• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: RTV Puls

25.11.2023

13:05

Bivši članovi Novog DSS-a optižuju Jovanovića da im preko Aritonovića nudi beneficije! Iz te stranke demantuju!

printscreen Twitter

Vesti

Bivši članovi Novog DSS-a optižuju Jovanovića da im preko Aritonovića nudi beneficije! Iz te stranke demantuju!

Nekadašnji članovi Novog DSS iz Klokota, Ivica Tomić i Dejan Vujić, tvrde da im je predsednik Nove DSS Miloš Jovanović, preko člana Glavnog odbora te stranke Milana Aritonovića, nudio “novčane i druge beneficije” kako bi ponovo ušli u tu partiju i glasali za nju na predstojećim izborima za Skupštinu Srbije. Ove navode Aritonović demantuje.

Ivica Tomić iz Klokota u opštini Vitina rekao je za RTV Puls da su, nudeći mito i dobru funkciju, članovi Novog DSS od njega zatražili da se vrati u stranku, nakon što je 18. februara podneo ostavku.

- Podneo sam ostavku 18. februara ove godine, kao i svi ostali članovi Opštinskog odbora, podržali smo Borisa Janićijevića. Međutim, pre dva dana, gospodin Milan Aritonović me je pozvao telefonom i ponudio novac i bolju funkciju u toj stranci. Sve sam to odbio, nisam želeo da se vratim. Ta stranka vodi pregovore sa Đilasom, a mene to ne zanima, kao ni novac i funkcija. Važno nam je da ostanemo ovde i da radimo - rekao je Tomić.

Prema njegovim rečima, Aritonović, koji mu je ponudio mito, je “svu svoju imovinu na Kosovu prodao i odselio se u Beograd”.

Istu ponudu dobio je i Dejan Vujić iz Vitine, direktor Departmana za finansije i budžet u Opštini Klokot.

- Bio sam član Odbora Novi DSS, kada je Boris Janićijević bio predsednik Odbora za Kosovo i Metohiju u Novom DSS. Mi smo 18. februara dali kolektivnu ostavku. Pre dva dana me je pozvao Milan Aritonović, nudeći mi povratak u stranku i razne beneficije, na šta nisam pristao, jer me trenutna politika Novog DSS ne zanima. On je na zahtev Miloša Jovanovića zvao mene i Ivicu Tomića. Njihova politika nam ne odgovara, mi stojimo uz Borisa Janićijevića - rekao je Vujić.

Milan Aritonović je demantovao navode Tomića i Vujića, tvrdi da se sa njima nikada nije čuo.

- Apsolutna glupost i neistina. Niti sam ja želeo da ih vratim, niti je to naš metod učlanjivanja u stranku, uostalom niti sam se ikada čuo sa tim ljudima. Kod nas se ljudi učlanjuju dobrovoljno, na osnovu političkih načela i ideologije - naveo je Aritonović.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Oglasio se PIO fond: Oslonac i podrška za najstarije
Društvo

Oglasio se PIO fond: Oslonac i podrška za najstarije

Veliko interesovanje danas je vladalo među penzionerima Mladenovca koji su se okupili kako bi iskoristili mogućnost da u susretu sa predstavnicima Fonda PIO i Saveza penzionera Srbije, kao i sa predsednicom ove beogradske opštine, neposredno razovaraju o temama koje su im važne, a koje se odnose na unapređenje kvaliteta života najstarije populacije i društvenog standarda penzionera.

09.06.2026

15:12

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set