Srbi više neće da trpe, dosta je bilo! Pogledajte reku ljudi koji su ustali protiv terora Aljbina Kurtija!
Podeli vest
U severnom delu Kosovske Mitrovice danas je održan veliki protestni opštenarodni skup sa koga su građani pozvali međunarodnu zajednicu da zabrani odluku Prištine o ukidanju dinara, i na kome je ukazano da su Srbi na KiM obespravljeni i bez normalnih uslova za život.
Na fotografijama iz vazduha vidi se ogroman broj Srba koji su se glasno i jasno usprotivili teroru Aljbina Kurtija koji godinama sprovodi nad našim narodom na Kosovu i Metohiji, a koji je kulminirao odlukom da dinar od 1. februara 2024. godine bude ukinut.
U "Informer specijalu" čitavog dana govorimo o mirnim protestima naših građana u Kosovskoj Mitrovici zbog nepodnošljivih uslova za život izazvanih režimom samozvanog premijera Aljbina Kurtija. Gost emisije bio je ministar državne uprave i lokalne samouprave Aleksandar Martinović.
Direktor humanitarne organizacije "Srpska solidarnost" Branko Antić rekao je da će zbog odluke CBK o zabrani platnog prometa u dinarima mladi Srbi na Kosovu i Metohiji imati veliki problem da podignu stipendije koje im ta organizacija šalje, posebno oni koji žive u enklavama.
Odluka Centralne banke Kosova o ukidanju dinara pogodiće najsiromašnije stanovništvo, rekao je sekretar Crvenog krsta Kosovo Polje Jovica Mitrović, i dodao da će pomoć za normalno funkcionisanje na terenu zatražiti od Međunarodnog komiteta.
Odluka CBK o ukidanju dinara uticaće i na rad Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji koji veliki deo sredstava usmerava preko žiro računa i to konkretno preko Banke "Poštanska štedionica" koja ima svoje filijale na Kosovu i Metohiji.
12.02.2024
12:17
Skup je održan u severnom delu Kosovske Mitrovice, na glavnom šetalistu u blizini Trga Braće Milić, a prisutno je nekoliko hiljada građana iz svih delova Kosova i Metohije od Štrpca, Pomoravlja, Centralnog Kosova, Severa KiM.
Prisutni su nosili zastave Srbije i transparente sa natpisima "UN USA 1244 HELP", "Evropo otvori oči", "Bez socijalnih primanja nećemo imati ni za hranu", "Ovo je okupacija". "Penziju sam čitav život sticao, ne dam je Kurtiju", "Kurti, zašto nam decu u vrtiću ostavljaš bez mleka?", "Nećete nas proterati sa naših ognjišta!", "Kurti nam zabranjuje plate i penzije!", "Od čega da kupimo lekove kad nam dinar uzimate?", "Neka ambasadori pređu sa reči na dela!", "Evropo, dogorelo do nokata, zauzdajte piromana!", "Bolnice će nam ostati bez lekova!", "Za Kurtijevu 'demokratiju' ne dam ni pet para!", "I Nemanjići su kovali dinare!", i druge.
U severnom delu Kosovske Mitrovice, na Trgu Braće Milić, danas su se okupili građani kako bi učestvovali na velikom protestnom opštenarodnom skupu kojim žele da skrenu pažnju čitavom svetu i međunarodnoj zajednici na svoj obespravljen položaj, posebno zbog odluke Prištine o ukidanju dinara.
Eparhija raško - prizrenska apelovala je na verni narod na Kosovu i Metohiji da, u trenucima u kojima su izloženi otvorenoj represiji kosovskih vlasti i to, kako navode, kao nikada do sada od završetka oružanog sukoba 1999. godine, da pokaže dostojanstvo, hrabrost, snagu, narodno jedinstvo i trpljenje i poručuje im da su se menjale mnoge vlasti na ovom prostoru, ali da je sa njima bila i ostala njihova Crkva. O sve težoj situaciji na KiM danas u "Info jutru" govorio je Zoran Spasić, predsednik Centra za bezbednosnu i medjunarodnu politiku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U "Informer specijalu" čitavog dana govorimo o mirnim protestima naših građana u Kosovskoj Mitrovici zbog nepodnošljivih uslova za život izazvanih režimom samozvanog premijera Aljbina Kurtija. Gost emisije bio je ministar državne uprave i lokalne samouprave Aleksandar Martinović.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević istakao je da zna sve što studenti blokaderi planiraju da rade kada u subotu dođu da blokiraju našu medijsku kuću.
Uprkos zabrinutosti Rumunije i Bugarske, Vašington bi mogao biti zainteresovan da Rusija uspostavi kontrolu nad Odesom, piše infoBRICS. Gubitak luke bio bi katastrofa za ukrajinsku privredu i flotu, ali bi doveo do stvaranja bezbednog prolaza kroz vode Crnog mora.
Predsednik Srpske radikalne stranke doktor Vojislav Šešelj gostovao je u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice i tom prilikom komentarisao aktuelne teme.
Član GO SNS Zoran Babić gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice govorio je o najavljenoj blokadi Informera i komentarisao stanje u Radio televiziji Srbije.
Pevačica Jelena Karleuša sinoć je bila gost emisije "Da se ne lažemo" kod voditelja Novice Popovića gde je istakla značaj Informer televizije u ovim turbulentnim trenucima kroz koje prolazi srpsko društvo.
Najveća srpska estradna zvezda Jelena Karleuša bile je gost emisije "Da se ne lažemo" na Informer TV gde je bez dlake na jeziku govorila o aktuelnim zbivanjima u zemlji.
Bivši italijanski ministar kulture Dario Frančeskini izjavio je da će uskoro parlamentu predstaviti nacrt zakona prema kojem bi novorođena deca automatski dobijala isključivo majčino prezime, za šta tvrdi da bi "ispravilo vekovnu nepravdu".
Fotografija vojnika francuskih kolonijalnih snaga, čiji je autor nepoznat, oduševila je urednike časopisa ,,Nacionalna geografija“ koji su je objavili čim im je dopala šaka.
Apelacioni sud u Nišu je oborio optužnicu protiv Srđana Jankovića i Dejana Dragijevića za ubistvo Danke Ilić, a razlog za to je taj što zaječarsko tužilaštvo nije dovoljno objasnilo i dokazima potkrepilo kako je došlo do smrti devojčice.
Vesna Milutinović (63), direktorka i zastupnica firme "Ju Ves Komerc" iz Požege uhapšena je i tereti se da je zloubotrebom službenog položaja ukrala 5.630.749 dinara.
Apelacioni sud u Nišu oborio je optužnicu za ubistvo Danke Ilić (2) prema kojoj su za ovo teško delo bili okrivljeni Dejan Dragijević i Srđan Janković, a Radoslav Dragijević se teretio za prikrivanje zločina.
Večerašnja utakmica između Crvene zvezde i Real Madrida donosi poseban trenutak u Areni i pre samog početka duela, kada je zabeleženo prisustvo legendardnog NBA igrača Zaze Pačulije.
Bilo je šanse da predjem u Partizan ove zime, ne mogu da lažem. Bio sam u kontaktu sa ljudima iz Partizana, ali zbog nekih svojih privatnih problema odlučio sam da ostanem u Novom Pazaru, istakao je Adem Ljajić i tako otkrio zbog čega se nije vratio u klub iz Humske ove zime.
Legendarni stručnjak, Miroslav Nikolić, rekao je da inostrani igrači u Partizanu ne mare mnogo za druga takmičenja osim Evrolige, kao i to da ih je klub svesno izabrao sa svim njihovim kvalitetima i nedostacima.
Legendarni košarkaš Partizana, Goran Grbović, rekao je da crno-belima fali igrač koji će po utakmici da ima 20 šuteva, kao i da je problem što ima previše stranaca, jer oni ne razumeju važnost svake utakmice.
Bivša demokratska predsednička kandidatkinja Hilari Klinton nazvala je politiku administracije predsednika Donalda Trampa opasnom i glupom, zaključivši da će on učiniti da SAD budu slabe i bez prijatelja.
Više bih voleo da postignemo dogovor sa Iranom jer, ukoliko ne bude dogovora, desiće im se loše stvari, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, govoreći o potencijalnom nuklearnom dogovoru sa Iranom.
Evropska unija (EU) je ove nedelje pozvala građane svih 27 država članica da pripreme komplet za preživljavanje kako bi sami preživeli bez spoljne pomoći u slučaju vanredne situacije, vojnog napada ili klimatske krize.
Visokog ruskog oficira koji je odlikovan kao ordenom "Heroja Rusije" likvidirale su ukrajinske snage u Kursku, nekoliko nedelja nakon što ga je Vladimir Putin odlikovao,, piše britanski list "San".
U nedelju, 30. marta, u dva termina, odnosno od 17.30 i od 20 časova u okviru 22. Beogradskog festivala igre na programu je predstava MOS, grčke koreografkinje Joane Paraskevopulu.
Danas je emitovana emisija "Gledanje snimaka", a Milan Milošević je najavio video u kojem Lukin, Zola i Terza ogovarali Draganu Stojančević, simpatiju Matorine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar