Frka zbog Makrona! Rojten: Prištini moramo da ukinemo vize!
Podeli vest
Holandski poslanik Tijs Rojten poručio je danas da vizna liberalizacija za građane lažne države "Kosovo" nije u vezi sa dijalogom Beograda i Prištine i da bi trebalo da stupi na snagu 1. januara 2024. godine.
Rojten, izvestilac Evropskog parlamenta za liberalizaciju viznog režima za "Kosovo", rekao je i da se rezolucija o dijalogu Beograda i Prištine za koju će se danas glasati u Evropskom parlamentu bavi i tim pitanjem. Na to se, objasnio je Rojten, odnosi 26. paragraf rezolucije.
Azem Kurtaj, pripadnik takozvanih 'kosovskih bezbednosnih snaga' koji je ranio Stefana (11) i Miloša (21) Stojanovića iz Gotovuše na Badnji dan, odlukom suda u Uroševcu juče je pušten da se brani sa slobode!
Takozvani "kosovski premijer" Aljbin Kurti rekao da je Priština zainteresovana za veću saradnju sa Kforom i pozdravio slanje dodatnih snaga u tu misiju i povećanje broja vojnika.
18.10.2023
15:51
"Paragraf 26. podseća da Sporazum o liberalizaciji viznog režima za Kosovo nije i ne treba da bude povezan sa dijalogom i da vizna liberalizacija treba da stupi na snagu najkasnije 1. januara", naveo je Rojten na društvenoj mreži "X".
Amerikanci su, kako saznajemo, preko organizacije NDI (Nacionalni demokratski institut) naložili tzv. srpskoj opoziciji da, kako zna i ume, na izbore ide sa jednom listom - svi protiv Aleksandra Vučića!
Posle 24 dana, od tragične noći u Banjskoj na severu Kosmeta, jutros je otvoren administrativni prelaz Jarinje - iz pravca centralne Srbije ka KiM.
18.10.2023
08:52
🇽🇰 Paragraph in ‘Serbia-Kosovo normalization’ resolution, to be voted by the EP:
26. Recalls that the agreement on visa liberalisation for Kosovo is not and should not be linked to the dialogue and should enter into force on 1 January at the latest. pic.twitter.com/yCTEEbpp75
— Thijs Reuten 🇪🇺🌹 (@thijsreuten) October 19, 2023
Pitanje liberalizacije viznog režima za "Kosovo" ponovo je došlo u fokus nakon izjave predsednika Francuske Emanuela Makrona iz Tirane da će Pariz suspendovati vizne liberalizaciju za lažnu državu jer "kosovski lideri ne drže reč i obećanja".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Azem Kurtaj, pripadnik takozvanih 'kosovskih bezbednosnih snaga' koji je ranio Stefana (11) i Miloša (21) Stojanovića iz Gotovuše na Badnji dan, odlukom suda u Uroševcu juče je pušten da se brani sa slobode!
U napadu ruskih snaga bespilotnim letelicama između 16. i 17. januara 2025. godine u Odeskoj oblasti, stradalo je oko 30 rumunskih plaćenika, prema podacima koje je izneo Sergej Lebedev, koordinator Nikolajevskog podzemlja.
Američka imigraciona i carinska služba (ICE) započela je operacije hapšenja ilegalnih migranata koji se nalaze na teritoriji Sjedinjenih Američkih Država s ciljem njihove deportacije, izjavio je Tomas Homan, koordinator za pitanja bezbednosti granica u administraciji predsednika Donalda Trampa.
O blokadama na univerzitetama i štrajku u školama, ali i ostalim aktuelnim temama naša voditeljka Info jutra Jovana Radović razgovarala je sa savetnikom premijera Savom Stambolićem i narodnim poslanikom Nebojšom Bakarecom.
Poznati novinar i ratni izveštač Igor Damnjanović, koji je nedavno postao deo Informer tima, početkom februra kreće sa izveštavanjem iz Rusije i sa ukrajinskog fronta, odakle će svakodnevno slati najnovije informacije, izveštaje, fotografije i ekskluzivne video-snimke.
Nakon odluke advokatske komore Srbije da advokati obustave rad na nedelju dana i time daju podršku studentskim blokadama, Viši sud u Beogradu je tu odluku poništio!
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović izjavila je danas da će zbog situacije u prosveti najverovatnije biti potrebno produžiti školsku godinu, a da je zbog nemogućnosti organizovanja mature u predviđenom terminu, ona morala da bude odložena.
Ministarstvo poljoprivrede donelo je odluku o zabrani uvoza mesa iz Nemačke, pošto je ova zemlja obavestila Svetsku organizaciji za zdravlje životinja (WOAH) da je u oblasti Brandenburg potvrđeno prisustvo zaraznih bolesti slinavka i šap.
Od velikog broja manastira na Fruškoj gori, jedan je svakako najmisteriozniji, a u pitanju je manastir Savinac za koji niko zapravo danas sa sigurnošću ne zna gde se on nalazio.
Nakon što su postali poznati po incidentima sa navijačima na tribinama, Strahinja i Nemanja Jokić, braća srpskog reprezentativca Nikole Jokića, dobili su posebna mesta na utakmicama Denver Nagetsa.
Srpski fudbaler Strahinja Pavlović (23) nije hteo ove zime da pređe u Fenerbahče, čiji dres nose bivši kapiten naše reprezentacije Dušan Tadić (36), kao i krilo Filip Kostić (32).
Holandski fudbaler i član PSV-a, Džoj Verman (26) bio je veoma nezadovoljan sudijskim odlukama i arbitražom na meču protiv Crvene zvezde, pa je po završetku istog žestoko iskritikovao rumuskog sudiju Ištvana Kovača (40) koji je delio pravdu na 'Marakani'.
Plejmejker crno-belih Karlik Džons (27) i prva zvezda francuskog tima Ti Džej Šorts (27) drže ključ pobede u večerašnjem okršaju 23. kola Evrolige (20.30, Sport klub 1).
Fudbalski klub Crvena zvezda porazom od PSV Ajndhovena izgubio je šanse da se nađe u nokaut fazi Lige šampiona, a to vrlo verovatno znači da će rukovodstvo kluba koliko danas krenuti u prodaju najtraženijih fudbalera.
Premijer Poljske Donald Tusk istakao je kako će biti nemoguće baviti se ekološkim pitanjima ukoliko EU bankrotira, upozoravajući na sve veću finanskijsku stagnaciju bloka.
Američki predsednik Donald Tramp pozvao je Rusiju da prekine Specijalnu operaciju u Ukrajini. U suprotnom, najavio je uvođenje novih sankcija i carina na sav ruski izvoz u SAD.
Inteligentno doba i veštačka inteligencija donosi šansu za rešavanje globalnih izazova, ali postoje opasnosti kojih se čovečanstvo mora čuvati, piše Klaus Švab, osnivač i izvršni predsednik Svetskog ekonomskog foruma za magazin Tajm, povodom samita Svetskog ekonomskog foruma u Davosu.
Kada su Rusi krajem novembra 2024. godine na Ukrajinu ispalili interkontinentalnu balističku nadzvučnu raketu „Orešnik", ceo svet je ponovo zadrhtao od nuklearne pretnje. Stoga je vreme da se prisetimo nekih zaboravljenih projekata koji su pretili potpunim uništenjem čovečanstva.
Izaslanik predsednika SAD Donalda Trampa za Bliski istok Stiv Vitkof izjavio je danas da će biti deo nadzornog tima koji će kontrolisati poštovanje sporazuma o prekidu sukoba između Izraela i palestinske militantne grupe Hamas u Pojasu Gaze.
Premijera filma "Balkanski rat - Nečista krv 2" reditelja Stojana Stojčića očekuje se u februaru, a materijale stare više od trideset godina, publika će imati prilike da vidi po prvi put.
Legendarni srpski scenarista Siniša Pavić preminuo je u 92. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag kroz mnogobrojne filmove i serije čiji je bio autor.
Prevara u braku ili vezi je tema koja često šokira javnost, naročito kada se sazna da su poznati muškarci u svojim privatnim životima imali ljubavne afere sa osobama koje se nalaze u neposrednoj blizini njihovih porodica, poput dadilja.
Uz pomoć samo dva jednostavna sastojka iz kuhinje, napravite starinski sirup koji će umiriti nadraženo grlo i olakšati disanje. Idealan je za borbu protiv kašlja i nakupljenog sekreta.
Ilon Mask, Džef Bezos i Mark Zakerberg su među najbogatijim ljudima na svetu. Danas ih znamo kao moćne i bogate, a nekada su bili sasvim obični ljudi koje nikada ne biste primetili na ulici.
Bokser Veljko Ražnatović bavi se uzgojem svinja, a nedavno je sklopio ugovor s vlasnikom jednog lanca hotela, koji se nalaze na više lokacija u Srbiji, da veću količinu mesa prodaje njima. U ovaj posao Veljka Ražnatovića uključena je i klanica gde se prerađuje meso i vrši distribucija.
Muzička zvezda Jelena Karleuša oglasila se nakon što se na oglasnoj tabli jedne beogradske gimnazije pojavio spisak pevača čija je muzika zabranjena na antisrpskim protestima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar