Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je da opozicija u Srbiji ni sama nije sigurna da li želi raspisivanje ili održavanje izbora do kraja godine, jer je očigledno da jedno govore a drugo pišu.
Ona je gostujući na televiziji Hepi istakla da se to pokazalo i tokom usvajanja rebalansa budžeta početkom meseca, kada je opozicija slala amandmane pre sednice, a onda pokušala da blokira njen rad.
- Opozicija je do te mere neorganizovana i ne zna šta hoće, da je to neverovatno. Oni su, na primer, na vreme dobili predlog rebalansa budžeta, podneli amandmane, prijavili se za reč i onda se odlučili da žele blokadu Skupštine na dan održavanja sednice. Oni su mislili da je za građane važnije da pište, zvižde i viču nego da obrazlože amandmane koje su sami podneli. Ali mi nismo želeli da odustanemo. Zato krajem meseca kreće isplata pomoći majkama, od prvog oktobra povećanje penzija, povećanja plata za prosvetne radnike, medicinare... - rekla je premijerka.
Što se tiče zahteva u vezi sa izborima, Brnabić je rekla da je predsednik još u maju pozvao opoziciju na tehnički dogovor oko izbora, ali se niko nije odazvao.
- Prva ja sam rekla da računaju da moju ostavku, imaju je na stolu, samo da se dogovore oko tehničkih detalja. Nisu hteli izbore tada, a danas zahtevaju nešto protiv čega su bili kontinuirano prethodnih nekoliko meseci. Ne da nisu hteli izbore, da budem precizna, nego su pretili blokadama ako budu raspisani. Tada smo vam pretili ako ih raspišete, sad ih pretimo ako ih ne raspišete - podvukla je Brnabić.
Predsednica Vlade rekla je i da nikome nije jasno kada opozicija želi izbore.
- Ako slušate šta kažu opozicionari - zahtev je da izbori budu održani do kraja godine. Ako čitate ono što pišu u zvaničnom dopisu - zahtev je da se do kraja godine izbori raspišu. Znači potpuno različite stvari. Vi u opoziciji imate profesorku ustavnog prava koja je to potpisala. Oni su izgleda mislili da ne postoji nikakvo vreme između raspisivanja i održavanja izbora. Ne možete da raspišete izbore danas, a da ih održite sutra, to nije ustavno. Ali vreme će pokazati šta je opozicija htela. Ali dobro, naše je da radimo naš posao svakoga dana. Što se izbora tiče, od njih niko ne beži i spremni smo za njih u svakom trenutku - rekla je Brnabić.
S obzirom na to da je od danas još 16 proizvoda u okviru akcije bolja cena, premijerka je poručila da je moguće da opozicija krene u novu kampanju.
- Ne znam da li će opozicija možda posle napada na parizer, krenuti u napad na paštetu. Vreme će pokazati - rekla je Brnabić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraćajući se iz Njujorka, a odgovarajući na pitanja novinara, kaže da se cela Srbija i ceo region smeju onima koji su rekli da ima sat od 500.000 evra.
I dok se broj ljudi na protestima doslovce istopio ali ne zbog visokih letnjih temperatura, već zbog prezasićenja nasiljem koje opozicija svakodnevno propagira i sprovodi, izvesno je da u čuvenom „krugu dvojke“ odavno već ne cvetaju ruže.
Potpredsednik Pokreta socijalista i narodni poslanik Bojan Torbica izjavio je danas da Aleksandar Vučić već jedanaest godina spašava Srbiju od žutog ološa koji je predvodio Dragan Đilas.
Za bivši režim početak septembra očigledno je značio start otvorenog nadmetanja na temu: "Govori o izborima, pokaži da si najgluplji i najnesposobniji u celoj ekipi – pokaži da si lider!“ I krenula je među njima prava – mrtva trka.
Potpredsednica opozicione Stranke slobode i pravde Marinika Tepić iznela je oštre kritike na račun RTS-a, gostujući u Utisku nedelje kod Olje Bećković na blokaderskoj televiziji Nova S.
Savo Manojlović, lider pokreta Kreni-Promeni poznat pod nadimkom "Ptičar" reagovao je povodom istrage koju je pokrenulo Više javno tužilaštvo u vezi sa navodima da je upotreba takozvanog zvučnog topa na protestu 15. marta bila unapred planirana i simulirana.
Na blokaderskoj N1, jedan od studenata blokadera Čeda Aleksić tokom gostovanja rastavio opoziciju i istakao kako su "studenti" nezavisni a onda najavio da imaju spreman scenario za bilo koji ishod izbornih rezultata.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić pozvala je danas građane Srbije da 27. juna dođu u Beograd na veliki skup na kojem će biti predstavljen zvaničan naziv izborne liste Srpske napredne stranke i koalicionih partnera.
Zdravko Ponoš predsednik stanke Srbija centar (SRCE), NATO general i vlasnik hrvatske putovnice gostovao je na blokaderskoj televiziji N1 kod blokaderske voditeljke Danice Vučenić, gde je govorio o političkoj situaciji u Srbiji, narednim izborima, odnosu Evropske unije prema vlasti i mogućim posledicama "tesnih izbornih rezultata".
Predsednik Stranke slobode i pravde, Dragan Đilas pozvao je danas parlamentarne stranke u Srbiji da podrže hitno usvajanje zakona kojim bi se mlađima od 16 godina zabranilo korišćenje društvenih mreža.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić odgovorila je predsedniku Demokratske stranke Srđanu Milivojeviću, ukazujući na licemerstvo u tvrdnjama opozicije i blokaderskih krugova kada je reč o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraćajući se iz Njujorka, a odgovarajući na pitanja novinara, kaže da se cela Srbija i ceo region smeju onima koji su rekli da ima sat od 500.000 evra.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije su danas, 28. juna, organizovali prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, a potom i gađanja iz sredstava ratne tehnike na poligonu "Pasuljanske livade".
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću je danas na aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a među kojim je i strašna kineska raketa CM-400.
Tropski talas ne popušta, a visoke temperature danas su zahvatile gotovo celu Srbiju. Živa u termometru u pojedinim delovima zemlje dostigla je čak 36 stepeni, dok građani na sve načine pokušavaju da pronađu spas od nesnosne vrućine.
Na društvenim mrežama osvanulo je jezivo iskustvo jedne srpske porodice koja se vraćala sa letovanja. Zbog jednog, naizgled sitnog propusta, mogli su da dožive ozbiljnu tragediju, a sumnjaju da je do svega došlo nakon boravka u Bugarskoj.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije danas, 28. juna, organizuju prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, gde prisustvuje i predsednik Aleksandar Vučić.
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
Vozač motora koji je teško povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u selu Gornja Gorevnica kod Čačka, uprkos naporima lekara preminuo je od težine zadobijenih povreda.
Dečak star osam godina iz sela Brestovac kod Bora preminuo je u noći između 26. i 27. juna u Opštoj bolnici u Boru, a meštani su nakon tragedije u šoku i jedino što govore je da ne mogu ni da zamisle kako je njegovim roditeljima.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u subotu, oko osam časova ujutru, kada je vozač turističkog autobusa lozničkih registarskih oznaka, I. N. (47), izgubio kontrolu nad vozilom.
Tokom popodnevnih sati na lokalnom putu od Čačka ka selu Gornja Gorevnica došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali motocikl i putničko vozilo.
Zapad Sjedinjenih Američkih Država zahvatilo je više velikih šumskih požara, a najteža situacija je u Juti, gde se požar Kotonvud proširio na više od 92.000 hektara i još nije stavljen pod kontrolu.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Bivši ministar spoljnih poslova Ukrajine Vadim Pristajko upozorio je da bi pokušaj Kijeva da uvuče Belorusiju u rat mogao da se vrati kao najopasniji mogući bumerang.
Pet osoba je povređeno kada je automobil uleteo među pešake u londonskom Iling Brodveju, a policija je ubrzo posle incidenta uhapsila 34-godišnjeg britanskog državljanina rođenog u Somaliji zbog sumnje na pokušaj ubistva i opasnu vožnju.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Bikovima, Rakovima i Ribama sreća se konačno osmehnula. Za njih brige idu u zaborav, jer im je put otvoren ka neograničenom izobilju i iskrenoj ljubavi.
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
Pevač Stanko Nedeljković Bađi odlučio je da proda nekretninu u beogradskom naselju Medaković. Reč je o prostranoj kući od 270 kvadrata, koja se nalazi na placu od 4,04 ara.
Sigurni smo da znate svaku reč pesme "Vidovdan", a kompozitor i tekstopisac Milutin Popović Zahar otkrio je kako je davne 1989. godine ona zapravo nastala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.