Ana Brnabić je rekla da je sazvala konferenciju u sedištu SNS zato što su u protekla tri dana zabeleženi akti brutalnog nasilja nad čak dve aktivistkinje SNS.
Tom prilikom poručila da je normalno da se ovo dešava u zemlji u kojoj su Srđan Milivojević i Miroslav Aleksić vođe pokreta "protiv nasilja".
- Aleksić kaže da je šef mafije u Srbiji Aleksandar Vučić. Svi oni pričaju da smo mi mafija i da nas treba ubiti, i to se onda u jednom trenutku i desi. Moja poruka je da nećemo odustati, nećemo se uplašiti i nećemo ustuknuti. Borili smo se za ovu Srbiju, i stranka smo kojoj su Jelena i Slavica jednako važne kao ja ili ministarke iza mene. Mi smo jedan tim sa našim narodom. Mi imamo šta da pokažemo, šta smo uradili za našu zemlju. Duplirali smo vrednost koju stvorimo u Srbiji za 10 godina. Stvorili 550.000 radnih mesta, napravili puteve, brze pruge, četiri naučno-tehnološka parka. Nezaposlenost spustili sa 26 odsto na 9 odsto - kaže ona.
Foto: Printskrin
Ana Brnabić je zamolila medijske, društvene i političke elite opozicije da se oglase povodom napada na Jelenu i Slavicu.
- To su nečije sestre, supruge i majke. I da kažu da li osuđuju ovo ili ne. Da li žele ovakvo društvo - zapitala je ona.
Ana Brnabić je rekla da je sazvala konferenciju u sedištu SNS zato što su u protekla tri dana zabeleženi akti brutalnog nasilja nad čak dve aktivistkinje SNS.
Ana Brnabić je rekla da je sazvala konferenciju u sedištu SNS zato što su u protekla tri dana zabeleženi akti brutalnog nasilja nad čak dve aktivistkinje SNS.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković ocenio je danas besmislenim i ciničnim stalno nastojanje premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da u Beogradu traži izgovore za militarizaciju pokrajine i sistematsko ugrožavanje bezbednosti i prava srpskog naroda, jer, kako je rekao, svima je jasno da su Kurtijev režim i njegova ideologija mržnje jedina i glavna pretnja stabilnosti regiona.
U utorak, 12. marta, u samom centru Beograda, na Terazijama, napadnuta je još jedna aktivistkinja SNS. Napadnuta je Slavica Vujačić samo zbog toga što je nosila ranac sa natpisom 'Aleksandar Vučić'. Nakon napada, prevezena je kolima hitne pomoći u Urgentni centar kako bi se konstatovale povrede.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ana Brnabić je rekla da je sazvala konferenciju u sedištu SNS zato što su u protekla tri dana zabeleženi akti brutalnog nasilja nad čak dve aktivistkinje SNS.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će novo, veliko povećanje penzija biti i pre januara, a u ponedeljak će penzioneri čuti novi plan mera koji je država za njih pripremila.
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest muškarca koji tvrdi da godinama finansijski pomaže rodbini u Srbiji, ali da umesto zahvalnosti neprestano nailazi na nove zahteve, zamerke, ali i nezahvalnost, zbog čega želi da prekine svaki kontakt sa njima!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Francuska se suočava sa ekstremnim toplotnim talasom koji je doneo tropske temperature i paralisao zemlju, a vrućine su tolike da i ptice padaju u nesvest, o čemu svedoče dramatični snimci na mrežama.
Ruski udari po ukrajinskoj gorivnoj infrastrukturi počeli su da izbacuju iz funkcije čitave mreže benzinskih pumpi, a u pojedinim gradovima više nije ostala nijedna stanica za gorivo.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Beli hleb često je na lošem glasu kada je reč o zdravoj ishrani, ali stručnjaci tvrde da jednostavna promena u načinu pripreme može da utiče na to kako ga organizam vari.
Viktor Živojinović, sin pevačice Lepe Brene i bivšeg tenisera Bobe Živojinovića, privukao je pažnju pokazavši kako porodica uživa na svojoj luksuznoj jahti.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa pratiocima slike sa dečkom Milošem Stojanovićem Tigrom, a njeno izvajano telo je izazvalo buru pozitivnih komentara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.