Sofija Mandić, članica RIK-a ispred liste "Srbije protiv nasilja", nagovara opoziciju da ipak verifikuje svoje mandate u Skupštini Grada i u Skupštini Republike Srbije.
- Oni treba da polože zakletvu i ja to očekujem od njih kao neko ko je za njih glasao! Ne treba seći granu na kojoj sedimo, ne treba da se povlačimo iz institucija! Mislim da treba da polože zakletvu jer ako nema predstavnika političkih stranaka u institucijama, onda rizikujemo eskalaciju na ulici! - rekla je Mandićeva.
ĐILASOVA ČLANICA U RIK-u: OPOZICIJA TREBA DA SEDNE U KLUPE SKUPŠTINE BEOGRADA!
Sofija Mandić, članica RIK-a ispred "Srbije protiv nasilja", nagovara opoziciju da ipak verifikuje svoje mandate u Skupštini Grada i u Skupštini Republike Srbije:
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić upitao je javno, na društvenim mrežama, sudiju Miodraga Majića, jednog od vođa takozvanog Proglasa koji podržava tajkuna Dragana Đilasa i njegove nasilne demonstracije, ko je sponzor Proglasa.
Opozicija najavljuje haos na beogradskim ulicama poslednjeg vikenda u godini! Prema najnovijim, pouzdanim informacijama glavnog i odgovornog urednika Informera Dragana J. Vučićevića, opozicija se sprema za opsadu Beograda koja je najavljena za 12 časova kada će "studenti" početi dvadesetčetvoročasovnu blokadu. Šta mogu da očekuju građani prestonice razgovaramo tokom celog dana sa ekskluzivnim gostima.
Lider Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ističe da Marinika Tepić, Branko Miljuš i Jelena Milošević nastavljaju štrajk glađu u zgradi Republičke izborne komisije (RIK) i da trenutno "primaju dve boce infuzije dnevno"!
Jedan od lidera takozvane koalicije "Srbija protiv nasilja" Radomir Lazović, večiti student i prvi na Đilasovoj listi na parlamentarnim izborima, naveo je danas da opozicija ima "tri stuba" delovanja u situaciji kada je vlast "uhvaćena u činjenju neverovatnih izbornih nepravilnosti".
Đilasova "Srbija protiv nasilja" kao i njihovi N1, Nova S i štampani mediji, već 11 dana vode hajku na Srbe iz Republike Srpske koji imaju zakonsko pravo po osnovu prebivališta da glasaju u Srbiji, ali zato ćute o tome da je njihov voditelj, koji sam priznaje da je rezident u jednoj zapadnoj zemlji, došao u Beograd na glasanje 17. decembra!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić upitao je javno, na društvenim mrežama, sudiju Miodraga Majića, jednog od vođa takozvanog Proglasa koji podržava tajkuna Dragana Đilasa i njegove nasilne demonstracije, ko je sponzor Proglasa.
Lazar Vujović (36), brat Zorana Vujovića Vujketa koji je stradao tokom protesta "Kosovo je Srbija" 2008. godine, poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći 30. jula.
Vremenska prognoza Srbija ukazuje na tropsku noć, a podaci RHMZ-a u 20.30 pokazuju da je Kikinda najtopliji grad u zemlji dok ekstremne vrućine ne popuštaju.
Požari u Španiji gutaju hiljade hektara, a srpski letački timovi treći dan učestvuju u gašenju vatrene stihije u izuzetno teškim i kataklizmičnim uslovima.
Drama na Tasosu dogodila se danas kada su se muškarac i devojčica davili na plaži Golden Bič, ali su brzom reakcijom spasilaca uspešno izvučeni iz mora.
Ubijeni Jovan Mrvaljević je važio za visokopozicioniranog pripadnika "škaljaraskog klana", a početkom 2021. godine sumnjičen je da je bio deo grupe koja je navodno pokušala ubistvo beogradskih kriminalaca Veljka Belivuka i Marka Miljkovića u Tivtu.
Policija u Nišu pronašla je i zaplenila dron i pištolj kojim je pokušan beg osuđenika iz kazneno-popravnog zavoda u Nišu, a povodom toga oglasio se novinar Mladen Mijatović.
Otkrivanje neprijavljene luksuzne robe vredne oko 18.000 evra na Aerodromu "Nikola Tesla" ponovo je skrenulo pažnju na posao carinika, koji su tokom godina pronalazili i mnogo neobičnije pokušaje krijumčarenja – od egzotičnih životinja i baklava sa kamagrom do minerala, tekstila i velikih količina prehrambenih proizvoda.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski danas je na društvenim mrežama objavio da su snage njegove države,prošle noći napale "infrastrukturu tri ruske rafinerije u Baškortostanu", 1.600 kilometara od ukrajinskih položaja.
Odluka partnera o isporuci protivbalističkih raketa Ukrajini i uvođenju sankcija Ruskoj Federaciji sada je od ključnog značaja, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
General Aleksus Grinkevič, komandant Evropske komande američke vojske (EUCOM), uputio je Pentagonu pisano upozorenje da će, ukoliko ne dobije još jedan mornarički razarač, morati da bira između odbrane Izraela i teritorije Sjedinjenih Američkih Država .
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Glumac Zoran Rankić koji je u seriji "Srećni ljudi" glumio Žarka Poparu, pred smrt je otkrio da je on smislio replike "Gospođice, gospođo" i "Mmmm...bebo".
Velike vrućine nisu opasne samo za ljude, i mačke mogu teško podneti visoke temperature. Veterinari otkrivaju kako da zaštitite ljubimce tokom vrelih dana.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.