Bivši diplomata Zoran Milivojević istakao je da najava da će danas u Briselu biti održani odvojeni sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom i nemačkim kancelarom Olafom Šolcom, pa onda i premijera tzv. Kosova Aljbina Kurtija, ukazuje da će biti ubeđivanja
- Čim je najavljena bilaterala, odnosno odvojeni sastanci Vučića sa Makronom i Šolcom pa onda i Kurtija, ukazuje da će na delu biti neko ubeđivanje. Pretpostavljam da će se od Kurtija tražiti da konačno napravi korake ka formiranju ZSO, a od Vučića da uđe u razgovore o primeni Ohridskog sporazuma - ocenjuje Milivojević.
Kako kaže, u Briselu će se voditi bilateralni razgovori jer će na samitu Evropskog saveta biti najveći evropski lideri.
- Tamo će biti, pre svih, Šolc i Makron, i jedno je ako kažeš njima da ili ne, a drugo je ako to kažeš nekome drugome. EU i SAD se žuri da napravi do februara bilo kakav napredak u odnosima Beograda i Prištine. Ipak, Vučić i Kurti ne moraju da se sastanu danas, ali se od njih očekuje da na neki način uđu u razgovor, a mogu da se sastanu i recimo u decembru - analizira Milivojević.
Smatra da će i jednoj i drugoj strani biti ponuđeni "šargarepa i štap".
- Jedina moguća šargarepa koju EU može da ponudi je pristupanje odnosno napredak na EU putu, a to je eventualno otvaranje klastera. S druge strane, štap je izostanak tog napretka i možda odustajanje od nekih projekata i ulaganja - navodi Milivojević.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će danas u Briselu imati susrete sa velikom evropskom trojkom - predsednikom Francuske Emanuelom Makronom, nemačkim kancelarom Olafom Šolcom i italijanskom premijerkom Đorđom Meloni kao i visokim zvaničnicima EU Šarlom Mišelom, Žozepom Boreljom, Miroslavom Lajčakom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da ga sutra očekuju sastanci sa šestoricom visokih evropskih zvaničnika, na kojima će razgovarati sam oko načina formiranja Zajednice srpskih opština na Kosovu i Metohiji.
Takozvani "kosovski premijer" Aljbin Kurti je uoči sastanka najavljenog za sutra u Briselu rekao da ako nakon dešavanja u Banjskoj Srbiji ne budu uvedene sankcije, neće biti ni dijaloga, piše Reporteri.
U četvrtak bi u Briselu trebalo da budu održani odvojeni sastanci zvaničnika Beograda i Prištine sa zvaničnicima Evropske unije, saznaje Tanjug u evropskim izvorima.
Đilasov jurišnik sa portala Nova S, Vojislav Milovančević, doživeo je potpuni nervni slom u programu uživo jer je shvatio ono što cela Srbija i svet odavno znaju - da Evropa i te kako ceni i nagrađuje ekonomski i politički uspeh predsednika Aleksandra Vučića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će danas u Briselu imati susrete sa velikom evropskom trojkom - predsednikom Francuske Emanuelom Makronom, nemačkim kancelarom Olafom Šolcom i italijanskom premijerkom Đorđom Meloni kao i visokim zvaničnicima EU Šarlom Mišelom, Žozepom Boreljom, Miroslavom Lajčakom.
Tokom noći između 16. i 17. jula širom Krima prijavljeni su požari i napadi bespilotnim letelicama, dok su, prema navodima pojedinih kanala za praćenje situacije, u Crnom moru pogođeni i ruski tankeri iz takozvane "flote iz senke".
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović u Novom Bečeju zajedno sa predstavnicima kompanije "Lianbo Precision Technology Serbia" i lokalne samouprave obišla je potencijalnu lokaciju za njihovu novu fabriku u industrijskoj zoni.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je da još nema tačnog roka kada može da počne putnički prevoz na mađarskoj deonici brze pruge od Budimpešte do Beograda i dodao bi to moglo da se desi za najviše jedan ili dva meseca.
Četvoro Nišlija od kojih je troje povređeno u teškoj saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori, dok je jedna osoba roditelj povređenog deteta, stigla je danas oko 13 časova avionom iz Tivta na niški aerodrom "Konstantin Veliki".
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da danas u Vašingtonu počinje strateški dijalog između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su dvojicu muškaraca zbog sumnje da su učestvovali u brutalnom napadu na dvojicu maloletnika. Napad se se dogodio u noći između srede i četvrtka u parku kod srednje Medicinske škole u Ulici vojvode Knićanina u Novom Sadu.
Maloletnik V. C. (16) povređen je sinoć nešto posle 21 sat kada su tri nepoznate osobe izašle iz automobila, ubacile ga u vozilo, a potom pretile da će da ga izbodu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je, povodom dvogodišnjice tragične pogibije policajca Nikole Krsmanovića, da Srbija večno pamti svog heroja koji je položio život na oltar otadžbine.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su petočlanu kriminalnu grupu koja je u jednoj laboratoriji u Batajnici proizvodila opojnu drogu marihuana u veštačkim uslovima.
Grčka se suočava sa pojačanim pritiscima partnera iz NATO-a i Evropske unije (EU) da Ukrajini isporuči rakete iz protivvazdušnih (PVO) sistema "patriot"
Jedanaest osoba, među kojima i deca, poginulo je u požaru u sirotištu u blizini glavnog grada Alžira, a uzrok požara bila je električna varnica iz klima-uređaja
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Pevačica Anastasija Ražnatović tokom trudnoće imala je veliku podršku partnera Nemanje Gudelja, a ima i onih pevačica koji su se vrlo brzo razišli nakon prinove.
Pevačica Anastasija Ražnatović dobila je sina, a sada se putem Instagrama oglasila doktorka koja ju je porađala i zahvalila se na lepoj saradnji čitave porodice Gudelj.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.