Narod je danas u Skupštini video dva lica srpske politike: Jednog gospodina i jednog Đilasa
Narod je na konstitutivnoj sednici Skupštine mogao da vidi dva lica srpske politike!
06.02.2024
22:22
informer/ataimages
Vesti
Reagujući na pismo Obradovića, u kom mu se javno obraća i navodi da zbog političara kao što je on, Srbija ima sve manje naučnika i da je "prestao da bude naučnik i profesor i postao partijski vojnik", Radenović je kazao da je Obradović pokušao nepristojnim i drskim rečima da ga lično diskredituje i uverdi.
- Nije uspeo u ovim namerama, niti je to moguće. Baš ništa nije rekao o meni, ali je sve rekao o sebi. Kao što to uvek radi politička grupacija kojoj on pripada, a o čemu sam govorio u izjavama koje su ga iznervirale. Samo je potvrdio da je tačno sve što sam rekao: najveću štetu sebi prave oni sami. Ali nisu u stanju da to shvate. To jeste za žaljenje, to jesu ljudi kojima je potrebna pomoć. Mržnjom i agresijom nastavljaju da štete samo sebi, ali je posebno ružno i tragično što pokušavaju da naštete i sopstvenoj državi. To je najveća sramota.
Profesor Radenović podseća da ima pravo da politički misli, te da dozvolu neće tražiti od pomenutih lidera opozicije.
Foto: Tanja Andric
- Imam pravo da volim svoju zemlju i svoj narod, da podržavam čoveka za kog sam uveren da naporno radi u najboljem interesu Srbije. Zato podržavam predsednika Aleksandra Vučića i njegovu politiku, koju predstavljam i kao narodni poslanik u Skupštini Srbije. Predsedavam konstitutivnom sednicom nakon izbora čiji je rezultat nesporan i jasan. Znaju to i Obradović i Đilas, zato su i seli u svoje nove kancelarije i prijavili se za parice u Skupštini. Da li će zauzvrat samo da u toj Skupštini viču i zvižde, ili da šalju nekulturna pisma, a u svakom slučaju pokazuju svoje nevaspitanje i nepoštovanje prema narodu, njihov je izbor. Ja ću sa svima koji pripadaju izbornoj listi „Srbija ne sme da stane“ sa ponosom zastupati politiku predsednika Vučića koja znači razvoj Srbije, bolju budućnost za sve ljude koji joj pripadaju, jačanje našeg obrazovanja i naše nauke, stvaranje novih vrednosti.
- I uvek ću skrenuti pažnju onima koji mržnjom i rušenjem privlače pažnju u čemu greše i kakvu štetu nanose sebi. Pristojnost i istinu sigurno neće pobediti na taj način - kazao je on.
- Za kraj, ja neću da se obraćam rečnikom ličnih uvreda. Samo pozivam poslanike koji nemaju drugog posla i boljih ideja od neprekidnih prostih napada na predsednika i državu, da bar o citatima i h-indeksu ne polemišu sa mnom. To onda već deluje komično. A država traži ozbiljnost, kao i dostojanstvo, jer je bavljenje državom najozbiljniji posao. Ko to nije naučio ni u nauci, ni u politici, a pre svega poneo iz kuće, nikada neće moći da bude bolji. A posebno neće moći da pobedi onog ko je od njih bolji u svemu, koga pokreću rad i ljubav, ko živi za Srbiju - rekao je Radenović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Nakon što je država ograničila kamate na stambene kredite, kupovina stanova na kredit u Srbiji porasla je za 12 odsto.
05.12.2025
20:30
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
05.12.2025
21:00
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
05.12.2025
17:13
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
05.12.2025
19:45
Policija u Austriji uhapsila je Srbina (17) u Floridsdorfu, kog su inače, pronašli u krevetu punom paketića kokaina.
05.12.2025
22:18
Policija u Splitu uhapsila je dvojicu mladića starosti 16 i 18 godina zbog napada na dvojicu Srba na parkingu u naselju Ravne njive.
05.12.2025
20:46
Viši sud u Nišu produžio je za još 30 dana pritvor bivšoj gradonačelnici Niša Dragani Sotirovski osumnjičenoj za zloupotrebe.
05.12.2025
21:37
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
05.12.2025
21:30
Žena R.V. (70) preminula je u stomatološkoj ordinaciji.
05.12.2025
17:33
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
05.12.2025
23:00
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
05.12.2025
22:20
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
05.12.2025
22:00
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
05.12.2025
21:40
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
05.12.2025
21:20
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Glumica Margo Robi otkrila je detalje o erotskim scenama u filmu "Orkanski visovi" u kom glumi uz Džejkoba Elordija.
05.12.2025
14:14
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
05.12.2025
13:33
Popularna serija "Besa" produkcije Adrenalin dobija novu adaptiranu verziju za tržišta jugoistočne Azije sa preko 700 miliona gledalaca.
05.12.2025
13:30
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
05.12.2025
21:40
Žreb za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. je počeo, a priliku da zablista kao voditeljka dobila je legendarna manekenka Hajdi Klum.
05.12.2025
19:43
Otkrijte recept za sočan i mekan kolač sa višnjama, pripremljen bez ijedne kapi ulja, koji je idealan za dane kada postite na vodi.
05.12.2025
18:20
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
05.12.2025
17:40
Jutjub sluša korisnike i zvanično uvodi "Recap", svoju verziju popularnog Spotify Wrapped pregleda godine.
05.12.2025
17:00
Miloš Stojanović Tigar, novi dečko Jovane Jeremić, izazvao je veliku pažnju javnosti, a često se komentarišu i voditeljkini bivši partneri.
05.12.2025
22:59
Manekenka Sunčica Travica podelila je fotografiju na kojoj jaše konja u vodi, a objava je odmah izazvala lavinu komentara na njenom profilu.
05.12.2025
22:41
Pevač Saša Matić progovorio je o nastupu na privatnoj proslavi NBA košarkaša Luka Dončića.
05.12.2025
22:02
Pevačica Lepa Brena i bivši teniser Slobodan Boba Živojinović važe za jedan od najskladnijih parova, ali o njihovom odnosu dugo se vrlo malo znalo.
05.12.2025
20:41
Pevačica Nada Obrić se prisetila mnogobrojnih anegdota sa pokojnim ljubimcem, majmunom Zvrletom, ali i načina na koji je sam sebi okončao život.
05.12.2025
20:02
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar