Miloš Vučević mandatar za sastav nove Vlade! Predsednik Vučić saopštio građanima odluku
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da će mandatar za sastav nove Vlade Srbije biti Miloš Vučević.
- Na osnovu člana 112. stav 1. tačka 3. i člana 127. stav 1. Ustava Republike Srbije ("Službeni glasnik Republike Srbije", broj 98/2006), člana 18. i člana 24. stav 3. Zakona o predsedniku Republike ("Službeni glasnik Republike Srbije", broj 111/07), a posle saslušanog mišljenja predstavnika izabranih izbornih lista, donosim:
Ne možete vi u političkom haosu da dovodite fabrike, investitore, da gradite bolnice, škole i sportske prostore, kupujete naoružanje. Prvi uslov je politička stabilnost, rekao je ministar odbrane Miloš Vučević za Hepi televiziju.
Predsednik Srpske napredne stranke i ministar odbrane Miloš Vučević izjavio je danas da će se u narednih sedam do 15 dana videti jasne konture nove Vlade Srbije, da će ona predstavljati kontinuitet dosadašnje politika, ali da će u njoj biti i novih lica i da će o tome obavestiti javnost.
27.03.2024
09:15
Odluku o predlogu kandidata za predsednika Vlade Republike Srbije
Predlažem Narodnoj skupštini Republike Srbije Miloša Vučevića kao kandidata za predsednika Vlade Republike Srbije - objavio je predsednik Vučić.
Ministar odbrane i potpredsednik Vlade Miloš Vučević gostovao je u "Jutarnjem dnevniku", na RTS1, gde je naglasio da je bezbednosna situacija u centralnoj Srbiji povećana prisustvom policijskih snaga na terenu, kao i patrolama vojne policije, nakon terorističkog napada u Moskvi.
Na delu je još jedna sramna, bestidna i gnusna kampanja protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koja se po ko zna koji put vodi putem društvenih mreža, poručio je na društvenoj mreži Iks Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević danas je sa predsednikom Aleksandrom Vučićem posetio opštinu Kula i rekao da sve što država radi, radi za građane. Vučević i Vučić su pored Kule posetili i Sivac i Crvenku.
Objava predsednika SNS Miloša Vučevića na Instagramu izazvala je snažne reakcije javnosti nakon skandalozne scene sa današnjeg protesta u Nišu, gde su blokaderi na krst razapeli lutku sa likom predsednika Aleksandra Vučića.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika republike Miloš Vučević najoštije je reagovao na monstruoznu zaveru uhapšenih muškaraca, koji su prema svemu sudeći, planirali oružani napad na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Ne možete vi u političkom haosu da dovodite fabrike, investitore, da gradite bolnice, škole i sportske prostore, kupujete naoružanje. Prvi uslov je politička stabilnost, rekao je ministar odbrane Miloš Vučević za Hepi televiziju.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Srpska pravoslavna crkva danas slavi dan sećanja na Svetog mučenika Konona Isavrijskog, svetitelja iz 2. veka koji je zbog svoje vere i istrajnosti strašno stradao.
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
Doktor nauka iz oblasti bezbednosti Ivan Pekić istakao je da je Evropol označio Budvu kao destinaciju gde se najviše pere novac od strane organizovanih kriminalnih grupa u Crnoj Gori.
Nenad K. (58) čije je telo pronađeno u luksuznoj zgradi u Čačku ubijen je zbog neraščišćenih poslovnih odnosa sa osumnjičenim Milanom M. kojem je zbog toga zapalio kuću.
Policija iz podgorice uhapsila je R.G. (37) zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd i Policijske stanice Obrenovac sproveli su juče dve odvojene akcije hapšenja, u kojima su kod osumnjičenih pronađene materije za koje se sumnja da su narkotici.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je da državni sistem nastavlja da funkcioniše i posle pogibije vrhovnog sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija i da je njemu odmah pronađena zamena.
Sjedinjene Države treba da sačekaju da moć Irana oslabi i potom započnu kopnenu operaciju, kaže Džon Bolton, bivši savetnik predsednika SAD Donalda Trampa za bezbednost.
Predstavnici iranskog Korpusa islamske revolucionarne garde (IRGC) tvrde da je Iran u dosadašnjim udarima protiv neprijateljskih ciljeva upotrebio tek mali deo svog raketnog arsenala.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Harmonikaš Borko Radivojević otkrio je kako ga je nedavno kontaktirao Darko Lazić, koji je zajedno sa tragično nastradalim bratom Draganom imao veliku želju da snime pesmu.
Pevačica Zlata Petrović odlučila je da ustupi svoj veći stan sinu Jovan Pejić i njegovoj izabranici Ena Čolić, kako bi mogli da započnu zajednički život, dok će ona preći u manji stan od oko 30 kvadrata.
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar