Dačić: Mi sad ulazimo u odnos između velikih sila što nam nije cilj!
Podeli vest
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas, povodom novog zahteva Rusije da se održi sednica SB UN o NATO agresiji na SRJ, da je bio spreman da krene jutros u Njujork, ali je naveo da sednica verovatno neće biti održana jer je Francuska opet najavila da će tražiti dva proceduralna glasanja.
- Rusija je zapretila da će na svakoj sednici da priča o agresiji i da će svaku sednicu da koristi za proceduralno glasanje. Rusija juče nije odobrila plan aktivnosti Saveta bezbednosti za april tako da mi sada već ulazimo u odnos između velikih sila što nama nije bio cilj - rekao je Dačić novinarima u Skupštini Srbije.
Sednica Saveta bezbednosti UN povodom 25. godišnjice početka agresija NATO-a na SR Jugoslaviju zakazana je za danas, saopštio je zamenik stalnog predstavnika Ruske Federacije pri UN Dmitrij Poljanski.
Misija Rusije pri UN ponovo je tražila sednicu SB UN povodom 25 godina od agresije NATO protiv Jugoslavije, rekao je zamenik ruskog ambasadora Dmitrij Poljanski, prenosi Sputnjik.
27.03.2024
12:52
On je istakao da je Srbija želela da kaže istinu o agresiji i da je i dalje spremna da učestvuje kada i ako ta sednica bude zakazana.
- Ja sam došao u utorak predveče iz Njujorka. Danas je četvrtak. Juče javljaju da treba opet da se održi sednica. Danas neće biti sednica. Da li će biti u ponedeljak ili utorak, mi jednostavno ne možemo sad da funkcionišemo na takav način. I nije u redu da se sa nama tako postupa, jer ako već neko želi da se održi sednica, onda su mogli o tome da odluče bar nekoliko dana pre toga, ali dobro...Očigledno neko ne želi da se čuje istina - rekao je Dačić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sednica Saveta bezbednosti UN povodom 25. godišnjice početka agresija NATO-a na SR Jugoslaviju zakazana je za danas, saopštio je zamenik stalnog predstavnika Ruske Federacije pri UN Dmitrij Poljanski.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Potraga za Anđelinom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča, fokusirana je na centar Beograda i stan koji je rezervisala u Ulici kneza Miloša.
Na dubini od neverovatnih 582 metra ispod ravnice, priroda je hiljadama godina čuvala resurs koji danas Novi Bečej pozicionira na mapu najpoželjnijih destinacija za zdravstveni turizam.
Iako ćemo uživati u suncu početkom nedelje, praznični planovi mogli bi biti pod znakom pitanja zbog prodora hladne vazdušne mase koja donosi temperature i do 0 stepeni. Ipak, za Prvi maj u većem delu Srbije neće biti većih padavina.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku MUP Srbije upozorava građane na povećan rizik od zloupotreba i prevara tokom korišćenja aplikacije Booking.com.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trebalo bi da bude oprezniji zbog nezadovoljstva u Ukrajini i mogućnosti incidenata sličnih pucnjavi koja se dogodila tokom večere kojoj je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, ocenio je kiparski novinar Aleks Hristoforu.
Desničarska partija Alternativa za Nemačku (AfD) dostigla je novi rekord popularnosti i pobedila bi na hipotetičkim izborima sa 28% glasova, pokazuje anketa instituta INSA koju je u subotu objavio list Bild.
Endru Heg, načelnik Pentagona za radiološku i hemijsku bezbednost, u razgovoru sa novinarom na tajnom zadatku izjavio je da su Ukrajinci proneverili američki novac.
Ukrajinske specijalne jedinice izvele su masovni noćni napad dronovima na ruske vojne objekte na Krimu, pri čemu su pogođeni brodovi Crnomorske flote, vojni aerodrom Belbek i sistemi za nadzor u Sevastopolju, piše Kijev post.
Iako je izbacivanje glutena sve popularnije, naučni dokazi pokazuju da koristi nisu iste za sve, a kod nekih ljudi takva ishrana ima i svoje nedostatke.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Dragan Kojić Keba stigao je među prvima na snimanje emisije "Zvezde Granda" na Košutnjaku, gde je odmah otkrio zbog čega je poranio, ali i bez zadrške govorio o kockanju i zaradi.
Dva najpoznatija regionalna pop benda, Tropiko i Amadeus, održaće zajednički koncert pod sloganom "Domaćinski u Nišu" na Letnjoj pozornici koji je zakazan 20. juna ove godine s početkom u 21 sat.
Čekanju je došao kraj – karte su konačno puštene u prodaju, a otkriveni su i datum i mesto događaja o kojem se godinama šuškalo. Beograd se sprema za muzički spektakl kakav se ne pamti!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar