Ministar Nikola Selaković je u novoj Vladi Srbije imenovan, po prvi put u svojoj karijeri, za ministra kulture, dok je u Kabinetu Ane Brnabić bio ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
On se, nakon polaganja zakletve u Skupštini Srbije, oglasio na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
- Nema veće časti od služenja Otadžbini i svome narodu. Polaganjem svečane zakletve u Narodnoj skupštini, započeo sam svoj mandat kao ministar kulture - naveo je on i dodao:
- U narednom periodu trudiću se da svojim zalaganjem i znanjem doprinesem daljem razvoju kulture u našoj zemlji, a u veku borbe za identitet doprinesem očuvanju našeg srpskog nacionalnog identiteta, kao i identiteta pripadnika svih drugih naroda sa kojima živimo u našoj prelepoj Otadžbini. Duboko sam zahvalan predsedniku Republike Aleksandru Vučiću i predsedniku Vlade Milošu Vučeviću na podršci i ukazanom poverenju. Sa Božijom pomoću, u nove pobede! Živela Srbija!
Podsetimo, Nikola Selaković je, između ostalog, bio ministar spoljnih poslova (od 2020. do 2022. godine), kao i ministar pravde (od 2012. do 2016. godine).
Ponašanje opozicije kakvo smo juče videli u Narodnoj skupštini se moglo i očekivati, oni su u mesecima iza nas intenzivirali svoje destruktivno ponašanje, što je kulminiralo tokom jučerašnje sednice, ali to je samo najava onoga što nas čeka u danima nakon izbora za Skupštinu grada Beograda i lokalnih izbora zakazanih za početak juna“, izjavio je poslanik i predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Evropski komesar za susedsku politiku i proširenje Oliver Varheji čestitao je danas premijeru Milošu Vučeviću i novoj Vladi Srbije, i poručio da se raduje saradnji na pristupanju Srbije Evropskoj uniji.
Pored Hrvatske, koja je sinoć najavila da će biti kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici, kosponzorstvu će se pridružiti još i Estonija, Bugarska, Luksemburg, Poljska i Bangladeš.
Britanski poslanik, Dejvid Ratli, potvrdio je da će njegova zemlja glasati za članstvo tyv. Kosova u Savetu Evrope, uprkos tome što neke države Kvinte traže formiranje ZSO pre donošenja konačne odluke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ponašanje opozicije kakvo smo juče videli u Narodnoj skupštini se moglo i očekivati, oni su u mesecima iza nas intenzivirali svoje destruktivno ponašanje, što je kulminiralo tokom jučerašnje sednice, ali to je samo najava onoga što nas čeka u danima nakon izbora za Skupštinu grada Beograda i lokalnih izbora zakazanih za početak juna“, izjavio je poslanik i predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Policija je u Raški uhapsila Veljka Rakovića., koji je pretio predsedniku i njegovoj porodici, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje o njemu.
Nakon dve i po godine korektne saradnje, zakupac je pobegao iz stana na Novom Beogradu, koji je ostavio u ekstremno lošem stanju, a stanodavka je prizorom bila šokirana.
Kompaktni SUV segment već godinama predstavlja jedno od najvažnijih tržišta za premium proizvođače, a "audi q3" jedan je od najprodavanijih modela nemačkog brenda čija je početna cena već od 44.000 evra.
Srbija testira novi digitalni sistem tehničkih pregleda koji će od 2027. godine automatski prikupljati podatke, donoseći veću kontrolu i transparentnost.
U petak, 26. jula otvara se deonica najmodernijeg auto-puta u Srbiji, Moravskog koridora, koji će povezati više od pola miliona ljudi iz Centralne Srbije.
Biljana Paunović, majka ubijene devojčice Adriane Dukić, koja je život izgubila u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", govorila je o tome koliko joj ćerka nedostaje, ali i o visini kazne koju su dobili Kostini roditelji.
Darko Vesković Prika je ubijen, dok je njegov prijatelj Vuk M. teško ranjen u pucnjavi koja se dogodila u ponedeljak u 15.40 časova u kafiću u Kumodražu.
Požar i poplava koji su 15. juna pogodili deo TC „Enjub 227“ na Novom Beogradu oštetili su oko 30 lokala i deo krovne konstrukcije. Tužilaštvo je naložilo veštačenje radi utvrđivanja uzroka požara, dok je oštećeni deo objekta privremeno zatvoren iz bezbednosnih razloga.
Bezbednosna situacija na severnoj granici Ukrajine sa Belorusijom naglo se pogoršava. Vlasti Černigovske oblasti proglasile su obaveznu evakuaciju civilnog stanovništva iz 12 pograničnih naselja, na eksplicitan zahtev Oružanih snaga Ukrajine.
Raspoređivanje vojnih baza kolektivnog Zapada na tuđoj teritoriji provocira međunarodnu i regionalnu napetost, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Svingersko krstarenje od Barselone do Monte Karla izazvalo je veliko interesovanje javnosti zbog svojih neobičnih pravila. Na ovo luksuzno putovanje nisu dozvoljeni solo muškarci, a od svih putnika se očekuje strogo poštovanje privatnosti i diskrecije.
Ako vam golubovi svakodnevno prave nered na terasi, isprobajte jednostavne trikove sa aluminijumskom folijom, čili papričicom i mirisnim biljkama koje mnogi već imaju kod kuće.
Voditeljka Jovana Jeremić trenutno je na odmoru sa svojim partnerom, bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, koji je sada objavio fotografiju svog izvajanog tela.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.