Ministar Dačić čestitao građanima Srbije Dan državnosti
Podeli vest
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić uputio je građanima Srbije čestitke i najbolje želje povodom 15. februara, Dana državnosti.
Čestitku povodom Dana državnosti Ivice Dačića prenosimo u celosti:
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić najoštrije je osudio incident paljenja lutke sa likom predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića u naselju Kaštel Stari u Republici Hrvatskoj.
Prvi potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić primio je danas čestitku člana Političkog biroa Centralnog komiteta KPK i ministra spoljnih poslova Narodne Republike Kine Vang Jia povodom Dana državnosti Republike Srbije.
14.02.2024
15:19
"Pre tačno 220 godina, u Orašcu, Srbija je krenula putem borbe za slobodu i izgradnje svoje moderne države. Sretenje je naš najveći državni praznik kada slavimo vekovnu težnju našeg naroda za slobodom i nezavisnošću i kada se sećamo svih koji su ugradili sebe u državnu tradiciju Srbije.
Svakog 15. februara imamo čime da se ponosimo, jer Srbija je snažna i slobodna zemlja, a naš narod ima jasnu perspektivu života u miru i stalnom napretku.
Sretenje nas uvek podseća koliko je važno da čuvamo našu slobodu i našu nezavisnost, jer one nam nisu date zauvek, njih uvek moramo da gajimo, i da branimo ako treba. Tako i danas, kada se pred našom generacijom postavljaju veliki izazovi, koje rešavamo misleći i na naše slavne pretke, a još više na naše mlade generacije na kojima Srbija ostaje.
Od srca čestitam našem rvaču Aleksandru Komarovu osvajanje zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Bukureštu, objavio je večeras Ivica Dačić na Instagramu.
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić ispratio je velikog prijatelja Srbije, grčkog premijera Kirijakosa Micotakisa, na avion.
12.02.2024
14:04
Svim građanima Srbije želim srećan Dan državnosti, da ga provedu u miru i porodičnoj slozi, i da zajedno nastavimo da gradimo slobodnu, nezavisnu i jaku Srbiju,” - navodi se u čestitki Ivice Dačića povodom Dana državnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić najoštrije je osudio incident paljenja lutke sa likom predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića u naselju Kaštel Stari u Republici Hrvatskoj.
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je informaciju da je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju akciza na derivate nafte, kako bi ublažila posledice rasta cena sirove nafte na svetskom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veljko Odalović, predsednik komisije Vlade Srbije za nestala lica gostujući u Info jutru komentarisao je nezavidnu poziciju premijera lažne države Aljbina Kurtija.
Tokom skupa građana protiv blokada u Obrenovcu, mladić iz tog grada, šetao je, i to na štakama, bez jedne noge, kako bi podržao svoje istomišljenike, a ono što je poželeo tada, ostvareno je danas.
Zimska oprema u Srbiji obavezna je do 1. aprila, u uslovima snega i leda na kolovozu, a nakon ovog datuma vozači će morati da gume zamene letnjim, koje ove sezone imaju različite cene.
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali danas je posetio Bajinu Baštu i istakao da je pre 2012. godine prosečna plata u ovom mestu bila oko 300 evra, dok je danas preko 800.
Petak 13. se smatra najnesrećnijim i najbaksuznijim danom, a Srbiju su baš na petak pod ovim datumom potresli zločini koji su skrenuli pažnju javnosti, ali i teške nesreće.
Apelacioni sud u Kragujevcu potvrdio je presudu Višeg suda u Užicu kojom je policajac Igor Avramović (30) iz Priboja, u ponovljenom postupku, osuđen na 13 godina zatvora zbog ubistva sugrađanina Ervina Ćelahmetovića (35).
Jedan od najtajnijih iranskih nuklearnih objekata nalazi se duboko ispod planine u blizini grada Natanza, a analitičari smatraju da bi njegovo uništenje moglo biti ključno za okončanje sukoba.
Četranesti dan američko-izraelske operacije protiv Irana i uzvratnih udara Teherana na Izrael, američke baze, ali i druge lokacije u regionu Bliskog istoka. Pratite uživo na Informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski kritikovao je odluku Sjedinjenih Američkih Država da ublaže sankcije Rusiji za kupovinu nafte, ocenivši da bi takav potez mogao da ojača Moskvu.
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa vodi razgovore sa Kubom, a sporazum bi, prema oceni Vašingtona, mogao relativno lako da bude postignut, rekao je neimenovani zvaničnik Bele kuće, prenosi Rojters.
Često se dešava da korektor ispod očiju naglašava fine linije umesto da ih prikrije. Uz nekoliko jednostavnih trikova može ostati gladak, a lice sveže i odmorno tokom celog dana.
Snimak iz aviona postao je viralan nakon što je putnik podigao bose noge i naslonio ih na zid kabine, što je izazvalo brojne reakcije na društvenim mrežama.
Prženo testo, poput uštipaka ili mekika, često upija previše ulja, ali jednostavni trikovi mogu ga učiniti laganim i vazdušastim, bez upijanja i jedne kapi.
Pas po imenu Henri, kojeg je usvojila Medison Ostin iz azila verujući da je čivava, na kraju je izrastao u velikog labradora i postao neizostavan deo njihove svakodnevice u Njujorku.
Danas je u Brestaču, oko 16:15 sati, na groblju u Brestaču, sahranjen Dragan Lazić, brat Darka Lazića, koji je 11. marta poginuo u saobraćajnoj nesreći.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar