• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

14.11.2023

12:54

Biće još loših vesti za Đilasa i dobrih za Srbiju! Mali odgovorio na napade

Tanjug

Vesti

Biće još loših vesti za Đilasa i dobrih za Srbiju! Mali odgovorio na napade

Podeli vest

Ministar finansija Siniša Mali odgovorio je Draganu Đilasu predsedniku SSP na napade povodom toga što je Srbija postala vlasnik 100 odsto akcija kompanije Air Serbia.

"Biće još loših vesti za Đilasa i dobrih za Srbiju

Republika Srbija je postala vlasnik 100 odsto akcija kompanije Air Serbia. Kompanije koja je pre jedne decenije bila ruinirani nekadašnji gigant sa 400 miliona dolara duga, zbog čega joj je tada i bio neophodan pouzdan i siguran strateški partner. Srbija je zaključila finalni sporazum da država preuzme preostalih 16,42 odsto akcija Etihad Airways u Air Serbia, čime je kompanija u potpunosti prešla u vlasništvo države.

I da, to jeste dobra vest za nas, što je Draganu Đilasu, lideru opozicije, iz mnogo razloga teško razumljivo. Prvo, jer ne znaju kako je to imati uspešnog nacionalnog avio prevoznika koji je deo nacionalnog identiteta, zapošljava 1.500 ljudi i pravi profit od oko 50 miliona evra, koliko se očekuje ove godine. Takođe, da, tada je svakako dolazak Etihada bila dobra vest jer ste uništili kompaniju do te mere da joj je trebala decenija da se oporavi od vašeg lošeg, nestručnog upravljanja.

Etihad ervejz je postao manjinski partner Air Serbia 2013. godine i u tom trenutku odigrao ključnu ulogu u njenoj transformaciji. To je nešto što ne bismo mogli da uradimo sami i na tome smo im umnogome zahvalni. I zato je tada to bila dobra vest. Sada idemo dalje, jer dalje možemo sami, a Air Serbia nastavlja da leti do preko 80 destinacija na 4 kontinenta. Etihad će dalje da se razvija u skladu sa svojim strateškim pravcem.

A slika i prilika JAT-a je slika i prilika vaše vlasti. Stari Boinzi JAT-a i uništene fabrike. Danas letimo do 87 gradova širom sveta, nekada do jedva 33.

I da, ponosni smo na našu nacionalnu avio - kompaniju, koja će do kraja godine prevesti četiri miliona putnika. Letimo direktno i na daleki istok, i na zapad, imamo sve veću flotu aviona, pozicionirani smo kao lider u regionu. Sve su to dobre vesti. Za Srbiju. Ne i za Đilasa. Neka se on spremi za još loših vesti po njega 17. decembra", napisao je Mali na Fejsuku.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set