• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

02.01.2024

16:23

Da li je Kurtiju odzvonilo? Haradinaj rešen da ga sruši: "Novi izbori mogu na proleće"

AP/Photo

Vesti

Da li je Kurtiju odzvonilo? Haradinaj rešen da ga sruši: "Novi izbori mogu na proleće"

Predsednik Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj izjavio je da sve što se dešava na tzv. Kosovu „miriše na izbore“, navodeći da je ABK spremna za izbore i za saradnju sa drugim opozicionim strankama „kako bi se pomogla smena vlade Aljbina Kurtija“.

– Političke stranke su već spremne za izbore. Oni se na različite načine pokušavaju pozicionirati u svesti građana kao opcija. Ako govorimo o ABK, nikada se nismo uznemirili zbog ovih anketa niti naručenih rezultata. Ovoga puta nismo uznemireni jer znamo stanje na Kosovu i poverenje građana u svaki segment društva. Izbori bi kao što znate trebalo da se održe najkasnije do januara 2025, ali mogu i ranije, već na proleće. Ovo što se dešava miriše na izbore. Svi se spremaju, i mi smo u kampanji, ali ne treba troššiti desetine hiljada evra za nekakve ankete kao što je uradio Kurti – rekao je Haradinaj u intervjuu za Kosova pres.

On je ponovio kritike na račun Aljbina Kurtija zbog prihvatanja nacrta statuta ZSO, koja će, kaže, tzv. Kosovu naneti veliku štetu.

Umesto da se Zajednica pravi kao pandan međusobnom priznanju ili članstvu Kosova u NATO, ona se formira u zamenu za priznanje registarskih tablica, konstatovao je Haradinaj.

Predsednicu lažne države Vjosu Osmani i predsednika parlamenta Gljauka Konjufcu kritikovao je zbog političkog potčinjavanja Kurtiju.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set