Ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović kaže da firma Dragana Šolaka namerno izvrće činjenice kako bi zaštitila svoj korporativni interes.
Saopštenje ministra Jovanovića prenosimo u celosti:
Po ko zna koji put u procesu izrade Nacrta zakona o javnom informisanju i medijima i Nacrta zakona o elektronskim medijima, "Junajted medija" izvrće činjenice u pokušaju da brani svoj korporativni interes. Za to koristi i zloupotrebljava svoje medije, koji rade u okviru te grupacije.
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija je posvećeno radilo na izradi medijskih zakona, u širokom konsultativnom procesu koji je bio transparentan i inkluzivan. Svi stavovi su pažljivo usaglašavani sa evropskim partnerima, o čemu smo i javnost detaljno obaveštavali. Stoga, u celom procesu nema mesta senzacionalizmu koji televizije N1 i Nova S pokušavaju da kreiraju izveštavajući kako je Srbija, navodno, dobili kritike od strane Evropske komisije.
Sa našim evropskim partnerima, kao i sa drugim međunarodnim partnerima radimo veoma predano kako bismo implementirali Medijsku strategiju. Komentari na nacrte medijskih zakona stigli su i od evropskog komesara za proširenje i susedstvo Olivera Varhejia, koji je čestitao lično predsednici Vlade Ani Brnabić na posvećenosti celom procesu i na tome što je ceo process bio inkluzivan. U njegovom pismu je ocenjeno da se prepoznaju dobri elementi u oba zakona.
Jedina istina i činjenica jeste da je, sve ono što "Junajted medija" radi u proteklim nedeljama, plasirajući neistine i poluinformacije u javnosti, primer kako se korporativni interes jedne privatne kompanije predstavlja kao borba za slobodu medija i kao "profesionalno novinarstvo".
Nakon višemesečnog rada sa svim partnerima, predstavnicima novinarskih i medijskih udruženja, predstavnicima Delegacije EU u Srbiji, Misije OEBS-a, ambasade Кraljevine Norveške, kao i Fondacije Кonrad Adenauer na izradi Zakona o javnom informisanju i medijima i Zakona o elektronskim medijima na samom kraju došli smo do stvarne suštine.
Ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović oglasio se povodom saopštenja stranaka opozicije medijima Junajted grupe da novi medijski zakoni ”devastiraju medijsku scenu u Srbiji” te najoštrije osudio, kako kaže, ovakve neistinite navode koji imaju za cilj jedino prikupljanje jeftinih političkih poena i unazađivanje Srbije.
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija najoštrije osuđuje postupke narodnog poslanika Radomira Lazovića kada je u toku protesta ispred zgrade Javne medijske ustanove „Radio-televizija Srbija” sprejom ofarbao pink bojom tablu na kojoj je ispisan naziv javnog servisa. Tom prilikom izuzetno zabrinjavaju i reči poslanika upućene Javnom medijskom servisu - „smatrajte ovo upozorenjem”.
Dragan Šolak i Junajted Grupa u Hrvatskoj nisu imali najmanji problem sa zakonskim rešenjem da država, državne kompanije i čak lokalne samouprave mogu da budu vlasnici medija, dok im je u Srbiji i neuporedivo manje od toga “medijski mrak”!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon višemesečnog rada sa svim partnerima, predstavnicima novinarskih i medijskih udruženja, predstavnicima Delegacije EU u Srbiji, Misije OEBS-a, ambasade Кraljevine Norveške, kao i Fondacije Кonrad Adenauer na izradi Zakona o javnom informisanju i medijima i Zakona o elektronskim medijima na samom kraju došli smo do stvarne suštine.
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
U manastiru posvećenom Svetom Pantelejmonu u selu Lepčince kod Vranja nalazi se ikona Svetog Jovana Ruskog kakva ne postoji ni u jednoj drugoj svetinji.
Lepe vesti uskoro očekuju penzionere, jer će pored povećanja penzija dobiti i paket drugih finansijskih davanja, rekao je danas predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Pevač Enver Miki Kolašinac (43), iz Novog Pazara, koji je bio učesnik šoua "Zvezde Granda", ubijen je pre četiri godine u Holandiji u mestu Buhten, a njegov ubica još nije pronađen.
Pred posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu danas je saslušan komandant Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za grad Beograd Dušan N.
Žena koju Novopazarci godinama znaju kao "Sultaniju" ponovo se našla u žiži javnosti nakon najnovije policijske akcije usmerene na suzbijanje falsifikovanja obrazovnih isprava.
Osnivač Majkrosofta, Bil Gejts, izjavio je pred članovima Nadzornog odbora Predstavničkog doma Kongresa SAD da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin pokušao da iskoristi informacije o njegovom privatnom životu kako bi održao kontakt sa njim.
Vlada SAD saopštila je danas da uvodi sankcije protiv 11 osoba i entiteta, uključujući nekoliko sa sedištem u Kini i Hong Kongu, zbog podrške isporuka oružja za Revolucionarnu gardu Irana i iransku vojsku.
Sukob na Bliskom istoku ušao je u novu fazu: SAD su gađale ciljeve na jugu Irana, a Teheran odgovorio napadima na američke baze u regionu. Sve najnovije vesti pratite uživo na informer.rs!
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države tajno omogućile izvoz miliona barela iranske nafte, tvrdeći da je operacija sprovedena tokom noći i bez znanja Teherana.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Melanija Tramp prisustvovala je juče svečanoj dodeli nagrada u okviru programa "Presidential Artificial Intelligence Challenge", koja je održana u Beloj kući, gde je oduševila svojim stajlingom.
Povremeni otoci ruku i nogu nisu neuobičajeni, naročito kod starijih osoba. Ipak, prema rečima doktora Roberta Šmerlinga, određeni simptomi mogu ukazivati na potrebu za lekarskim pregledom.
Epl bi sa predstavljanjem iOS 27 mogao da prekine podršku za pojedine starije Ajfon uređaje, među kojima se pominju Ajfon 11 serija i Ajfon SE druge generacije.
Britanski lekar Amir Khan podelio je nekoliko jednostavnih i besplatnih trikova koji mogu pomoći da spavaća soba bude prijatnija za odmor čak i bez klima-uređaja tokom vrelih letnij dana.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.