• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

04.09.2023

17:31

Mali odgovorio poslanicima opozicije: Povećavanje plata i penzija nije rasipanje

Tanjug/Sava Radovanović

Vesti

Mali odgovorio poslanicima opozicije: Povećavanje plata i penzija nije rasipanje

Podeli vest

Potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali odgovorio je danas na obraćanja poslanika opozicije na Odboru za finansije Narodne Skupštine, na kome se danas raspravljalo o Predlogu rebalansa budžeta za 2023. godinu.

On se posebno osvrnuo na tvrdnje poslanika Miodraga Gavrilovića iz Demokratske stranke koji je rekao da su veća izdvajanja za plate i penzije, kao i pomoć za decu i majke - “rasipanje“.

- Nijedna odluka koju donosimo nije slučajna, niti je urađena bez detaljnih analiza i proračuna. Rezultati govore da smo na pravom putu – imamo i dalje pozitivne stope rasta, dok jedna Nemačka dva kvartala za redom pada. Javni dug nam je trenutno na nivou od 50,8%, nezaposlenost je u drugom kvartalu 9,6%, a nekad je iznosila preko 25%... Prosečna penzija je 2012. godine bila 204 evra, a već naredne godine će biti 390 evra, a pritom smo uspeli da sačuvamo makroekonomsku stabilnost. Realan rast penzija za prvih šest meseci ove godine je 6,6%. Nećemo odustati od brige o našim građanima. Naša politika se tako razlikuje od onih koji kažu da je povećavanje plata i penzija „rasipanje“, pošto opozicija to tvrdi. Brojke su jedno, ljudski životi i deca su drugo. To je možda vaša politika, naša nije“ – istakao je potpredsednik Vlade.

On je dodao da je prethodna vlast u junu 2012. godine ostavila 8 milijardi dinara na računu, što nije bilo dovoljno ni za isplatu penzija, a samo 15 godina kasnije ćemo biti domaćini jednog od najvažnijih i najvećih događaja na svetu, specijalizovane Ekspo izložbe.

- Tad ćemo biti veliki pobednici! Uspeli smo da sačuvamo makroekonomsku stabilnost i na to treba da budemo ponosni - zaključio je Mali.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu
Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu

Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.

20.03.2026

20:45

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa
Showbiz

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa

Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".

20.03.2026

15:35

Magazin

Džet set