• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

03.04.2024

11:49

Momirović tvrdi: Srbija će uvek stajati uz Republiku Srpsku, moramo jačati trgovinsku saradnju!

Masha Bandjur

Vesti

Momirović tvrdi: Srbija će uvek stajati uz Republiku Srpsku, moramo jačati trgovinsku saradnju!

Podeli vest

Politika predsednika Srbije Aleksandra Vučića je takva da će Srbija uvek stajati uz Republiku Srpsku poštujući Dejtonski sporazum i uvažavajući suverenitet Bosne i Hercegovine (BiH), izjavio je danas ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović nakon sastanka sa ministrom trgovine i turizma Republike Srpske Denisom Šulićem.

- Izazovi pred našim narodom danas su veliki, kao što je često bio slučaj kroz istoriju. Kroz ceo 20. vek smo se borili za opstanak i za političku nezavisnost i kako smo uspeli tada, uspećemo i pod aktuelnim rukovodstvom da sačuvamo mir, obezbedimo ekonomski napredak i sačuvamo sve ono što su generacije pre nas postigle - rekao je on.

Istakao je da rukovodstva Srbije i Republike Srpske moraju da nađu prostor za dalji ekonomski rast i razvoj, uz dodatno produbljivanje trgovinske saradnje, saopštilo je ministarstvo.

- Važno je da nastavimo da radimo na rešavanju praktičnih problema sa kojima se suočavaju kompanije sa obe strane Drine. Moramo da nastavimo dodatnu podršku velikim investicijama u infrastrukturne projekte - naglasio je Momirović.

Dodao je da je na sastanku bilo reči i o CEFTA sporazumu, kao i o "Otvorenom Balkanu" jer je prema njegovim rečima fundamentalni interes Srbije jače ekonomsko povezivanje na celom Balkanu, a ono donosi dobro svim narodima u Jugoistočnoj Evropi. Naveo je da se na sastanku razgovaralo i o budućem EXPO 2027. u Beogradu koji predstavlja i ogromnu šansu za predstavljanje privrednih potencijala Republike Srpske i Federacije BiH.

- Činjenica da je Beograd domaćin najznačajnije svetske izložbe najbolje govori o ozbiljnosti i odgovornosti politike rukovodstva Srbije na međunarodnom planu. EXPO 2027. je prestižna međunarodna manifestacija koja predstavlja veliku šansu kako za kompanije iz Srbije, tako i za kompanije iz BiH - zaključio je Momirović.

On će tokom dana otvoriti Međunarodni sajam privrede u Banjaluci i obići štand na kome su predstavnici kompanija iz Srbije.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set