Nulo! Vujičić poručila Đilasu: Istina je da koristiš sve resurse da ispuniš sebi obećanje da ćeš biti bogatiji za još koju nulu
Narodna poslanica Danijela Vujičić žestoko je odbrusila tajkunu Draganu Đilasu!
27.01.2024
14:43
Miloš Rafailović
Vesti
Ona je za Tanjug navela da je u pitanju, kao kao što su predstavnici Srpske liste i rekli, "još jedan u nizu eskalatornih i agresivnih poteza Aljbina Kurtija", da bez ispaljenog metka izazove novu "Oluju" nad Srbima.
- U poslednje dve i po godine trpimo teror Aljbina Kurtija, zabranio nam je pravo na rad, zabranio nam je slobodu kretanja, pravo na lečenje i poslednje, najteže jeste ukidanje platnog prometa Republike Srbije - istakla je Vujičić.
Kada je reč o reakciji međunarodne zajednice, ocenjuje da se, nažalost, sve svodi na saopštenja, ali da je poslednji ton Stejt departmenta bio jači i intenzivniji od Evropske unije.
- Verujem da će uspeti da zaustave ovu poslednju meru Aljbina Kurtija, iako nisu rekli da će je zaustaviti, već, privremeno obustaviti. Situacija je teža iz dan u dan, od hapšenja naših ljudi u Pošti u Goraždevcu, pljačka poslovne jedinice Pošte u selu Ugljare kod Kosova polja, napad na privremene organe u peći, Osojanu, domove zdravlja, ambulante... - rekal je Vujičić.
Prema njenim rečima, Kurti iz dana u dan nasiljem nameće nove teme u dijalogu, kako bi "postojeća tema dijaloga izašla iz koloseka".
Vujičić ukazuje na to da Aljbin Kurti izbegava fomiranje Zajednice srpskih opština (ZSO), a da u Nacrtu Statuta ZSO, koji je ona i pisala, a koji je EU podržala, kako kaže, jasno stoji "nesmetalno finansiranje srpske zajednice na KiM, što je u dijalogu, na kraju krajeva, podržala i Priština".
- Sve to govori da Kurti želi da obesmisli dijalog, da skloni trenutne, aktuelne teme na drugi kolosek i to je već praksa poslednje dve i po godine, vi vidite da on novom agresijom nameće nove teme u dijalogu, jer vi uvek imate nekoga iz EU ko kaže da će to što se dešava biti tema dijaloga. Dinar nikada nije bio tema dijaloga, nikada se u Briselu nije razgovaralo o platnom prometu - istakla je Vujičić.
Ukazala je da su plate, penzije, egzistencija dovedeni u pitanje kada je reč o Srbima koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, jer, kako navodi, oko 93.000 korisnika na prostoru Kosova i Metohije, od kojih više od 60.000 koristi plate i penzije, a preko 30.000 korisnika socijalnih davanja.
- To nije malo, ali se nadam, da će se, kao što je predsednik Srbije rekao, naći način da se vrši isplata primanja. Težim putem će dobijati zarađeni novac. Važno je da je naša zemlja uvek uz nas, da su predsednik i Vlada Republike Srbije uz narod na Kosovu i Metohiji, koji nikada neće ostati sam i bez podrške svoje države - poručila je Vujičić.
Foto: informer.rs
Ističe da u Beogradu postoje pojedini koji krive predsednika Aleksandra Vučića za ono što se dešava na KiM.
- Da podsetimo javnost, tzv. Kosovo je proglasilo nezavisnost 2008. godine, tako da ova rešenja i ove odluke su posledica toga. Mi smo od 2012. godine, otkada je SNS na vlasti, mi smo uradili sve da narod na KiM ima smislen život, da živi od svog rada, ali okretanje leđa dela međunarodne zajednice i pozivanje obe strane, a ja sada pitam - koja je to druga strana? Srpska strana apsolutno ne radi ništa da ugrozi mir niti svojim delima pokazuje da je protiv bilo kog Albanca. A mi imamo od nelegitimnih gradonačelnika, preko ukidanja srpske robe, pa naše pravo na lečenje, upad u lokalne samouprave, hapšenje radnika Pošte kao da su kriminalci... maltretiranje ljudi... sve to govori u prilog tome da žele da stvore nemoguće uslove kako bi se narod sa KiM odselio, što je i krajnja namera Aljibina Kurtija - naglasila je Vujičić.
Ona dodaje da se onda više ne postavlja pitanje dijaloga i ZSO.
- Onda smo u potpunom lavirintu što se tiče dijaloga, jer se nametanjem novih tema dijaloga izlazi iz postojećeg koloseka koji je dogovoren u Briselu 2013. godine i potpisivanjem sporazuma, na koje se Priština obavezala - kaže Vujičić.
Kada je reč o nastavku dijaloga, ona ocenjuje da Aljbin Kurti ne želi da se on nastavi.
- Koliko god se mi trudili da pregovore vratimo za sto, gde i treba da budu i koliko god želeli da nađemo kompromisno rešenje sa Albancima, ovde se postavlja pitanje - on radi sve da bi postojeće teme sklonio potpuno sa dnevnog reda i nametnuo nove. Svakoga dana sukobima i agresijom želi da nametne nove teme, a koje imaju za cilj priznanje. Srbija nije na kolenima, niti će pokleknuti željama Aljbina Kurtija da prizna tzv. Kosovo. Mi ćemo se boriti svim međunarodnim sredstvima i pravom, na koje se i pozivamo - naglašava Vujičić.
Izrazila je nadu da će se održati hitna Sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, koju je je predsednik Srbije najavio da će je Srbija tražiti.
- Verujem da će preovladati razum, vidimo zaista zabrinutost dela međunarodne zajednice zbog Kurtijeve politike ka etnički čistom Kosovu. Bitno je da svet pogleda realnost i pogleda suštinu, da u 21. veku jedan narod u Evropi živi u getu, demokratija koju propagiraju, sve je nestalo na Jarinju i Brnjaku. Nadam se da će svet ovoga puta naći realno rešenje za srpsku zajednicu - rekla je Vujičić.
Foto: Informer
Podseća da je Statut ZSO koji je upravljački tim, u skladu sa sporazumom iz Brisela iz 2013. godine, uradio, napisan po svim standardima EU.
- Evropska unija je stala iza toga, tako da mi nismo u Nacrtu statuta odstupili ni malo od onoga što je dogovoreno. Takođe, EU se složila sa time da srpska zajednica ima nesmetano finansiranje iz budžeta Srbije i to se nikada nije postavljalo kao pitanje - navodi Vujičić.
Ističe da poslednje mere Aljbina Kurtija dokazuju da Kurti i to želi da skine sa dnevnog reda i obesmisli ZSO, kako bi ona postala "nevladina organizacija".
Beograd će, poručuje ona, nastaviti da se drži Briselskog sporazuma.
- Sve ono što je u interesu srpskog naroda mi ćemo prihvatiti, ono što nije i ono što de fakto traži priznanje, mi to nećemo prihvatiti koliko god bude teško i koliko god uslovljavanja imali, Srbija nikada neće priznati nezavisno Kosovo - naglasila je Vujičić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
06.12.2025
11:57
Hotelski i smeštajni kapaciteti za novogodišnju noć širom Srbije su gotovo puni, međutim, jedna destinacija se tradicionalno ističe po broju rezervacija i još uvek niskim cenama, a to je Vrnjačka banja.
06.12.2025
11:05
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
06.12.2025
10:30
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
06.12.2025
10:00
Policija je objavila snimak bahate vožnje na auto-putu kod Surčina, na kojem se vidi kako vozač "poršea" juri brzinom od 233 kilometara na čas.
06.12.2025
14:20
Kako saznajemo, u porodičnoj kući u Čačku pronađena su tela muškarca (47) i njegovih roditelja, za koje se procenjuje da imaju oko 75 godina.
06.12.2025
11:28
Građani Dolova kod Pančeva u šoku su nakon što je otkriven užas koji se dešavao u njihovom komšiluku.
06.12.2025
09:59
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
06.12.2025
12:11
Beživotna tela dva muškarca i žene pronađena su jutros u jednoj porodičnoj kući u Čačku.
06.12.2025
10:59
Pobesneli Ukrajinci demolirali su minibur Teritorijalnog centra za regrutaciju.
06.12.2025
14:12
Nova američka strategija nacionalne bezbednosti izbegava kritike na račun Rusije, piše britanski „Telegraf“.
06.12.2025
13:00
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
06.12.2025
12:32
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
06.12.2025
11:49
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
06.12.2025
11:00
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Glumica Margo Robi otkrila je detalje o erotskim scenama u filmu "Orkanski visovi" u kom glumi uz Džejkoba Elordija.
05.12.2025
14:14
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
06.12.2025
13:00
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
06.12.2025
12:20
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
06.12.2025
11:40
Kolač mekan kao pahulja pravi se za nekoliko minuta, bez mnogo prljavih sudova i komplikovanih sastojaka, ovaj desert je pravo čudo.
06.12.2025
09:40
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama. Evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
06.12.2025
08:57
Danas se navršava pet godina od smrti Džeja Ramadanovskog, a njegova porodica i najbliži okupili su se ispred njegove večne kuće u Aleji zaslužnih građana
06.12.2025
13:48
Glumica Anja Mit pokazala je svoje vitko telo i iznenadila sve pratioce svojom linijom samo 24 dana nakon porođaja.
06.12.2025
13:04
Književnica Vedrana Rudan je teško bolesna, a sada je otkrila da jedva napravi i tri koraka, kao i ko sve brine o njoj dok vodi najveću životnu bitku.
06.12.2025
12:34
Voditeljka Sani Armani posle 12 godina otkrila je pravu istinu o odlasku sa Pinka, odnosu sa Mitrovićima i zašto je rešila da pobegne iz javnosti.
06.12.2025
12:04
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
06.12.2025
11:51
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar