• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

01.03.2024

14:37

Čekajte, da li je ovim ljudima neko hakovao profil ili su ozbiljni?!? Brnabić o đilasovcima: Ovo pokazuje koliko ih je pogodio izveštaj ODIHR-a!

TANJUG/ RADE PRELIĆ/ nr

Vesti

Čekajte, da li je ovim ljudima neko hakovao profil ili su ozbiljni?!? Brnabić o đilasovcima: Ovo pokazuje koliko ih je pogodio izveštaj ODIHR-a!

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da predstavnicima opozicije okupljene oko liste "Srbija protiv nasilja" (SPN) nije važno šta piše u izveštaju ODIHR-a o izborima u Srbiji, već im je bitno koliko je izveštaj obiman.

Brnabić je reagovala na izjavu predstavnice liste SPN Mile Popović da izveštaj ODIHR za Španiju sadrži 15 strana, za Uzbekistan gde je 2003. na vlasti jedan čovek na 33 strane, a da je izveštaj za Srbiju, na 44 strane.

- Čekajte, da li je ovim ljudima neko hakovao tviter profil ili su ozbiljni?!? To je sada već ozbiljno teško razlučiti.... Dakle, nije važno šta piše u nekom izveštaju, nije važan ni broj preporuka, ni vrsta preporuka, važno je samo koliko je izveštaj "debeo" (po principu: kvalitet knjige se ceni po broju strana - ako je "debela" onda je i ozbiljna, a ako nije, onda je bezveze). Tom logikom bi ODHIR mogao da ode u neku zemlju, konstatuje da je apsolutna diktatura, nema nikakvih sloboda, napiše to u nekoliko rečenica, na pola strane - ali bi to za Đilasa i ekipu bio najbolji izveštaj na svetu.

Ona je navela da bi tom logikom ODIHR mogao da ode u neku zemlju, konstatuje da je tamo apsolutna diktatura, da nema nikakvih sloboda i napiše to u nekoliko rečenica na pola strane, ali bi to za (Dragana) Đilasa i ekipu (koaliciju SPN) bio najbolji izveštaj na svetu, jer ima samo 1 stranu.

- Zamislite, ima samo 1 stranu! Međutim, odlično je što svakim danom pokazuju koliko oni olako i neozbiljno shvataju politiku, a koliko ozbiljno, i sa koliko strasti, vređaju inteligenciju naših građana. Ovu priču ni pas s maslom ne bi pojeo, a koliko ih je izveštaj ODHIR-a pogodio, pokazuje nivo argumenata kojima se služe. Samo napred! - napisala je Brnabićeva na društvenoj mreži Iks.

 

 

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Brnabić: Kompanije kao Vorgejming doprinose razvoju savremene Srbije!
Društvo

Brnabić: Kompanije kao Vorgejming doprinose razvoju savremene Srbije!

Premijerka Ana Brnabić izjavila je danas da 800 zaposlenih u kompaniji Vorgejming u Srbiji predstavlja "ozbiljnu fabriku" i naglasila da takve kompanije doprinose ostvarenju velikih snova u Srbiji - da naša zemlja i ekonomija budu bazirane na savremenim tehnologijama, inovacijama, kreativnosti i stvaralaštvu.

01.03.2024

14:15

sledeća vest

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set