Neočekivan transfer na Marakani! Crvena zvezda dovodi reorezentativca Srbije i to za džabe
127. 04. 2026. u 12:00
227. 04. 2026. u 12:00
instagram/avucic
Vesti
- Ljude, koji u našu Srbiju dođu punog i otvorenog srca, uvek će dočekati iskrena i veličanstvena dobrodošlica. Imamo prelepu zemlju i fascinantnu kulturnu baštinu - napisao je Vučić.
Međunarodni sajam turizma, 45. po redu, otvoren je sinoć na Beogradskom sajmu, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i grčke ministarke turizma Olge Kefalogiani.
Grčka je zemlja partner, a na sajmu će se do 25. februara predstaviti gotovo 400 izlagača iz više od 27 zemalja.
Svečanom otvaranju prisustvovali su i ministar turizma Huseim Memić, ministar građevinarstva Goran Vesić, ministarka pravde Maja Popović, ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović, ministarka poljoprivrede Jelena Tanasković, ministarka za brigu o porodici Darija Kisić, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković, direktorka TOS Marija Labović, direktor TOB Miodrag Popović, predsednici opština, kao i predstavnici Republike Srpske...
Na sajmu, koji se danas otvara za posetioce, prvi put će nastupiti Kambodža, Ekvador, Sveta Lucija i Libija.
Zemlje koje se ponovo vraćaju na sajam su Indonezija, Kuba i Sao Tome i Principe.
Paralelno sa ovim sajmom, u halama 2A i 2C, odvijaće se i 19. Međunarodni sajam ugostiteljske opreme "Horeka" pod sloganom "Poslužite se".
U paviljonu Nacionalne turističke organizacije Grčke, biće prisutni izlagači iz cele zemlje, od regionalnih predstavnika, turističkih organizacija iz najpopularnijih grčkih destinacija do profesionalnih udruženja.
Radno vreme i cena ulaznice
Radno vreme sajma biće od 22. do 24. februara od 10 do 19 časova, a u nedelju 25. februara od 10 do 18 časova.
Cena pojedinačne ulaznice je 500 dinara.
Grupna ulaznica (najmanje osam osoba) košta 400 dinara, dok poslovna ulaznica sa paketom pogodnosti iznosti 3.000 dinara.
Cena parking mesta iznosi 200 dinara po satu.
Srbija će svoje turističke adute predstaviti u Hali 4 Beogradskog sajma kroz nastupe Turističke organizacije Srbije, Turističke organizacije Beograda, Turističke organizacije Vojvodine, kao i mnogobrojnih regionalnih i lokalnih turističkih organizacija iz svih delova Srbije.
Turistička organizacija Srbije predstaviće se pod sloganom "Srbija. Doživi!", a pored aktivnog odmora akcenat će biti na bogatstvu različitosti, kroz promociju novih brošura pod nazivom "Uporište duhovnosti" i "Moj Dunav".
Među izlagačima Turističke organizacije Srbije su Ministarstvo turizma i omladine, Skijališta Srbije, Zavod za zaštitu prirode, Prirodnjački centar Svilajnac i Agencija za bezbednost saobraćaja
Nastup Turističke organizacije Beograda biće u znaku predstojeće izložbe EXPO 2027, kada će direktor Miodrag Popović potpisati protokol o promotivnoj saradnji između EXPO 2027 i ove organizacije i sastati se sa predstavnicima turističkih organizacija iz Izmira, radi proširenja turističke saradnje sa Turskom.
Turistička organizacija Beograda predstaviće različite manifestacije koje nude beogradske opštine.
Učesnicima i turističkim agencijama iz zemlje i inostranstva i ove godine je bio dostupan B2B portal namenjen za registraciju kako izlagača, tako i poslovnih posetilaca.
Putem tog portala, više od 100 profesionalnih kupaca zakazalo je više od 500 poslovnih sastanaka.
Međunarodni sajam ugostiteljske opreme "Horeka" okupiće domaće i inostrane kompanije koje se bave proizvodnjom, distribucijom i prodajom hotelskog i ugostiteljskog nameštaja, opreme za kuhinje, restorane i barove, kao i novim trendovima poslovanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
27.04.2026
08:23
Na današnji dan, pre 27 godina, NATO agresori reketirali su Surdulicu, grad koji broji najviše civilnih žrtava u odnosu na broj stanovnika.
27.04.2026
07:38
Na dubini od neverovatnih 582 metra ispod ravnice, priroda je hiljadama godina čuvala resurs koji danas Novi Bečej pozicionira na mapu najpoželjnijih destinacija za zdravstveni turizam.
27.04.2026
12:30
Aparati Seizmološkog zavoda Srbije registrovali su jutros, u ponedeljak, slab zemljotres na području Prizrena.
27.04.2026
12:06
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov obišla je u jednoj od najposećenijih banja u Srbiji, Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju "Termal" u Vrdniku, gde je zamenjen stari kotao koji je decenijama koristio dizel, novim gasnim generatorom.
27.04.2026
12:03
U sudaru dva šlepera koji se dogodio jutros u blizini Aranđelovca, povređena su dva muškarca.
27.04.2026
11:50
U automobilu koji je sleteo u kanjon Vrbasa na putu Banjaluka - Mrkonjić Grad, jutros je pronađeno telo mladića (25).
27.04.2026
11:16
U selu Banja kod Aranđelovca došlo je do teške saobraćajne nezgode.
27.04.2026
10:14
U velikoj akciji policije Kantona Sarajevo otkriveno je čak pet laboratorija za uzgoj marihuane.
27.04.2026
09:10
Jedan vozač iz Srbije doživeo je veoma neprijatnu situaciju tokom saobraćajne kontrole na auto-putu u Nemačkoj, kada ga je neslana šala koštala čak 500 evra.
27.04.2026
07:26
Ukrajinske specijalne jedinice izvele su masovni noćni napad dronovima na ruske vojne objekte na Krimu, pri čemu su pogođeni brodovi Crnomorske flote, vojni aerodrom Belbek i sistemi za nadzor u Sevastopolju, piše Kijev post.
27.04.2026
12:10
Na najvećem baltičkom poljoprivrednom sajmu Mamess 2026 u Tartuu, u Estoniji, poslednjeg dana manifestacije održano je neobično takmičenje u imitiranju svinjskog groktanja, javlja Delfi.
27.04.2026
11:40
Erika Kirk, direktorka organizacije Turning Point USA i udovica političkog aktiviste Čarlija Kirka, bila je gost na večeri Udruženja dopisnika iz Bele kuće u subotu uveče, kada je došlo do pucnjave u hotelu Vašington Hilton.
27.04.2026
11:14
Muškarac koji je postao viralan nakon što je snimljen kako mirno jede salatu tokom pucnjave na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće identifikovan je kao Majkl Glanc. On je agent agencije Kreativ artists ejdžensi.
27.04.2026
10:47
Pevačica i glumica Dženifer Lopez objavila je seksi fotografiju iz teretane i pokazala svoje savršeno telo.
27.04.2026
11:26
Reditelj dokumentarca "Leaving Neverland", Den Rid, rekao je da je Majkl Džekson bio gori od Džefrija Epstina.
27.04.2026
11:06
Reditelj Miloš Avramović kaže da "Plava krv" neće imati sličnosti sa kultnom serijom "Policajac sa Petlovog brda".
27.04.2026
10:49
Večeras se na Informer TV u 21.30 sati emituje 41. epizoda serije "Katarina Velika".
27.04.2026
10:15
Holivudske glumice Džulija Roberts i Demi Mur su tokom svoje posete Srbiji 2017. godine uživale u kajmaku i roštilju na jednom salašu nedaleko od Novog Sada.
27.04.2026
09:40
Ove galete sa voćem su brz i jednostavan slatkiš koji ispada mekan i sočan, zahvaljujući dodatku mleka ili jogurta.
27.04.2026
11:40
Caciki salata se pravi za manje od 5 minuta i svakom ručku daje dozu svežine, uklapa se uz sve i idealna je kao dodatak ako nemate ništa kao prilog.
27.04.2026
10:20
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
27.04.2026
09:49
Stanje vašeg doma može da odražava stanje vašeg mentalnog zdravlja.
27.04.2026
09:40
Drvo kedra definitivno je biljka koju morate da imate ovog proleća u svom dvorištu. Veruje se da ima magijske moći i donosi uspeh u poslu.
27.04.2026
09:00
Voditeljka Bojana Lazić otkrila je kako ima nepromenljivu kilažu, a sve zasluge pripisuje dobroj genetici.
27.04.2026
12:11
Pevačica Slavica Ćukteraš jednom prilikom iznenadila je javnost kada je otkrila zanimljivu anegdotu iz najranijeg detinjstva i nadimak po kom je i danas mnogi prepoznaju.
27.04.2026
11:37
Pevač Emir Habibović napravio je haos u Nemačkoj svojim nastupom u Esenu, gde je napunio diskoteku do poslednjeg mesta i priredio veče za pamćenje.
27.04.2026
11:19
Pevačica Zorana Pavić otkrila je da je zbog izuzetno rigoroznog režima ishrane ugrozila zdravlje.
27.04.2026
11:06
Supruga pevača Dada Polumente, Ivona Polumenta, prvi put je otvoreno govorila o trudnoći, njihovom neobičnom upoznavanju i braku koji je daleko od klasičnih estradnih priča.
27.04.2026
10:35
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar