Posveti se više! Lajčak: Neophodan dijalog, posvetiću se rešenju
Podeli vest
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak oglasio se još jednom povodom događaja na severu Kosova, navevši da "ovaj užasan napad dodatno naglašava neophodnost preventivne diplomatije i dijaloga".
Lajčak je i istakao i da će se u narednim danima, u potpunosti posvetiti pronalaženju puta napred.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obavestio je specijalnog izaslanika Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka o situaciji na Kosovu i Metohiji i izrazio duboku zabrinutost zbog bezbednosnih rizika sa kojima se svakodnevno suočava srpsko stanovništvo.
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak sastao se u Njujorku sa podsekretarom u Ministarstvu odbrane SAD Derekom Šoleom i specijalnim izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.
19.09.2023
11:12
"Po povratku iz Njujorka, dočekala me šokantna vest o napadu na kosovske policajce na severu Kosova. Takav kukavički čin nasilja je duboko zabrinjavajući i protivno je samim principima mira i saradnje. Moje srce je uz žrtve, njihove porodice, prijatelje i kolege. Ovaj užasan napad dodatno naglašava neophodnost preventivne diplomatije i dijaloga, što je naglašeno tokom prošle nedelje, kada sam učestvovao na nedelji visokog nivoa Generalne skupštine UN u Njujorku. Razgovarao sam sa brojnim liderima i kolegama iz celog sveta. Na ovaj ili onaj način, svi smo istakli važnost dijaloga i saradnje", napisao je Lajčak na Fejsbuku i nastavio:
Takozvani "kosovski premijer" Aljbin Kurti izjavio je danas na vanrednoj konferenciji za medije u Prištini da poslednja runda dijaloga u Briselu nije bila uspešna zbog Beograda, koji je insistirao na formiranju Zajednice srpskih opština!
Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak naveo je da se nadao boljem ishodu dijaloga u Briselu i najavio strateške razgovore s evropskim i američkim partnerima o narednim koracima u vezi s napetom situacijom na severu KiM.
18.09.2023
11:16
"Takođe sam se sastao sa šest predsednika Zapadnog Balkana i visokim zvaničnicima UN, u diskusiji o regionalnoj dinamici. Visoki predstavnik Borrelj je takođe bio domaćin tradicionalnog ručka za Zapadni Balkan kako bi uskladili naše poruke za ovu sedmicu na globalnoj sceni. Da bih pronašao put napred u regionu, a posebno u dijalogu, vodio sam strateške razgovore sa našim 🇺🇸 partnerima. Ove godine sam posebno cenio večeru sa bivšim predsednicima Generalne skupštine i sadašnjim predsednikom 78. zasedanja Generalne skupštine UN. Bilo je sjajno vratiti se u UN, ali posle nedelju dana 'globalnih brzih spojeva' došlo je vreme da se vratim u Brisel. U narednim danima, u potpunosti ću se fokusirati na pronalaženje puta napred", izjavio je Lajčak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obavestio je specijalnog izaslanika Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka o situaciji na Kosovu i Metohiji i izrazio duboku zabrinutost zbog bezbednosnih rizika sa kojima se svakodnevno suočava srpsko stanovništvo.
Većina američkih vojnih baza na Bliskom istoku oštećena je u iranskim udarima, a najmanje 16 američkih instalacija u osam zemalja bilo je pogođeno tokom odmazde Teherana zbog američkih i izraelskih vojnih napada, pokazala je istraga Si-En-Ena.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan novom ponudom Irana za mirovne pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama i zapretio da će Teheran biti „raznet do pakla" ukoliko dogovor ne bude postignut.
Da je moguće živeti od poljoprivrede i ostati na selu, potvrđuje primer Ljubisava Gojakovića, koji je nakon školovanja u Beogradu odlučio da se vrati u rodni kraj i započne sopstvenu proizvodnju.
Influenserka Jovana Kvržić skočila je u ledene vode Antarktika i jedna je od retkih Srpkinja koja je bila u ekspediciji na ovom najhladnijem kontinentu.
Istraživači veruju da su makaki na Gibraltaru naučili da jedu zemlju kako bi izbegli iritaciju creva izazvanu slanim i slatkim grickalicama kojima ih zasipaju turisti.
Uzgajanje leblebija u Srbiji može biti veoma isplativ biznis jer se na hektaru može ostvariti zarada i od 2.000 evra, u zavisnosti od prinosa, cene i uslova proizvodnje.
Krvavi Prvi maj 2026. potresao je Sarajevo i region jer se dogodio stravičan zločin. Naime, u Sarajevu oko 16.15 časova u stanu u Ulici omladinskih radnih brigada, u naselju Dobrinja monsutrum je ubio suprugu.
Muškarac Mustafa Z. (66) iz Tetova uhapšen je u Bujanovcu zbog sumnje da je počinio seriju krađa iz džamijskih kutija za dobrovoljne priloge u više gradova.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se sinoć oko 23.40 časova na raskrsnici Batutove ulice i Bulevara kralja Aleksandra u kojoj je povređen pešak. Do nesreće je došlo kada je tramvaj udario mladića (21).
Sjedinjene Američke Države uvele su nove sankcije kineskim kompanijama koje, prema tvrdnjama Stejt departmenta, učestvuju u trgovini iranskom naftom i omogućavaju dotok milijardi dolara u Teheran.
Slovački premijer Robert Fico izjavio je da planira da otputuje u Moskvu na paradu povodom Dana pobede i oda poštu sovjetskim vojnicima koji su učestvovali u oslobađanju Slovačke.
Američki predsednik Donald Tramp i dalje tvrdi da će njegova strategija finansijskog pritiska na Iran dati rezultat, oslanjajući se na blokadu Ormuskog moreuza, sankcije i novi pomorski mehanizam pod kontrolom američke vojske.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Ako želite da iznenadite sebe i svoje najbliže ukusnom poslasticom, medene oblande su pravi izbor. Ova starinska poslastica oduševiće svakoga ko ih proba.
Rođena sestra Džeja Ramadanovskog, Šeherezada, mučki je ubijena 2003. godine u Crnoj Gori, a ono što je najbolnije je što je masakr naručio, a i lično mu prisustvovao sin njihove najstarije sestre.
Starleta Stanija Dobrojević imala je žestok sukob sa bivšim partnerom Asminom Durdžićem, a u jednom trenutku tokom svađe obratila se Kristijanu Goluboviću.
Producent i voditelj Žika Jakšić navodno je odlučio da napiše testament kako bi obezbedio oba sina i bio siguran da će sve što je u životu stvorio otići u prave ruke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar