Srbin na izmaku snage šiptarskog terora! Zoran se smrzava u Kurtijevom pritvoru, porodica se plaši za njegov život!
Podeli vest
Kod Zorana u pritvorskoj ćeliji već mesecima nema grejanja, a zima je skoro počela! Konstantno leži u krevetu jer mu je hladno! Ne oseća se dobro, više ne može ni uz stepenice da se popne! Plašimo se da neće preživeti ovu zimu!
Narodni poslanik u Narodnoj skupstini Republike Srbije Danijela Vujičić oglasila se na svom profilu na mreži "X" i progovorila o Francuzu Milošu Jovanoviću koji je viđen u Štrpcu na sastanku u lokalnom restoranu, a kome je prisustvovalo svega dvoje, troje ljudi, što pokazuje kakvu podršku ima na Kosovu i Metohiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je danas zabranu glasanja Srbima na KiM koju je izrekao lider albanskih separatista Aljbin Kurti.
23.11.2023
15:17
Ovo je upozorenje rođake Zorana Kostića, Srbina iz Prilužja koga je takozvana 'kosovska policija' ekstremiste Aljbina Kurtija uhapsila 20. septembra zbog navodnih ratnih zločina.
Kostić se od tada nalazi u pritvoru, uprkos tome što nema nikakvih dokaza i što bilo kakva istraga nije ni na vidiku.
Kostićeva rođaka podseća da je Zoran bukvalno otet iz porodične kuće u Prilužju, odakle je odveden u Prištinu.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković obavestio je danas dopisom Republičku izbornu komisiju da zbog, za Beograd neprihvatljivog, uslovljavanja Prištine i Aljbina Kurtija nije moguće na prostoru Kosova i Metohije sprovesti glasanje na izborima za narodne poslanike zakazane za 17. decembar 2023. godine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas posle sastanka sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom o nemilim događajima u Banjskoj na Kosovu i Metohiji.
21.11.2023
10:30
Tamo se 'kosovski policajci' brutalno iživljavaju nad njim, a 19. oktobra mu je pritvor produžen za još dva meseca.
Foto: Privatna arhiva
- Zoran je u nekom podrumu! U toj prostoriji navodno postoji podno grejanje, ali kao ne radi... Stalno mu je hladno, a zima tek dolazi. Vrlo smo uplašeni, plašimo se da neće preživeti zimu... Porodica je Zoranu nedavno odnela i jaknu, ali su je 'kosovski policajci' vratili jer je bila zelene boje i podsećala ih na srpsku vojnu uniformu!?! Kada smo mu odneli šerpicu sa drškom, kako bi mogao sebi da skuva supu ili nešto slično, nisu dozvolili da mu je damo zbog drške! Sve vreme pričaju na albanskom i prave se da ne razumeju srpski... Niko nam ništa ne govori! Znamo samo da je živ, a koliko je zdrav, nismo sigurni... - ispričala je naša sagovornica.
Kurti planira da ukine
srpske pasoše na KiM!
Takozvana 'vlada Kosova' na čelu s ekstremistom Aljbinom Kurtijem uputila je pismo zvaničnicima EU povodom predloga Evropske komisije da građanima sa Kosova i Metohije sa pasošima koje izdaje Srbija bude omogućeno da putuju bez viza, tražeći da se srpski pasoši ukinu! U pismu se navodi da Srbi ove godine dobijaju kosovske pasoše 'u sve većem broju od kada je Kosovo dobilo pravo na bezvizni režim'.
'Izdavanje pasoša od strane Koordinacionog direktorata Srbije je neprihvatljivo, jača paralelne institucije, krši sopstvene obaveze Srbije prema EU i protivno je preporukama koje su navedene u godišnjem izveštaju za Srbiju', navodi se u pismu Kurtijeve 'vlade'.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Narodni poslanik u Narodnoj skupstini Republike Srbije Danijela Vujičić oglasila se na svom profilu na mreži "X" i progovorila o Francuzu Milošu Jovanoviću koji je viđen u Štrpcu na sastanku u lokalnom restoranu, a kome je prisustvovalo svega dvoje, troje ljudi, što pokazuje kakvu podršku ima na Kosovu i Metohiji.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar