Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom obraćanjima novinarima u Leskovcu prokomentarisao i obraćanje premijerke Ane Brnabić u Savetu bezbednosti UN, o Kosovu i Metohiji, ali i o jučerašnjim sramnim napadima lidera samoprozvanog Kosova.
Na pitanje naše novinarke kako reaguje na ove optužbe na račun njega i ministra Vučevića, predsednik kaže:
- Mi nikada u Beogradu nismo tražili sankcije ni protiv koga, čak ni protiv Prištine. Ozbiljne Vlade i ozbiljne države se tako ne ponašaju. Histeričan pristup svemu, svakoga dana izmišljanje novih afera "hodočasnici iz Novog Sada su u stvari delo Miloša Vučevića" i vi ne verujete kakve ludosti čitate, pri zdravoj pameti ne može neko tako da priča. Što se tiče napada od strane političkih protivnika, ne vidim ništa čudno... Sve što je loše za Srbiju, uvek dobro je za Kurtija, i one u Srbiji što su protiv nas. Slavili su Kurtija kao divnog čoveka, ubiše se Srbi na KiM da im objasne da nikada pod većim terorom prištinskog režima nisu živeli, ali nije vredelo... Njima je važno samo da Kurti svaki dan govori protiv mene - kaže Vučić i dodaje:
- Osovina njihovog delovanja nije da se učini nešto za Srbiju već je njima je bitno da se učini nešto protiv Vučića, baš ih briga koliko su štete naneli Srbiji, vidite koliko su naslovnih strana dobili u Prištini. Kada ih pitate koji im je osnovni plan politike reći će da "čereče Vučića na Banjskoj". Niste našli drugu temu nego na Banjskoj. Na Kosovu i Metohiji? Ali šta da radite... Da ne pričamo o izrazima koji se koriste, ali sve to ljudi dobro vide. Samo čekam koji će im izgovor biti posle ovih izbora, samo čekajte da vidite... Dajte da prebrojavamo džakove tamo gde smo imali tri puta više kontrolora nego SNS, dajte tamo i gde smo imali pet puta više kontrolora. Pa dajte nam, desilo se, videli smo, ovaj je pogledao u nebo, a ovaj je pogledao popreko na bliže od 50 metara od biračkog mesta i to je definitivno odlučilo da oni ne dobiju izbore... Kao i što smo slušali u prethodnih 10 izbornih ciklusa, tako će da bude i ovaj put - poručio je Vučić.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić pred svečanu večeru koju priređuje predsednik NR Kine Si Đinping sa suprugom, povodom Trećeg foruma za međunarodnu saradnju Pojas i put.
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije je tokom obraćanja na Svečanoj akademiji povodom 45 godina Instituta za kardiovaskularne bolesti ”Dedinje” istakao kako je da se trenurno radi ukupno 19 bolnica na teritoriji Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar VUčić obraća se građanima na tv Hepi povodom događaja na Kosovu i Metohiji u selu Banjska. On je govoreći o ulozi Prištine rekao da su zamenili teze kada su pominjali Donbas i Krim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće danas svečanom puštanju u saobraćaj novih 28 kilometara moderno izgrađenog Dunavskog koridora, čime naša zemlja nastavlja nezadrživ ekonomski i infrastrukturni uzlet uprkos svim opstrukcijama koje su nas zadesile.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Na području Gračaca, u lovu koji se odvijao u noi između petka i subote, teško je povređen 57-godišnji muškarac. Policija je dojavu o ranjavanju u blizini mesta Begluci primila oko 1 sat ujutru, a povređeni je hitno prevezen u bolnicu, saopštila je zadarska policija.
Šestogodišnje dete povređeno je u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Beogradu, a prema navodima lekara Hitne pomoći, u pitanju su lakše povrede.
Tokom protekle noći u Beogradu se u naselju Surčin oko 21.00 sata dogodilo ubistvo muškarca, a ekipa Hitne pomoći je po dolasku na lice mesta konstatovala njegovu smrt, saopšteno je iz službe Hitne pomoći.
Na auto-putu A6 Rijeka-Zagreb, četvrtak popodne dogodila se saobraćajna nezgoda između raskrsnica Čavle i Orehovica, na vijaduktu Svilno u smeru ka Rijeci. Policija je saopštila da je nezgodu izazvao 28-godišnji Indijac koji je bežao od policije.
Ukrajina je zvanično zatražila međunarodnu blokadu ruskog satelitskog sistema "Rasvet", koji Moskva razvija kao odgovor na Starlink, strahujući da bi njegova puna upotreba mogla ruskoj vojsci da obezbedi znatno bolju vezu i mogućnost upravljanja dronovima duboko iznad ukrajinske teritorije.
Predsednik Finske Aleksander Stub odbacio je upozorenja iz Nemačke da bi Rusija mogla da napadne NATO do 2029. godine, poručivši da za takav scenario ne vidi ni dokaze ni činjenice i da Moskva nema razloga da krene na najmoćniji vojni savez na svetu.
Izraelska služba bezbednosti Šin Bet potvrdila je da je sin premijera Benjamina Netanjahua, Jair Netanjahu, hitno evakuisan iz SAD i vraćen u Izrael zbog ozbiljne pretnje po njegov život.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.