK-a, prenose prištinski mediji.
Zveckanje oružjem i poruke da će tzv. Kosovske bezbednosne snage moći na sever KiM i bez dozvole misije Kfora, što je rekao ministar odbrane u privremenim institucijama na KiM Ejup Maćedonci, još jedna je pretnja u nizu onih koji danima iz Prištine šalju Srbima u južnoj pokrajini.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković sastao se danas sa generalnim direktorom za Evropu u Kancelariji za spoljne poslove, Komonvelt i razvoj Velike Britanije Piterom Vilsonom, a sastanku je prisustvovao i ambasador Velike Britanije u Republici Srbiji Nj. e. Edvard Ferguson.
24.08.2023
16:35
Predstavnik radnika u KEK-u Nedžat Murati rekao je da su oni odeljenje koje pripada KEK-u, te da ih ne treba prebaciti u privatni sektor jer se tako, prema njegovim rečima, samo obogaćuju oligarsi.
- Tražimo hitan sastanak sa premijerom na kom bismo mu detaljno objasnili stvari, iako smatramo da je veoma dobro obavešten. Oligarsi žele da se obogate na naš račun - poručio je Murati.
Predsednik Novog sindikata KEK-a Nedžat Lumnica rekao je da ta kompanija treba da ima svoje obezbeđenje, a ne privatno,preneo je Tanjug.
Bivši gradonačelnik Prištine Špend Ahmeti reagovao je objavu predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog u kojoj nije pomenuo rukovanje sa premijerom lažne države Kosovo Aljbinom Kurtijem, pa je rekao da je tzv. Kosovo najveća podrška Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zveckanje oružjem i poruke da će tzv. Kosovske bezbednosne snage moći na sever KiM i bez dozvole misije Kfora, što je rekao ministar odbrane u privremenim institucijama na KiM Ejup Maćedonci, još jedna je pretnja u nizu onih koji danima iz Prištine šalju Srbima u južnoj pokrajini.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Na dubini od neverovatnih 582 metra ispod ravnice, priroda je hiljadama godina čuvala resurs koji danas Novi Bečej pozicionira na mapu najpoželjnijih destinacija za zdravstveni turizam.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov obišla je u jednoj od najposećenijih banja u Srbiji, Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju "Termal" u Vrdniku, gde je zamenjen stari kotao koji je decenijama koristio dizel, novim gasnim generatorom.
Endru Heg, načelnik Pentagona za radiološku i hemijsku bezbednost, u razgovoru sa novinarom na tajnom zadatku izjavio je da su Ukrajinci proneverili američki novac.
Ukrajinske specijalne jedinice izvele su masovni noćni napad dronovima na ruske vojne objekte na Krimu, pri čemu su pogođeni brodovi Crnomorske flote, vojni aerodrom Belbek i sistemi za nadzor u Sevastopolju, piše Kijev post.
Na najvećem baltičkom poljoprivrednom sajmu Mamess 2026 u Tartuu, u Estoniji, poslednjeg dana manifestacije održano je neobično takmičenje u imitiranju svinjskog groktanja, javlja Delfi.
Erika Kirk, direktorka organizacije Turning Point USA i udovica političkog aktiviste Čarlija Kirka, bila je gost na večeri Udruženja dopisnika iz Bele kuće u subotu uveče, kada je došlo do pucnjave u hotelu Vašington Hilton.
Dan pre pucnjave u hotelu Hilton u Vašingtonu, tokom tradicionalne večere Udruženja dopisnika Bele kuće, u javnosti se pojavila fotografija na kojoj su Donald Tramp i žena za koju se tvrdi da je Melanija. Ovaj snimak je ubrzo izazvao veliku pažnju i različita tumačenja u javnosti i medijima.
Iako je izbacivanje glutena sve popularnije, naučni dokazi pokazuju da koristi nisu iste za sve, a kod nekih ljudi takva ishrana ima i svoje nedostatke.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Dragan Kojić Keba stigao je među prvima na snimanje emisije "Zvezde Granda" na Košutnjaku, gde je odmah otkrio zbog čega je poranio, ali i bez zadrške govorio o kockanju i zaradi.
Dva najpoznatija regionalna pop benda, Tropiko i Amadeus, održaće zajednički koncert pod sloganom "Domaćinski u Nišu" na Letnjoj pozornici koji je zakazan 20. juna ove godine s početkom u 21 sat.
Pevačica Slavica Ćukteraš jednom prilikom iznenadila je javnost kada je otkrila zanimljivu anegdotu iz najranijeg detinjstva i nadimak po kom je i danas mnogi prepoznaju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar