Granica između pravde i nepravde u BiH postoji - Srbi su to i dokazali! Zahvalnica za protest protiv "Šmita turiste"
Podeli vest
Odbor za zaštitu prava Srba u FBiH zahvalio je svim Srbima koji su došli na entitetsku granicu da pokažu da postoji granica između pravde i nepravde i protestuju protiv nepravednih optužnica koje terete nosioce javnih funkcija u Republici Srpskoj.
- Naročito smo zahvalni organizacijama proisteklim iz Odbrambeno-otadžbinskog rata koje pokazuju hrabrost i nacionalnu svest o težini položaja srpskog naroda zapadno od reke Drine - saopšteno je iz Odbora za zaštitu prava Srba u FBiH.
Odluka naroda Krima konačna je i neopoziva, a status Republike Krim i grada Sevastopolja kao subjekata Ruske Federacije garantovan je Ustavom Ruske Federacije i ne podleže reviziji, poručili su iz Ambasade RF u BiH
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas, na svečanoj ceremoniji uručenja ključeva 250 novoizgrađenih stanova za izbegla lica iz BiH i Hrvatske, da do 2028. godine treba da se reši stambeno pitanje za preostalih 8.860 izbeličkih porodica koje su još bez svog krova nad glavom i najavio da će u izgradnju tih stanova biti uloženo oko 200 miliona evra.
23.08.2023
10:40
Iz Odbora su ukazali da su, s obzirom na to da im je zabranjeno održavanje protesta ispred Tužilaštva BiH, morali naći mesto gde imaju slobodu da protestuju, a to je Republika Srpska.
- Pet dana je političko Sarajevo sprovodilo teror nad našim članovima u nameri da nam blokira održavanje protesta ispred zgrade Tužilaštva BiH. Na kraju su, kad smo ispunili sve njihove nezakonite zahteve, ipak doneli rešenje o zabrani održavanja mirnog protesta - podsetili su iz Odbora i prosledili rešenje kojim je zabranjen mirni protest.
Izbeglice iz Bosne i Hercegovine, njih 250, danas će dobiti ključeve svojih stanova u Ovči koje će im uručiti predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, a kako su rekli konačno će dobiti krov nad glavom posle skoro 30 godina.
23.08.2023
10:23
Foto: RTRS
Saopštenje Odbora za zaštitu prava Srba u FBiH
Protesti pod sloganom "Granica postoji" održani su u petak, 1. septembra, na međuentitetskim linijama kod Istočnog Sarajeva, Lopara, Doboja i Nevesinja.
Okupljeni građani blokirali su saobraćaj na pola sata u znak protesta zbog odluke MUP-a Kantona Sarajevo da Odboru za zaštitu prava Srba u FBiH ne izda dozvolu za protest pred Tužilaštvom BiH zbog podizanja optužnice protiv predsednika Srpske Milorada Dodika i v.d. direktora Službenog glasnika Srpske Miloša Lukića.
Foto: RTRS
Protest u BiH
Optužnicu protiv Dodika i Lukića Tužilaštvo BiH podiglo je zbog nesprovođenja odluka Kristijana Šmita.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Legitimni srpski politički predstavnici u BiH proglasili su na današnji dan pre 34 godine Republiku Srpsku, reagujući tako na odluku Muslimana i Hrvata da zatraže priznanje od Evropske zajednice bez njihove saglasnosti, mada su bili konstitutivni narod.
Odluka naroda Krima konačna je i neopoziva, a status Republike Krim i grada Sevastopolja kao subjekata Ruske Federacije garantovan je Ustavom Ruske Federacije i ne podleže reviziji, poručili su iz Ambasade RF u BiH
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Vladan Dimitrijević (49) negirao je danas u Višem sudu u Beogradu da je pokušao da ubije oca Mihaila 29. aprila prošle godine u njihovoj kući u selu Zaklopača pored Beograda.
Duško G. (56) koji je osumnjičen da je ubio Aleksandru Š. (44) u Nišu, uhapšen je u selu Nozrina kod Aleksinca, a očevidac hapšenja za Informer detaljno opisuje kako je izgledala akcija policije.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar