Potpredsednica SSP Marinika Tepić da je, gostujući na tajkunskoj televiziji, patetičnim glasom priča o protestima u "komemorativnom duhu" zbog ubistva ubistva lidera SPD Olivera Ivanovića, a đilasovci juče puštali muziku na demonstracijama!
- Mi smo juče sazvali skup jer je 16. januar, pa je skup bio u komemorativnom duhu jer je juče bila godišnjica političkog ubistva Olivera Ivanovića! - rekla je Tepićeva.
Reporter N1 sa jučerašnjeg "komemorativnog skupa" opozicije: "OVDE SE TRENUTNO PUŠTA MUZIKA SA RAZGLASA DOK SE ČEKA GOVOR MARINIKE TEPIĆ!"
MARINIKA DANAS PATETIŠE A JUČE BESRAMNO PRAVILA ŽURKU NA SKUPU POSVEĆENOM UBIJENOM OLIVERU IVANOVIĆU!
Marinika Tepić, patetičnim glasom: "Mi smo juče sazvali skup jer je 16. januar pa je skup bio u komemorativnom duhu jer je juče bila godišnjica političkog ubistva Olivera… pic.twitter.com/E4sgdTKs35
— Detektor laži (@LaziDetektor) January 17, 2024
U novom Info jutru razgovarali smo sa Sandrom Božić, potpredsednicom Narodne skupštine, o protestima opozicije u Beogradu i pokušaju destabilizacije naše zemlje.
Malo kome je još uvek jasno zašto je bilo potrebno lažno predstavljati ProGlas kao inicijativu koja nema veze sa opozicijom i kojoj je tobože bilo u cilju samo pozivanje građana da iskoriste svoje biračko pravo, kad je u startu bilo očito da je po sredi mnogo više od toga.
Do koje mere opozicija na čelu sa Draganom Đilasom i njihovi mediji, pod palicom Dragana Šolaka, podilaze Zapadu ne bi li im se dodvorili možda najbolje govori izjava Milenka Vasovića, urednika portala "Nova", koji otvoreno priželjkuje da Evropska unija preuzme upravljanje nad Srbijom.
Vladimir Pavićević, bivši opozicioni poslanik, izjavioje da opozicija mnogo greši i da pozivanje Dragana Đilasa da mu stranci pomognu može naštetiti interesima cele Srbije!
Američki ambasador Kristofer Hil poručio je lideru SPP Draganu Đilasu, njegovim koalicionim partnerima i tajkunskim medijima da "malo odmore" od protesta zbog navodne "izborne krađe".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Severni morski put duž ruske arktičke obale ubrzano prestaje da bude daleka vizija Moskve i Pekinga i pretvara se u stvarni trgovinski koridor između Azije i Evrope.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Nedaleko od Gruže, nalazi se manastir Kamenac, jedna od najstarijih svetinja u Šumadiji, poznat po kamenu koji leči, ali i obrnutom ikonostasu koji buni vernike.
Istraživanje sprovedeno među 1.350 vozača u Velikoj Britaniji otkrilo je zapanjujući paradoks - mnogi potpuno ignorišu ili namerno gase napredne sisteme koji ih štite od sudara.
Bentliji, Roleksi, hoteli, vile, tajne sobe pune zlata, pa čak i garaže obložene mermerom... Novac za koji istražitelji sumnjaju da je stečen kriminalom često ne ostaje samo na računima, već se pretvara u luksuz koji je teško sakriti. Automobili, skupoceni satovi, nekretnine i zlato postaju simbol moći, ali i svojevrsni trofeji kriminalaca, koji na kraju često završe na spisku zaplenjene imovine.
Na niškom Keju Kola srpskih sestara, na današnji dan pre devet godina, odigrao se krvavi obračun u kom je ubijen bivši pripadnik niškog odreda Žandarmerije Saša Mihajlović, poznat pod nadimkom Butra.
Ono što je trebalo da bude uobičajen rutinski pregled na graničnom prelazu Batina pretvorilo se u jednu od većih graničnih zaplena hrvatskih carinika, koji su ostali u potpunom šoku nakon što su otvorili zadnji deo kamiona i shvatili kakvu prevaru krije njegov tovar.
Maroko je ponovo otvorio pitanje suvereniteta nad Seutom i Meliljom, španskim gradovima na severu Afrike, poručivši da na njih polaže „istorijsko i geografsko pravo“ i da želi pregovore sa Madridom čiji bi konačni cilj bio njihov „povratak u okrilje domovine“, dok je Španija zahtev kategorički odbacila.
Velika Britanija odobrila je da Ukrajini budu predati poverljivi tehnički podaci o britanskim komponentama krstareće rakete dugog dometa Skalp, čime London otvara put da Kijev zajedno sa Francuskom pokrene sklapanje tog oružja na ukrajinskoj teritoriji.
Najmanje 30 ljudi poginulo je kada se ogromna masa otpada sa deponije Dar es Salam u glavnom gradu Gvineje Konakriju posle obilnih kiša sručila na okolne kuće, i to samo nekoliko sati pre nego što je deponija, zbog opasnosti od urušavanja, trebalo da bude zatvorena.
Bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Valerij Zalužni upozorio je da sumnje u dalji put zemlje već počinju da prožimaju ukrajinsko društvo, dok je politički sistem izgrađen posle 1991. opisao kao „klanovsko-oligarhijsku republiku“ koja je sistematski rušila poverenje i jedinstvo građana.
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Pitanje koje već godinama potresa svetsku filmsku scenu je ko će naslediti Danijela Krejga i obući odelo najpoznatijeg tajnog agenta na svetu, po svemu sudeći dobija svoj epilog.
Klavir i mikrofon koje je koristio Fredi Merkjuri, kao i rane verzije njegovih pesama, mogli bi na aukciji u oktobru dostići cenu od nekoliko stotina hiljada evra.
Kinematografija je oduvek balansirala između umetnosti i provokacije, a neki filmovi ostali su upamćeni zbog svojih eksplicitnih scena koje su izazivale snažne reakcije publike i kritike.
Jedan od najvećih špijuna svih vremena, dvostruki agent Duško Popov koji je tokom Drugog svetskog rata uživao poverenje i Nemaca i Britanaca, živi i dalje, u banatskom selu Novo Miloševo, u Muzeju "Žeravica".
Nova funkcija kompanije Comcast pretvara određene Xfinity rutere u neku vrstu senzora koji mogu da registruju kretanje u domu, ali uz pitanje koje se tiče privatnosti.
Pranje tepiha često zahteva mnogo vremena, naročito kada treba ukloniti prašinu, neprijatne mirise i sitne naslage. Ipak, postoji jednostavan način da se tepih osveži bez iznošenja i višesatnog ribanja.
Ako su u porodici postojale srčane bolesti, rizik može biti veći, ali to ne znači da ćete ih sigurno dobiti. Kardiolog doktor Dibanšu Gupta ističe da veliku ulogu imaju i životne navike.
Pevačica Jelena Karleuša svojevremeno je govorila o početku romanse sa Duškom Tošićem, prisetivši se njihovog prvog susreta i detalja koji su je kod tada mladog fudbalera osvojili.
Pevačica Dragica Zlatić danas ima poseban razlog za slavlje - njena maca proslavlja punoletstvo, a ponosna vlasnica potrudila se da ovaj dan učini nezaboravnim.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.