• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug, Informer.rs

11.01.2024

10:44

Kurtijev lov na Srbe ne prestaje! Nastavlja se suđenje Zlatanu Arsiću sa Kosmeta, žele da ga proglase kriminalcem

printscreen

Vesti

Kurtijev lov na Srbe ne prestaje! Nastavlja se suđenje Zlatanu Arsiću sa Kosmeta, žele da ga proglase kriminalcem

Podeli vest

U Osnovnom sudu u Prištini danas je ispitivanjem svedoka predloženih u optužnici nastavljeno suđenje Zlatanu Arsiću (46) iz sela Ajnovce kod Kosovske Kamenice, koga terete da je počinio navodni ratni zločin protiv civilnog stanovništva.

Arsić je uhapšen u martu prošle godine na administrativnom prelazu "Bela zemlja".

On se sumnjiči da je navodno u martu 1999. godine, kao službeno lice u policijskoj stanici u Kosovskoj Kamenici, zajedno sa drugim pripadnicima tadašnje policije SRJ, navodno tukao Albanca B. M, nanevši mu teške povrede.

Takođe, kako tvrde iz tužilaštva, postoji osnovana sumnja da je okrivljeni Z. A. u periodu februar-mart 1999. godine, u saradnji sa, kako navode, drugim pripadnicima srpske policije i paravojnih grupa, učestvovao u maltretiranju, proterivanju i raseljavanju albanskih civila iz Kosovske Kamenice i okoline, nakon čega je pljačkao njihove kuće.

Njegova porodica je ranije demantovala da je bio policajac, kao i da je u vreme za koje ga optužuju imao 20-ak godina.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Flojd, Flojd, Flojd: Bez vozačke, mrtav pijan, za dva minuta šest preticanja preko pune linije (VIDEO)
Hronika

Flojd, Flojd, Flojd: Bez vozačke, mrtav pijan, za dva minuta šest preticanja preko pune linije (VIDEO)

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.

26.12.2025

22:57

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set