Predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija sazvanoj na zahtev Srbije istorijski govor u kojem je ukazao na izuzetno težak položaj Srba na Kosovu i Metohiji koji su svakodnevno izloženi torturi i teroru Aljbina Kurtija. Integralni tekst predsednikovog govora možete pročitati u nastavku teksta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Palate Srbija, a tok njegovog obraćanja iz minuta u minut mogli ste prati uživo na portalu Informera.
02.02.2024
12:54
Foto: printscreen
- Želim da budem pilot - odgovorio je dečak.
Predsednik je otkrio i da je njegov mlađi sin Vukan voleo da pravi kartonske tenkove i da je nekada želeo da postane vojnik kad poraste.
- Sad neće da bude vojnik, nego fudbaler - otkrio je predsenik.
Razgovor sa poručnikom Mirkom Pavlovićem
- Svaka ti čast, najmanje vojnika imamo iz Beograda i Novog Sada - rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručniku Mirku Pavloviću koji mu je danas u Nišu raportirao u vezi sa tenkom T-72 MS.
- Baš mi je drago da te vidim... Jesi pucao? - upitao ga predsednik.
- Nisam, gađao sam iz tenka, gospodine predsedniče - rekao je mladi Pavlović koji je objasnio šta je i kako učio na Vojnoj akademiji pa ispričao da je već tri godine sada na tom tenku.
- Koliko imaš godina? 25? Ko moj stariji sin... Vidiš ga, momak i po - kazao je Pavloviću.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksandar Vučić je idealna osoba za preuzimanje premijerske funkcije nakon narednih parlamentarnih izbora pošto ima ogromno poverenje u narodu i dokazao je političku zrelost u najsloženijim geopolitičkim odnosima u svetu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija sazvanoj na zahtev Srbije istorijski govor u kojem je ukazao na izuzetno težak položaj Srba na Kosovu i Metohiji koji su svakodnevno izloženi torturi i teroru Aljbina Kurtija. Integralni tekst predsednikovog govora možete pročitati u nastavku teksta.
Pavel Vasin (45), treći saučesnik u pokušaju atentata na ruskog general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva, priveden je, saopštio je Centar za odnose s javnošću FSB-a za RIA Novosti.
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Takmičarke Plavog tima Sanja Kalinović i Anabela Zonai više ne mogu da sakriju međusobnu netrpeljivost, a Anabela tvrdi da je Kalinovićeva psihički maltretira.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Inspekcija ispituje sve detalje nemilog događaja u bolnici u Čačku, zbog smrti devojčice E.M. nakon operacije krajnika, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.
Tužba "Ahold Delhaize" grupacije, čiji je član "Delez", još uvek nije zvanično stigla, rekla je ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević.
Muškarac albanske nacionalnosti je na ambulanti u srpskom selu Dobrotin kod Lipljana ispisao grafite "UČK", a potom upao u vrtić gde su se nalazila deca i vikao, vređao i provocirao.
Stanodavac koji je iznajmljivao kuću u Zemunu ubijenom Nemanji Žikiću (20) i Filipu G. (37), optuženom za njegovo ubistvo, svedočio je danas pred Višim sudom u Beogradu o jezivim okolnostima koje su se odvijale iza zatvorenih vrata iznajmljenog doma.
Predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije učestvovali su u međunarodnom programu ''Mere protiv sajber kriminala'' (Countermeasures against Cybercrime), čime je još jednom potvrđena aktivna uloga Srbije i njen kredibilitet kao pouzdanog partnera u globalnoj borbi protiv sajber kriminala.
Alnur Musajev, bivši kazahstanski obaveštajac, tvrdi da predsednik Rusije Vladimir Putin poseduje kompromitujući snimak američkog predsednika Donalda Trampa.
Rusija, prema estonskoj obaveštajnoj službi, ne namerava da pokrene vojni napad na bilo koju NATO državu ove ili sledeće godine, ali ubrzano obnavlja svoje snage dok Evropa pojačava novo naoružavanje.
Bivša nemačka kancelarka Angela Merkel će 20. februara, prvi put od napuštanja funkcije, prisustvovati konferenciji Hrišćansko-demokratske unije (CDU) u Štutgartu kao počasni gost prvog dana, pre izbora predsednika stranke, saopštio je njen kabinet i potvrdio portparol CDU.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavi je danas da će Evropa biti zbrisana za pet godina ako ne bude ništa učinila da postane učesnik, a ne samo posmatrač svetskih događaja.
Poznati srpski komičar i kuvar Miloš Nedeljkov, publici poznatiji kao Balkandad, nedavno je boravio u Australiji, gde je gostovao u popularnoj jutarnjoj emisiji "Sun rise on 7".
Pre nego što je postala carica Rusije i ostavila trag u istoriji, Katarina Velika bila je mlada nemačka plemkinja iz skromne porodice, sa ambicijom koja će je kasnije odvesti pravo na carski presto.
Na prvom programu RTS-a će se, nakon što je zavšeno emitovanje poslednje epizode "Radio Mileve", prikazivati tri serije - "Izvor", "Okamova oštrica" i "Pupin".
Štene zlatnog retrivera po imenu Frenki je osvojilo srca korisnika društvenih mreža preslatkim videom koji se poslednjih dana masovno deli na Instagramu.
Anđelina Džoli je zablistala na premijeri filma "Couture" u Paritu, a svima je privukla pažnju njena smela odevna kombinacija. Glumica je ponela provodnu haljinu o kojoj svi pričaju.
Pevačica Senida dala je komentar o aktuelnim temama na estradi, porođaju Milice Todorović, otmici Daniela Kajmakoskog i bacanju bombe na kuću Zdravka Čolića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar