Moja odluka da ne sarađujem sa pojedinim medijima nema veze sa imenom medijske kuće ili bilo kojim novinarem personalno već sa time što se već više od dve godine na sve načine falsifikuju, lažu, seku, montiraju i zloupotrebljavaju moje izjave. Stavljaju mi u usta reči koje nisu izgovorene i time obmanjuju narod, građane Beograda i Srbije, rekao je predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić, gostujući na TV Prva.
– Čak sam im u oktobru ponudio da im budem gost i da mogu da me pitaju šta god žele i postavio samo dva uslova: da razgovor bude direktno, odnosno živo prenošen i drugi da nakon toga mogu takav razgovor da repriziraju ali da ga ne seku i ne montiraju onako kako su to do tada radili. Naravno da to nisu prihvatili, već su nastavili sa svojim zloupotrebama. Zato sam pre mesec i po dana rekao da prekidam komunikaciju sa njima jer neću da dozvolim da lažu u moje ime, već neka to čine, od sada samo u svoje. I naravno da nikada na svojim medijima nisu preneli pravi razlog prekida komunikacije, već celu stvar predstavljaju tako kao da se ja bojim njihovih pitanja. UNS se, recimo, nijednog trenutka nije zapitao zbog čega ja to radim i da li su zaista ti mediji zloupotrebili svoju profesiju obmanjujući na taj način javnost već su me uputili da svoja prava tražim na sudu – rekao je Šapić.
On je naglasio da ne može da se obrati ni regulatornom telu jer ta medijska kuća nije registrovana u Srbiji već u Luksemburgu, ne plaća ovde porez, program proizvodi u Sloveniji, a ovde ga samo reemituje čime se, kako je rekao vešto koristi ogromna rupa u zakonu.
– Čak i da rade svoj posao najbolje moguće, a ne ovako kako ga rade kroz laži, falsifikovanje i montiranje tuđih izjava, nisam siguran da sam dužan da im odgovaram na pitanja po zakonskom osnovu, jer oni niti ovde plaćaju porez niti podležu našim medijskim zakonima i normama. Mogu da me tuže, pa nek dokažu da su diskriminisani, a ja ću da dokažem desetinama primera na koji način su zloupotrebljavali moje izjave, falsifikovali i tako obmanjivali javnost – istakao je Šapić.
Kad je reč o izjavama da opozicija neće dozvoliti sprovođenje izbornog procesa ukoliko ne budu zadovoljni datumom, Šapić je ocenio da smo „sve granice tolerancije odavno prešli”.
– To je isto kao kad je zimus, u jeku praznika kada Beograd vrvi, petnaest, kako sebe nazivaju, liberalnih studenata blokiralo auto-put i na taj način se poigravalo sa životima Beograđana. I nikom ništa. Tada sam i sa predsednikom i sa ministrom i direktorom beogradske policije razgovarao i rekao da ovo prevršava svaku meru. Ukoliko budemo nastavili da tolerišemo ovakve stvari i da pustimo da desetina ljudi maltretira Beograđane, onda je veliko pitanje da li mi radimo naš deo posla. Ovo je pitanje zaštite ustavno-pravnog poretka jer jedno je biti slobodna zemlja i imati slobodu izražavanja i političkog delovanja, a drugo je zloupotrebljavati zakon ove zemlje. Nemaju pravo da blokiraju auto-put, nemaju pravo da šetaju gde žele jer postoji zakonska procedura kako se prijavljuje skup. Isto je i sa najavama da će blokirati izborni proces. Zaista se nadam da nadležni organi neće dozvoljavati neodgovornim ljudima da maltretiraju Beograđane i postoji način kako se građanska neposlušnost iskazuje i ona ima svoje zakonske okvire – rekao je on.
Na pitanje da li su ovi izbori na sve ili ništa, Šapić je rekao da smatra da jesu i objasnio zašto tako misli.
– U ovom momentu kada bi bila formirana gradska skupština najbrojnija odbornička stranka u okviru Đilasove liste bi bio levo-liberalni front. Oni imaju i svoje predstavnike u nacionalnom parlamentu i bave se nacionalnom politikom. Njihovi zvanični stavovi su da se odreknu dela naše teritorije Kosova i Metohije, da se problem Republike Srpske reši tako što ćemo da se odreknemo Dejtona i Republike Srpske, zatim da zločin kako i u kojoj meri se desio u Srebrnici rešimo tako što ćemo da se proglasimo genocidnim i smatraju da treba da uvedemo sankcije Ruskoj Federaciji, koja od toga „ni perut ne bi dobili”, nego simbolično da prekinemo odnose sa istočnim prijateljima i tako dođemo u situaciji da sprovodimo stvari koje nam se nameću od evropske administracije. Namerno neću da kažem od Evrope zato što ja jesam za Evropu jer smo mi deo Evrope. Mi smo baštinili evropske vrednosti, oslobađali Evropu u Prvom i Drugom svetskom ratu, branili je od Nemaca i od nacista, naši preci su krvarili za ovu današnju Evropu i ne mogu oni da budu veći Evropljani od nas. Od nas traže da prihvatimo „šarenu” LGBT zastavu na Skupštinu grada što ja ne prihvatam, ne zato što želim nekog da diskriminišem već zato što ne možemo da izjednačavamo tu zastavu sa srpskom zastavom. Onda idu zakoni protiv kojih se danas bori dobar deo Evrope. To su sve stvari za koje će ljudi iz opozicije da koriste resurse Beograda, logistiku, novac i da je plasiraju kroz svoje republičke kolege u nacionalnim parlamentu, jer je to sve deo njihove zvanične nacionalne politike koju oni i ne kriju, štaviše hvale se time – istakao je Šapić.
Zato su, prema njegovim rečima, ovi izbori od nacionalnog značaja mada bi on najviše voleo da to budu upravo lokalni izbori i da se bavimo stvarima kojima se on bavi 14 godina.
– Nalazimo se u momentu kada sprovodimo najveći infrastrukturni projekat u poslednjih pedeset godina – beogradski metro. Dobili smo i organizaciju Međunarodne izložbe „Ekspo 2027” i imamo priliku da „podignemo” Beograd u ovih nekoliko godina više nego poslednjih petnaest, ali i čitavu Srbiju. Najviše bih voleo da tema bude tunel pored Ekonomskog fakulteta i drugi projekti. Voleo bih da su ovo teme izbora, ali nisu, zato mislim da su ovo najvažniji lokalni izbori u poslednjih 25 godina jer će prvi put biti jasno definisano ko je gde. Biće dva velika fronta, pa ćemo da vidimo šta Beograđani hoće i kako će da se odluče – rekao je Šapić.
Šapić je rekao da bi izbori u Beogradu bili pre 28. aprila predsednik Skupštine Srbije je morao da bude izabran i već sutra bi trebalo da raspiše izbore.
– Mislim da je prvi realan datum 28. april. Ne znam kada će biti izabran predsednik Skupštine, ali moj apel je da se što pre izabere i da on u skladu sa svojim zakonskim okvirima raspiše izbore u roku od 45 do 60 dana. Voleo bih da oni budu za 45 dana, što pre, zbog vanrednog stanja u Beogradu već pet, šest meseci, zbog toga što ćemo Privremeni organ imati još tri meseca, kao i zbog toga što ulazimo u situaciju u kojoj Beograd nije bio poslednjih 20, 30 godina. Objektivno nema operativne gradske vlasti, a živimo momenat koji je geopolitički, infrastrukturno, ekonomski važan – istakao je Šapić.
Želimo, dodao je Šapić, da obezbedimo brz, nesmetan razvoj Beograda s neupitnom srpskom politikom.
– Kad god je Beograd imao srpskog gradonačelnika i vodio srpsku politiku on je bio dobar svima, kad je imao jugoslovensku politiku bio je dobar svima samo ne Srbima. Beograd je otvoren grad, grad u kojem se niko nije loše osećao bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost. Nećemo više da se sramimo i stidimo da kažemo da ćemo da vodimo srpsku politiku, jer je samo takva politika dobra za sve građane Srbije – zaključio je Šapić.
U novom Info jutru o predstojećim beogradskim izborima, ali i o divljanju Đilasove opozicije govorio je glavni i odgovorni urednik dnevnog lista i portala Informer, Milovan Stanić.
Opozicija, na čelu sa tajkunom Draganom Đilasom, Marinikom Tepić, Dobricom Veselinovićem i Aleksandrom Jovanovićem Ćutom, upozorila je predsednika Srbije Aleksandra Vučića da oni moraju da idu na godišnje odmore 1. maja i da mu ne padne na pamet da raspiše izbore pre toga.
Nekadašnji predsednik Izvršnog veća KiM Zoran Anđelković izjavio je danas da su SMS poruke koje je centralna banka u Prištini juče slala Srbima na KiM da otvore račune za uplate u evrima još jedna u nizu provokacija koje se iz dana u dan smišljaju kako bi se nanela šteta srpskom narodu na KiM da on, pod silom ili drugim vrstama pritisaka, napusti pokrajinu.
Potpredsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Šapić očekuje da će ponovo biti kandidat za gradonačelnika Beograda i dodaje da bi formalno to trebalo da se zna za nekoliko dana, posle sednice Glavnog odbora stranke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U novom Info jutru o predstojećim beogradskim izborima, ali i o divljanju Đilasove opozicije govorio je glavni i odgovorni urednik dnevnog lista i portala Informer, Milovan Stanić.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Ono što se dešava iza zatvorenih vrata izolovanih sredina i pod uticajem bolesnog uma nekada prevazilazi najgore horor filmove. Kada se u četiri zida ili u glavi pojedinca spoje nelečena šizofrenija, paranoja i okultizam, nastaje katastrofa.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko već drugi dan zaredom vode intenzivne pregovore u potpuno zatvorenom formatu, što je presedan u dosadašnjoj praksi dva saveznika.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev sugerisao je da bi Moskva trebalo da razmisli o konfiskaciji rezidencije poljskog predsednika Karola Navrockog kao odgovor na pokušaje Poljske da Rusiji oduzme zgradu konzulata u Gdanjsku.
Francuska se suočava sa ekstremnim toplotnim talasom koji je doneo tropske temperature i paralisao zemlju, a vrućine su tolike da i ptice padaju u nesvest, o čemu svedoče dramatični snimci na mrežama.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Viktor Živojinović, sin pevačice Lepe Brene i bivšeg tenisera Bobe Živojinovića, privukao je pažnju pokazavši kako porodica uživa na svojoj luksuznoj jahti.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa pratiocima slike sa dečkom Milošem Stojanovićem Tigrom, a njeno izvajano telo je izazvalo buru pozitivnih komentara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.