Ustaša ne odustaje! Milanović opet provocira, ponovo priča o kupusu, ali i zelju i vaterpolu... (FOTO)
Podeli vest
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović oglasio se na Fejsbuku nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio kako će mu poslati 'glavicu kupusa jer je Milanović politiku naše zemlje nazvao "kupusarskom".
- Vidim da predsednik Srbije želi da mi pošalje glavicu kupusa iz Futoga, kaže vrhunskog. Ako već želi da se takmiči i glavicama kupusa, komšijski mu mogu samo poželeti mnogo sreće jer Hrvatska ima varaždinsko i ogulinsko zelje, vrhunsko! A kako to obično bude kada Hrvatska i Srbija sarađuju u takmičenju , videli smo i juče na Svetskom prvenstvu u vaterpolu, Hrvatska izađe kao - prvak sveta! - objavio je Milanović na Fejsbuku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u gostovanju na TV Prva govorio je o opoziciji.
18.02.2024
11:23
Podsetimo, Milanović je u petak rekao da Srbija ne vodi hibridni rat, već kupusaru od politike jer ne može da se odluči da ći će biti proevropska ili proruska.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gost je jutarnjeg programa televizije Prva.
18.02.2024
11:09
Vučić je iz Mihena rekao da je srpska politika "prava i vrhunska politika" i da bi bilo dobro da i Hrvatska takvu vodi.
- Kupusarska politika – odlična politika. Mi volimo kupus, volimo da jedemo, imamo vrhunski kupus u Futogu, pa dobro, ima još malo da sačeka, kad dođe sezona futoškog kupusa, poslaću mu glavicu kupusa da vidi da je to jedna prava i vrhunska politika. Daj Bože da i oni takvu vode - rekao je Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor dokumentaciono-informacionog centra "Veritas" Savo Štrbac govorio je za RT Balkan o odnosima Srbije i Hrvatske i istakao da su odnosi dve zemlje bili bolji čak i u ratu 90-tih.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija ima ozbiljnu i višeslojnu odbranu svog vazdušnog prostora i da će u cilju daljeg snaženja Vojske Srbije već sutra imati važne sastanke po pitanju nabavke, kako je rekao, nečeg novog.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da neće dozvoliti da Mađarska bude uvučena u rat i neće davati novac za Ukrajinu, naglasivši da će štititi interese mađarskih porodica.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U Srbiji je urađena prva transplantacija pluća, a istorijski poduhvat uradili su hirurzi Klinike za grudnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije.
Prelepa slika na najradosniji praznik stiže sa Suvobora. Zahvaljujući inicijativi meštana nikla je crkva mala po dimenzijama, ali velika po imenu i značaju.
Danas je saslušana S. M. (24) koja je upravljala "golfom" koji je preticao po punoj liniji u trenutku saobraćajne nesreće u Novom Pazaru, nakon čega joj je određen pritvor, nezvanično prenose mediji.
U Sinđelićevoj ulici u Valjevo došlo je do sudara automobila i bicikla, a sada se na društvenim mrežama pojavio snimak na kom se jasno vidi kako je došlo do nezgode.
Sve veći broj vozila i pojačan intenzitet saobraćaja, posebno u špicu i tokom praznika, ponovo otvaraju pitanje bezbednosti na putevima. Iako su kontrole sve češće, broj prekršaja pokazuje da mnogi vozači i dalje ignorišu osnovna pravila.
Kremlj je odbio da produži uskršnje primirje u Ukrajini, koje ističe u nedelju uveče, dok Kijev ne prihvati uslove koji bi mu omogućili da garantuje "interese i ciljeve" Moskve.
Rusija je spremna da isporučuje gas Evropi ukoliko ostane dovoljno količina nakon prodaje na alternativnim tržištima, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov, prenose RIA Novosti.
Mađarska će se "sto odsto povinovati" Briselu ako na izborima pobedi protivnik aktuelnog premijera Viktora Orbana, izjavio je u intervjuu za TASS bivši premijer Ukrajine Nikolaj Azarov, koji je na toj funkciji bio od 2010. do 2014. godine.
Nesvakidašnji prizor zabeležen je danas na jednom od birališta u Mađarskoj, kada se jedan od političara pojavio na glasanju obučen u bademantil, sa četkicom za zube u ustima.
Film "Sretenje" u režiji Predraga Gage Antonijevića uskoro počinje sa snimanjem, a pored Nenada Jezdića uloge u ovoj istorijskoj drami dobili su i Vuk Jovanović, Mladen Sovilj, Nikola Pejaković i Denis Murić.
Instagram je konačno omogućio uređivanje komentara. Iako se na prvi pogled čini kao mala promena, ova opcija zapravo ima veliki značaj za način komunikacije na ovoj društvenoj mreži.
Prevara koja šalje preteće poruke u ime Epla dobila je na obimu. Više korisnika Ajfona prijavilo je da dobijaju mejlove u kojima se navodi da je iCloud prostor za skladištenje pun, i da će svi njihovi podaci biti obrisani ako ne plate.
Zamislite da ste u nepoznatom gradu i telefon vam je jedino sredstvo za snalaženje. Zato je važno da štedite energiju tokom putovanja, kako biste izbegli neprijatne situacije.
Pevačica Kaja Ostojić na najveći hrišćanski praznik Vaskrs sve obaveze ostavlja po strani i u potpunosti se posvećuje porodici, ali ove godine praznik provodi sa dozom nostalgije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar