Vučić udarna vest u Kini! Poseta predsednika Sija Beogradu na svim naslovnim stranama (FOTO)
Podeli vest
Poseta predsednika NR Kine Si Đinpinga Srbiji i susret sa Aleksandrom Vučićem su udarna vest u svim tamošnjim medijima.
Kineski predsednik Si Đinping boravio je u dvodnevnoj poseti Srbiji, iz koje je u utorak uveče otputao u Budimpeštu. Njega je na aerodromu "Nikola Tesla" ispratio, baš kao što ga je i dočekao, predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa suprugom Tamarom.
Predsednik Kine Si Đinping je izjavio danas u obraćanju u Palati Srbija da je počastvovan i impresioniran veličanstvenim dočekom u Beogradu, gostoprimstvom i prijateljstvom srpskog naroda, koji potvrđuju da su odnosi dve zemlje na visokom nivou i da između dva naroda postoji čelično prijateljstvo.
08.05.2024
10:55
Upravo je susret dvojice lidera udarna vest u Kini, gde su redom svi mediji posvetili pažnju sastancima i razgovorima Sija i Vučića.
Sve naslovne strane su pune slika i tekstova o susretu predsednika dveju država, i svim redom ističu da je otvoreno novo poglavlje u odnosima Srbije i Kine.
Na odlasku, Si je istakao da je veoma zadovoljan posetom, zahvalan i dirnut, jer oseća da su veze dve zemlje čvrste i da u budućnosti treba da otvore nova poglavlja u saradnji.
Predsednik Kine Si Đinping doputovao je u Beograd sa svojom suprugom Peng Lijuan, a to u diplomatskom svetu predstavlja posebnu čast za zemlju domaćina, kažu bivši ambasadori.
Predsednici Srbije i Kine Aleksandar Vučić i Si Đinping, potpisali su danas Zajedničku izjavu Republike Srbije i Narodne Republike Kine o produbljivanju i podizanju sveobuhvatnog strateškog partnerstva i izgradnji zajednice Srbije i Kine sa zajedničkom budućnošću u novoj eri, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
08.05.2024
20:56
Kako kineski mediji pišu o poseti Sija Srbiji pogledajte u foto galeriji ispod.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas, povodom rođendana, čestitku predsednika Narodne Republike Кine Si Đinpinga, koju je svojeručno potpisao.
Na društvenim mrežama pojavili su se dramatični snimci snažnog raketnog napada Irana na Tel Aviv, dok se na kadrovima vidi kako projektili pogađaju grad bez vidljivog dejstva izraelske protivvazdušne odbrane.
Privremeno povlačenje NATO kontingenta iz Iraka započelo je 20. marta i završeno je u noći između 22. i 23. marta, nakon pojačanih napada Irana na vojne baze, saopštio je predstavnik Alijanse.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Evropski dobavljači auto-industrije su pod pritiskom, a skoro četvrtina očekuje gubitke u 2026, što ukazuje na poteškoće u sektoru koji je pogođen rastom troškova i dubokim strukturnim promenama, navodi se u danas objavljenom istraživanju udruženja CLEPA.
Isplivale su jezive poruke prljavog policajca Petra Lazovića upućene navodnom šefu "kavačkog klana" Radoju Zviceru, a objavio ih je "Libertas". Radi se o porukama iz Skaj prepiske, ali one do sada nisu bile objavljene.
Eskalacija sukoba na Bliskom istoku mogla bi ruskom budžetu doneti i do oko 42 milijarde dolara do kraja godine, čime bi gotovo u potpunosti bio pokriven budžetski deficit, procenjuju analitičari na osnovu rasta cena energenata i valutnih kretanja.
Zbog rata na Bliskom istoku i poremećaja u pomorskom saobraćaju, hiljade luksuznih automobila koji su iz Japana krenuli ka Ujedinjenim Arapskim Emiratima završile su na ostrvu Lamu, uz obalu Kenije.
Pobeda kandidata sa prezimenom Hitler nad protivnikom čije prezime podseća na ukrajinskog predsednika izazvala je veliku pažnju svetske javnosti nakon lokalnih izbora u Francuskoj, gde je ponovo izabran aktuelni gradonačelnik Šarl Hitler.
Deniz Ričards objavila je fotografije pre i posle estetskog zahvata na licu, otvoreno govoreći o transformaciji kojom je odlučila da u 54. godini osveži svoj izgled.
Legendarni brazilski glumac Žuka de Olivejra, kojeg domaća publika najbolje pamti po ulozi doktora Albijerija u seriji "Zabranjena ljubav" (O Clone), preminuo je u 92. godini.
Humanitarni influenserski boks turnir održaće se 27. marta u Smderevskoj Palanci, a glavni događaj biće meč MMA borca Vasa Bakočevića i repera Vuka Moba.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar