Novinar BIRN Radmilo Marković rekao je gostujući na tajkunskoj televiziji N1 da je srpska opozicija napravila čudan zaokret kada je reč o zahtevima za izborima!
Imali ste prilike da čujete od kolega poslanika opozicije da smo juče svedočili nasilju koje je vladajuća stranka, SNS sa svojim koalicionim partnerima napravila. Danas je tehnologija tako uznapredovala da samo jednim pokretom na daljinskom upravljaču možete da vratite ceo tok zasedanja i da vidite šta se zapravo juče desilo u plenarnoj sali, kaže Marina Raguš, poslanica SNS.
07.09.2023
15:37
"30 godina sam aktivan u politici, ni za jotu nisam odustao od vrednosti za koje se borim za te sve godine. Demokratija, integracija zemlje i ulazak u EU, ekonomski napredak zemlje i gradjana, mir i stabilnost... Aleksandar Vučić je više uradio od svih njih koji se zovu sad opozicija, a bivše vlasti, za sve što sam naveo, odatle proizlazi moja podrška Aleksandru Vučiću", napisao je na Fejsbuku Bulatović.
Predsednik Ekološkog ustanka, poslanik poznat po bizarnim nastupima i performansima u Skupštini Srbije Aleksandar Jovanović Ćuta otvoreno je opleo po kolegama iz opozicionih redova.
Divljačko ponašanje dela opozicije koji organizuje takozvane "proteste protiv nasilja" nastavljeno je i juče na sednici Skupštine Srbije, a lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta i Srđan Milivojević iz DS - verovali ili ne, ali je istina - doneli su omču koju su razvačili po sali, aludirajući na vešanje!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novinar BIRN Radmilo Marković rekao je gostujući na tajkunskoj televiziji N1 da je srpska opozicija napravila čudan zaokret kada je reč o zahtevima za izborima!
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Gošća INFO JUTRA na Infomer TV kod novinarke Katarine Odalović bila je ministarka za brigu o porodici brigu i demografiji koja je govorila o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
U porodici Ilić iz Lopušnika kod Petrovca na Mlavi ne zna se ko više voli lov! I baba i deda, i sinovi i snajke, a i unuk Petar već treću godinu ne propušta tradicionalnu "Šakalijadu"...
Turistička organizacija opštine Mali Zvornik na predstojećem Sajmu turizma u Beogradu, nastupiće zajedno sa turističkim organizacijama Loznice i Krupnja.
Boris Karapandžić, kom se sudi kao pripadniku kriminalnog klana Veljka Belivuka, partnerka Maša J. je sinoć prijavila za nasilje, a došlo je do incidenta kada je došla policija.
Na svečanosti povodom Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić uručio je Zlatnu medalju za hrabrost „Miloš Obilić“ posthumno ubijenom policajcu Nikoli Krsmanoviću (34) iz Loznice. Odlikovanje je primila njegova majka Ljiljana Krsmanović.
I. N. (69) preminuo je dok su vatrogasci gasili požar na njegovim automobilima u krugu jedne fabrike u Ljukovu. Nesrećnom čoveku izgorela su tri vozila, a onda ga je izdalo srce, saznaje Informer.
Srpska državljanka L. P. (34) priznala je novinarki u kameru da je ubila i zakopala muža u dvorištu porodične kuće u Leptokariji! Šokirana ovim priznanjem, novinarka je posle emisije obavestila nesrećnu porodicu koja je prethodno pet meseci tragala za Kostasom Siamitrasom (58).
Dečak S.S. (15) koji je teško povređen prošle srede u saobraćajnoj nesreći i to kada je, najverovatnije, pretrčavao Zrenjaninski put, preminuo je na Univerzitetsko dečijoj klinici "Tiršova".
Sportski direktor Partizana, Zoran Savić, razočaran je zbog odluke sudija da se Ajzei Kenanu ne dosudi nesportska greška u finalu Kupa Radivoja Koraća.
Košarkaški savez Srbije je objavio saopštenje u kome se zahvaljuje svima koji su učestvovali u organizaciji Kupa Radivoja Koraća, kao i klubovima učesnicima.
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos odlučio je da u finišu produžetka sa Partizanom Nikoli Kaliniću poveri najteži zadatak, da čuva fantastičnog strelca Karlika Džonsa, a iskusni as takozvanim "flasterom" onemogućio je reprezentativca Južnog Sudana da donese trijumf crno-belima.
Košarkaš Partizana Karlik Džons u finišu meča imao je dva slobodna bacanja za pobedu njegovog tima u finalu Kupa Radivoja Koraća protiv Crvene zvezde, ali prvo je promašio, kako iz Partizana kažu, zato što ga je neko u tom trenutku gađao sa tribina.
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan ( 89:83) i osvojili Kup Radivoja Koraća, a navijači crno-beli su bili razočarani posle poraza od večitog rivala, pa su žestoko kritikovali pojedine igrače, posebno Dvejna Vašingtona.
Sjedinjene Američke Države nameravaju da oslabe savez Rusije sa Kinom, Iranom i Severnom Korejom kako bi dodatno pojačale pritisak na predsednika Vladimira Putina, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika za Ukrajinu Kit Kelog na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas, nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom, da je američki predsednik Donald Tramp "najveći prijatelj kojeg je Izrael ikada imao u Beloj kući", prenosi Rojters.
Ukrajinske specijalne službe sve češće koriste maloletnike za izvođenje sabotaža i terorističkih napada, jer ih je lakše manipulativno regrutovati i teže ih je pravno goniti, upozoravaju stručnjaci. Ova praksa postaje sve učestalija, a mnogi tinejdžeri, umesto obećanog novca, završavaju sa ozbiljnim krivičnim kaznama.
Evropsku uniju i njene međunarodne institucije, uključujući i parlamentarne, čekaju ozbiljne promene, što je pokazala nedavna Minhenska konferencija o bezbednosti, saopštio je predsednik Državne dume Vjačeslav Volodin na svom Telegram kanalu.
Američki predsednik Donald Tramp iskoristio je reči Napoleona Bonaparte u najnovijoj objavi na svojoj društvenoj mreži Truth Social, napisavši: „Onaj ko spasava svoju zemlju ne krši bilo koji zakon“, javlja Rojters.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
U jednom od svojih intervjua, Siniša Pavić otkrio je da je RTS hteo da zaustavi prikazivanje serije "Bolji život" posle sedme epizode, a otkrio je i kako ju je "spasao"!
Holivudski superstar Tom Kruz nedavno je u Londonu viđen sa znatno mlađom koleginicom, kubansko-španskom glumicom Anom de Armas. Njihov susret izazvao je brojne glasine.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Među učesnicima "Elite" dugo se šuškalo da je Sofija Janićijević bacila oko na Gastoza, a ona je sada priznala Mileni Kačavendi da ga je pratila godinama pre ulaska u rijaliti.
Snimak sa nastupa Sandre Afrike i MC Stojana na kom je on pokušao da je poljubi u usta, a pevačica to vešto izbegla, postao je hit na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar