Vesić: U četvrtak puštamo u saobraćaj deo Moravskog koridora Makrešane - Koševo
U četvrtak, 7. decembra u 15 sati biće pušten u saobraćaj deo Moravskog koridora od Makrešana do Koševa u dužini od 10,9 kilometara.
05.12.2023
11:20
Informer
Vesti
Vesić je u Vladi Srbije rekao da je reč o ugovoru za subvencionisanju deset linija, koji je potpisan nakon raspisivanja državnog konkursa i da je reč o tri leta iz Kraljeva i sedam iz Niša, od čega su po dva sezonska.
- Iz Kraljeva letimo tokom čitave sezone za Istanbul i letećemo prema Solunu i Tivtu tokom same letnje sezone - rekao je on.
Kako je istakao, ovaj tender se razlikuje od prethodnih pošto je ugovor potpisan na četiri godine sa mogućnošću produženja još jednu godinu, što će se sasvim sigurno dogoditi.
- To znači da će oni koji lete iz Niša i Kraljeva, odnosno iz susednih gradova, imati sigurnost da će narednih pet godina ove linije postojati, što je veoma važno kad je u pitanju planiranje avio saobraćaja. To je dobro i za Er Srbiju, a dobro i za naše aerodrome, a najbolje za putnike - rekao je ministar.
On je istakao da se iz Niša leti prema Frankfurtu, Ljubljani, Kelnu, Istanbulu i Beogradu tokom čitave sezone, a tokom letnje sezone prema Atini i Tivtu.
- Ovo je godina ekspanzije kad je u pitanju avio saobraćaj u Srbiji. Mi ćemo između 10. i 12. decembra imati tačno četiri miliona putnika u Er Srbiji, a godinu očekujemo da se završi sa više od 4,1 miliona putnika u našoj nacionalnoj aviokompaniji - rekao je Vesić.
Naše optimističke prognoze za ovu godinu bile su 3,5 miliona putnika i to smo doživljavali kao veliki uspeh, dodao je on.
- Što se tiče aerodroma Nikola Tesla u Beogradu, oni već imaju sedam miliona putnika, a očekujemo da sezonu završe sa 7,7 ili možda i 7,8 miliona putnika - rekao je Vesić.
On je dodao da će danas na aerodromu Konstantin Veliki u Nišu biti 422.256-ti putnik čime će ovaj aerodrom oboriti istorijski rekord u broju putnika.
- Ovaj putnik dobiće danas nagradu Er Srbije - najavio je ministar Vesić.
Generalni direktor Er Srbije Jirži Marek je istakao da ovu kompanuje veoma raduje što će u naredne četiri godine leteti između Niša i Atine, Frankfurta, Kelna, Ljubljane, Istambula, Tivta i Beograda, kao i između Kraljeva i Soluna, Istambula i Tivta.
- Karte za te destinacije biće u redovnoj prodaji od danas, a putnici iz južne i zapadne Srbije sa aerodroma u Nišu i Kraljevu od 1. januara 2024. brže i jednostavnije će stizati do popularnih destinacija u regionu i širom Evrope - rekao je Marek.
Gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski je istakla da je ovo veliki dan za taj grad pošto aerodrom "Konstantin Veliki" gravitira u oko 10 upravnih okruga u kojima je oko dva miliona stanovnika, i dva miliona potencijalnih putnika.
- Jako nam je važno da imamo ove letove. Na taj način promovišemo naše gradove, dovodimo nove investitore i povezujemo se sa gradovima u Evropi i dijasporom - rekla je Sotirovski.
Navela je da punih 50 godina nije bilo direktne avio linije između Niša i Beograda i da je to sada omogućeno zahvaljujući vladi i podršci Er Srbije.
Ona je rekla da se niški aerodrom polako približava brojci od pola miliona putnika, i da su ciljevi mnogo veći.
Predsednik privremenog organa grada Kraljeva Predrag Terzić je poručio da će potpisivanje ovog sporazuma omogućiti svim građanima Kraljeva i žiteljima Raškog, Moravičkog i Šumadijskog i Zlatiborskog okruga da putuju do Istanbula, a tokom letnjih meseci do Tivta i Soluna.
- To će pospešiti turizam i značiti mnogo za dalji razvoj grada. Posle završetka dela Moravskog koridara, Kraljevo će biti treći grad u Srbiji koji će imati aerodrom i autoput - rekao je Terzić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
07.12.2025
09:30
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
07.12.2025
06:42
Proizvođači i ljubitelji kobasica okupili su se četrnaesti put t u Adorjanu kod Kanjiže.
07.12.2025
08:00
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje za danas, 13. decembar.
07.12.2025
06:30
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
07.12.2025
11:32
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
07.12.2025
11:14
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
07.12.2025
10:40
Muškarac (50), noćas oko 1.55 časova iza ponoći primljen je u UC u Beogradu.
07.12.2025
08:20
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
07.12.2025
07:15
Češki predsednik Petr Pavel izjavio je za "Sandej tajms" da su ruski avioni i dronovi više puta povredili vazdušni prostor NATO, s ciljem testiranja odlučnosti Alijanse da se suprotstavi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
07.12.2025
10:50
Holandiji preti još jedan talas starenja populacije, a najnovija predviđanja ukazuju da bi do kraja ovog veka broj stanovnika mogao da padne ispod 10 miliona, ukoliko se nastavi pad stope nataliteta, prenose danas lokalni mediji.
07.12.2025
10:20
Eksplozije i prekidi u snabdevanju strujom zabeleženi su u Kremenčuku (Poltavska oblast) nakon što je Rusija pokrenula baražni napad.
07.12.2025
09:26
Katastrofalni požar progutao je noćni klub u selu Arpora, popularnoj turističkoj regiji Goa na zapadnoj obali Indije, u noći između subote i nedelje.
07.12.2025
09:12
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
07.12.2025
09:00
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
06.12.2025
20:15
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Glumac Dejan Lutkić igrao je transvestita u seriji "Poprodično blago", a u 32 godine dugoj karijeri imao je samo jednu glavnu ulogu.
06.12.2025
09:30
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Spremni za sočan i topao ručak idealan za hladne dane? Ovo je pravi domaći posni đuveč, prepun najfinijeg povrća pečenog u rerni.
07.12.2025
06:00
Ako tražite mesto koje tokom praznika izgleda kao da je napravljeno od šećera, cimeta i pahulja - Krakov je pravo odredište.
07.12.2025
09:00
Džej Lo ponovo je dokazala da modni trendovi dolaze i odlaze, ali njen osećaj za stil ostaje neprikosnoven.
07.12.2025
09:40
Ako umesto prve jutarnje kafe pojedete šaku badema, telo dobija snažan i potpuno prirodan podsticaj.
07.12.2025
07:00
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
06.12.2025
20:20
Pevač Stefan Zdravković, poznatiji kao Princ od Vranje ispričao je kako je u Kazahstanu probao mleko od kobile koje ga je omamilo poput alkohola.
07.12.2025
09:44
Starija ćerka pevačice Nataše Bekvalac, Hana Ikodinović, privukla je veliku pažnju javnosti nakon što se pojavila na maminom nastupu
07.12.2025
08:21
Miljana Kulić je u "Eliti 9" ispričala da je Nenad Macanović Bebica pobegao jednom prilikom dok su bili u vezi. Razlog za to je bio neplaćen račun.
07.12.2025
07:01
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
07.12.2025
06:02
Zorica Dukić, bivša rijaliti učesnica i pobednica "Parova", nakon trijumfa odlučila je da se povuče sa estrade i posveti privatnom biznisu.
07.12.2025
00:11
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar